Peníze od sponzora

Od: Datum: 05.12.16 18:12 odpovědí: 4 změna: 10.12.16 13:43

Zdravím,

S kamarádem jseme se bavili a pak jsme narazili na toto téma. A pak jsme měli každý odlišné názory. Zkusím to uvést na příkladu, který je takový nejasný, protože je jasné, že peníze vybranou na nějakou věc musí jít na tu věc.

Dejme příklad, třeba že nějaká třída na vysoké škole bude pořádat oficiální večírek. Bude to organizovat 5 organizátorů. Aby se to dobře počítalo, tak od sponzorů (nějaké firmy) se vybere dohromady 30 tisíc. Ze vstupenek 20 tisíc. Takže dohromady 50 tisíc korun. A řekněme, že celá ta akce by stála 20 tisíc. Co se dělá s tím zbytkem co by třeba byl 30 tisíc? Kdyby každý organizátor dostal 6 tisíc, tak je to zneužití pak peněz ne? To se pak vrací sponzorovi? Šak to je úplná blbost. A pokud chcete organizátorovi zaplatit, tak to musí jít zas z jiných peněz? Aby nedošlo k zneužití peněz od sponzora? nebo jak to je?

Ještě připadá v úvahu charita, dobře, a v případě že by jí nešlo vše, ale jen 20 tisíc, furt je tam ten 10 tisíc zbytek a co stím? To si přece nemůže nikdo nechat. Kde je ta hranice, kdy je to už zneužití peněz?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 18:32

Správně byste měli náklady napočítat tak, aby se peníze utratily. Buď za lepší občerstvení, popřípadě vymyslet nějaké soutěže (tombolu atd.). S tím problém není. Vykazovat tyto náklady by se měly tak, že nejdříve se utrácí sponzorské dary a teprve následně příjmy z lístků atd.

Samozřejmě i druhá možnost, že dáte peníze nějaké nadaci, je možná, nicméně správně byste o tom měli daného sponzora informovat.

Co se týče odměny organizátorům, tak sice je to možné, ale mělo by to být jasné předem definováno. To, že peníze zůstanou, tak si je vezmeme, je minimálně neetické.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubbb
Datum: 05.12.16 19:35

a kdy je to už nelegální? Jak se může stanovit ta hranice?

Datum: 10.12.16 13:39
avatar

Nelegální je to od prvního halíře!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 13:43
avatar

Myslím, že ideální je nakoupit a faktury ať proplatí sponzor. Tak je potom jasné na co to bylo a kolik který sponzor poskytl a nic nezůstane.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.