Zlomená noha v maturitním ročníku

Od: Datum: 01.12.16 10:33 odpovědí: 5 změna: 01.12.16 18:13

Dobrý den,

jsem student Střední školy zakončené maturitou, ale poslední víkend letních prázdnin se mi stal úraz (konkrétně tříštivá zlomenina lýtkové kosti se zasažením kolene) od té doby do teď marodím a v poslední době začínám pomalu chodit. Ve škole mi řekli, že budu muset opakovat. Proto bych chtěl ten čas do konce školního roku nějak využít a jít na brigádu. Jak to bude se sociálním a zdravotním? A co budu muset proto udělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 01.12.16 10:47

Nebylo by lepší si ve škole dohodnout nějaký individuální plán vyučování, s osobními konzultacemi s vyučujícími, s pomocí spolužáků i přes elektronickou poštu a hlavně aby vám škola dala možnost klasifikace, že by vás normálně oznámkovala? V televizi se stále mluví o inkluzi a taková věc, jako je zlomená noha a nemožnost docházet do školy každý den je snad řešitelná. Jak by vaše škola splnila umožnění výuky žákům se sníženou pohyblivostí na vozíku, když už vám připadá schůdnější místo studia chodit na brigádu? Takže už byste se jistě alespoň občas nebo i pravidelně do školy mohl dostat a normálně studovat. Vzmužte se, ať neztrácíte rok, vrhněte se s chutí do studia, spolužáci i škola a vyučující vám jistě pomohou.


doplněno 01.12.16 10:59:

Některé školy mají i elektronické vzdělávací lekce v prostředí MOODLE, kde je možno podle toho, co tam učitelé vloží nejen studovat, ale i absolvovat testy a komunikovat s učiteli. Je to moderní, v mnoha zemích a školách běžné a na dálku i bez osobní účasti ve škole před učitelem. Moderních vyučovacích metod je hodně, záleží na vaší škole, jak je moderní, nebo rigidní.

I bez vaší osobní účasti na vyučování, kdyby vám to opravdu nešlo, přeci můžete studovat sám, například jazyky, matematiku, fyziku a to by bylo divné, abyste nemohl prokázat své znalosti a nechat se vyzkoušet a nechat se klasifikovat. Dohodněte se s vedením školy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: panc123
Datum: 01.12.16 11:15

Školu nemáme vybavenou výtahy a vzdálenost od bydliště 40km s 2 přestupy vlakem. A mám potvrzeno od školy že letos k maturitě nejdu. Tak než se válet doma a nepřispívat to bych radši chodil na brigádu. Mě jde spíše o to jak to mám vyřešit na úřadě. Brigádu už mám vybranou (kde bych nenamáhal tu nohu).

Datum: 01.12.16 11:55
avatar

A to by byl tak velký problém postavit na první lavici webovou kameru? Doma se pak u PC můžete učit téměř stejně jako když jste ve škole..

V dnešní době s tolika technickými protředky...a takové drobné problémy se nedají vyřešit..Kam ten svět spěje..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.16 16:54
avatar

Jak to bude se sociálním a zdravotním pojištěním, bude záviset na tom, co si se zaměstnavatelem sjednáte.

Zákoník práce nezná pojem "brigáda", půjde o pracovní smlouvu, nebo o jednu z dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr.

V případě pracovní smlouvy odvádí oboje pojištění zaměstnavatel. Totéž platí i pro DPČ s odměnou od 2.500 Kč měsíčně a pro DPP s odměnou od 10.001 Kč měsíčně.

Pokud by odměna byla nižší, musel byste si zdravotní pojištění hradit sám. Sociální pojištění není povinné, ale nepojištěná doba se Vám nijak nezapočte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatoslav
Datum: 01.12.16 18:13

Vím, že se na to neptáte, ale i já jsem zastáncem toho "maturovat" v tom stejném termínu, jako všichni ostatní... Co když se vám příští rok nebude už jaksi "chtít"? Nejprve vzdělání, pak nějaké brigády... Ale je to na Vás...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.