Jak na daně

Od: Datum: 30.11.16 10:12 odpovědí: 2 změna: 30.11.16 16:35
avatar

Ahoj, mám hlavní pracovní poměr a k tomu mám ještě dohodu o provedení práce, daně za mě platí v obou pracích a jak je to když se má podávat daňové přiznání můžu čekat že mi něco vrátí na daňích když je vlastně platím dvakrát? Vysvětlí mi to někdo jak to funguje prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.16 12:01

zdravím,

Vy je ale neplatíte dvakrát, platíte ze dvou příjmů! Bohužel dani podléhá téměř každý příjem a stát chce mít ze všeho kde se hnou nějaké peníze. To, že máte více příjmů, ze kterých platíte daň, samo o sobě neznamená, že vám budou něco vracet. Může se stát, že po konečném zůčtování za zdaňovací období budete mít přeplatek na dani (podobně jako např. u plateb za elektriku) a ten Vám, pokud si o to požádáte, bude vrácen. Vše Vám sdělí Váš účetní ... :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 16:35
avatar

Daně neplatíte dvakrát, ale z každého příjmu. Kdybyste místo zaměstnání + DPP měl jenom zaměstnání s vyšší mzdou, odváděl byste daň z celé vyšší mzdy.

Jestli odměna z DPP nepřekračuje 10.000 Kč měsíčně, sráží z ní zaměstnavatel srážkovou daň, která se po skončení roku nevrací. [O vrácení mohou požádat pouze osoby, které ten rok měly velmi malé příjmy.]

Pokud zaměstnavatel z DPP odvádí srážkovou daň, nemusíte podávat daňové přiznání a po skončení roku můžete požádat svého hlavního zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně z příjmu.

Jestli v hlavním zaměstnání, platíte nějakou daň, znamená to, že Vám zaměstnavatel uplatnil celou slevu na poplatníka (2.070 Kč měsíčně). Pokud jste nebyl dlouhodobě nemocen, nebo zaměstnán jenom část roku, nebude pravděpodobně co vracet (celá sleva na poplatníka se uplatní průběžně).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.