Nabytí právní moci

Od: Datum: 30.11.16 20:18 odpovědí: 12 změna: 03.12.16 22:03

Nevíte, prosím, jak dlouho trvá než rozsudek nabude právní moci? Jsme již 6 týdnů rozvedení. Rozvod proběhl dohodou proto máme v rozsudku, že proti rozhodnutí není odvolání. Stále čekáme na doložku právní moci. Zdá se mi to už nějak dlouho.

doplněno 01.12.16 21:06:

Všichni mi radíte to samé, ale jak už jsem psala. Vše proběhlo tak jak mělo, ale když jsem si volala na soud kdy si mohu přijít, tak mi bylo sděleno, že to musí odsouhlasit soudkyně. PROČ a jaké máte zkušenosti s dobou čekání?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.16 20:26

Toto je na vás musíte zajít na soud a nabytí právní moci si musíte nechat na rozsudek potvrdit.

Ohodnoceno: 2x

Od: soud
Datum: 30.11.16 21:01

Žádné doručení nenastane. Právní moc v tomto případě nastane posledním dnem převzetí účastníků. Pokud potřebujete někde pravomocností rozsudku argumentovat, musíte dojít na soud s tam vám potvrdí vykonatelnost.

doplněno 01.12.16 18:32:

Kecy, kecy. V případě vzdání se odvolání všech účastníků je rozsudek pravomocný v den doručení poslednímu účastníku.

Ohodnoceno: 0x

Od: m123
Datum: 30.11.16 21:27

No ale právě na soudě mi řekli, že musím počkat až dá soudkyně souhlas. Jde mi o to jak dlouho trvá než se soudkyně vyjádří? Oba už rozsudek máme v ruce.

Datum: 30.11.16 22:32

Když jsem se rozváděl, bylo mi při přebírání rozsudku řečeno, že nabude právní moc měsíc poté co byl vynesen a že se mám poté stavit na podatelně soudu, aby mi ji na rozsudek vyznačili.

Takže si to dle mne můžete telefonicky ověřit na podatelně příslušného soudu, nebo tam s rozsudkem rovnou skočit, aby na něj nabytí právní moci vyznačili.

Od: ppp
Datum: 01.12.16 13:45

Podívejte se do závěru rozvodového rozsudku - mělo by tam být poučení zda se lze odvolat a kdy nabývá právní moci. Pokud jsou již podmínky pro nabytí právní moci splněné, zajděte s originálem rozvodového rozsudku do kanceláře soudu a požádejte o vyznačení právní moci na Váš výtisk rozsudku.

Datum: 01.12.16 22:25

Co v tom hledáte za záhadu. Pokud má spis u sebe tak se podívá zda jsou vráceny doručenky. To běžné dělají v kanceláři

Datum: 02.12.16 20:05

Běžně asi ano, ale tady to trvá a já se pokouším zjistit proč. Proto se ptám na zkušenosti ostatních. Doručenky mají na soudě už od 18.11. :( .

Datum: 03.12.16 16:46

tak u nás to trvalo, protože měl soud málo administrativních pracovníků, či koho. aby mi mohla paní vyznačit nabytí právní moci na rozsudek, tak nejdřív musí někdo jiný údaj o nabytí vložit do počítače a jak mi bylo řečeno - nejsou lidi, proto to všechno trvá *zed*mně kdysi nabyl rozvod právní moci 16.5., ale tu doložku o nabytí mi dali teprve 17.6. (na razítku označeny oba datumy), protože dřív to "ještě nebylo v počítači" *nevi*

Ohodnoceno: 2x

Od: cert®
Datum: 03.12.16 16:12
Ze zákona 30 dní.Předseda senátu může prodloužit o další dva měsíce jenom na dorucení rozsudku. Na právní moc můžete čekat zřejmě stejně tak dlouho,tedy 90 dní.
doplněno 03.12.16 16:18: Na justice.cz můžete aktuálně sledovat,co se děje se spisem.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.12.16 17:44

Děkuju moc, konečně smysluplná odpověď. Vůbec jsem netušila, že jde spis sledovat. Jen mě teď ještě víc udivilo, že je tam napsaný, že je to vyřízený. Zřejmě fakt jen musím čekat až to někdo nabuší do pc, že nám tu doložku můžou dát. Doufám, že se to nějak pohne. Nutně to potřebuju kvůli dalšímu jednání na úřadech.

Datum: 03.12.16 21:49

Dámo co vidíte na odpovědi smysluplného. Vždyť vy neumite napsat ani dotaz. Všichni předpokládali, že máte rozsudek již v ruce. A co píše ten nade mnou ani to nemusí být pravda. Přetížení soudci nestíhají, někteří na to kašlou, když to není často tak se mu nic nestane. Zláme si nohu a klidné dostanete rozsudek za půl roku. A když rozsudek nedostanete ve lhůtě můžete si stěžovat. Asi se stejným výsledkem jako když půjdete se stížností do kotelny.

A pochopitelně je v evidenci napsáno že je vyřízený. Soudce si nebude navyšovat nedodělky. Tak jen čekejte. Snad se dočkáte

Datum: 03.12.16 22:03

Naučte se číst vy ! Rozsudek již v ruce mám. Nemám jen doložku právní moci. Pokud chcete radít, tak jen k věci ke které máte co rozumně napsat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.