DHL a celní a doručovací poplatky z USA ebay

Od: Datum: 30.11.16 23:56 odpovědí: 1 změna: 01.12.16 00:29

Zdravím, stále mě zajímá původní dotaz týkající se poplatků v ebay. Nyní však to postoupilo, že balík přepravuje DHL. Jak to řeší tahle firma, budou mě kontaktovat předem, když balík má dorazit? Jak vypočítají poplatky? Budou chtít celní poplatky, nebo to umí obejít nebo to nebudou chtít, když jsem platil Import charges při ukončení aukce na ebay přes paypal (asi 20% navíc, ale na jiný paypal účet pitney bowes, jak psáno v původním dotazu) mají i nějaké vlastní poplatky? Prý zdražovali (že to je 2% daně/cla, min 500,max 2000Kč) Dají se tyto poplatky nějak redukovat (údajně že platba v hotovosti je náročná)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.16 00:29

Máte v tom pěkný hokej.

Velmi jednoduše řečeno. Ebay, respektive prodejce, si může psát co chce. Poplatky za clo a DPH platíte českému státu, nikomu jinému. Z toho plyne i to, že jakmile zásilka dorazí do ČR, projde celním řízením, kdy deklarant určí hodnotu zboží na základě dodaných podkladů (kolik jste zaplatil, obsahu atd). Z této hodnoty následně vypočte DPH a případně clo, které musíte při doručení uhradit. Toto je stejné pro všechny dopravce, nemůžete čekat, že by se to snažil dopravce "obejít", bylo by to porušení zákona.

DHL si navíc účtuje za tyto služby 2% z ceny minimálně však 550Kč.

Částku kterou budete tedy doplácet bude ve výši 2% (min 550Kč, max 2000Kč) + 21% DPH + případné clo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.