Co to znamená Pay-pal?

Od: Datum: 28.11.16 17:55 odpovědí: 4 změna: 01.12.16 00:01
avatar

Zdravím přátelé. Nakupuji přes Aliexpres a všechno probíhalo dosud bez problémů, ale teď se mi u dvou objednávek stalo, že prostě nedorazily. prodejce mi navrhnul, že mi vrátí peníze přes Pay-pal a ptá se mne, jestli ho mám. Já nevím co chce za informace, protože platím normálně bakovní kartou. To znamená že vypíši do kolonky potřebné údaje a kliknu na "zaplatit" a je to. Nikde se mi nezobrazuje, že by se jednalo nějaký systém Pay-pal. Nevíte jak mám teda postupovat? Děkuji moc za rady.


doplněno 28.11.16 18:31:

Tak jsem se mezi tím dívala jinde a koukám, že to je zase vyplňování a vyplňování. Možná to je snadné, ale mně se do toho nechce. Tak já jim napíšu, těm Číňanům, že žádný paypal nemám. A normálně otevřu spor, snad to vrátí jinak přes služby Aliexpresu. Ach jo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 18:35
avatar

Dobrý den. Pay Pal je internetový platební systém, který zajišťuje pohyb peněz mezi jednotlivými ůčty. Musel byste si založit ůčet na jejich webu. Například tak nakupuji na e- bay. Po kliknutí na sign up vpravo nahoře si ho můžete založit.

https://www.paypal.com/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.16 00:01
avatar

Pay Pal mám už několik let, platila jsem přes něj kdysi dávno a už si to taky nepamatuju. Nedávno se mi taky objevilo při nákupu Pay Pal a myslela jsem, že to obejdu, když zaplatím přes Servis 24, ale nějak jsem se do toho zamotala a odešlý platby z obou. To jsem si zadělala na pěkné problémy, než jsem tu 2. platbu získala zpět. Navíc se mi na účet sesypalo několik nevyřízených plateb, které jsem asi taky nakonec kdysi platila jinak a banka mi zablokovala účet, že se mi ho asi někdo pokoušel vykrást a dostal se nad můj finanční limit, což bylo pár dní před zahraniční dovolenou šílené. Dostala jsem provizorní kartu, ale to už jsem odcestovala bez ní. Existuje i Pay U a asi i jiné Pay, už jsem si to moc nepamatovala a instrukce byly jen v angličtině. Ptám se tedy, starý sklerotik, když zadám platbu Pay Pal, tak se mi strhne platba z účtu a odejde prodejci, nemusím mít v Pay Pal peníze převedené do jejich peněženky, odkud systém čerpá na platby? Mám totiž matný dojem, že to tak bylo a neumím tam už dnes peníze vložit, pokud si to vůbec dobře pamatuju. Mám totiž v hlavě, že mi kdysi přišla zpráva, že si mám peněženku doplnit, ale už jsem nemohla přijít na to jak. Nebo si to s něčím pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 28.11.16 19:42

Otevřte spor, přes paypal o část peněz přijdete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.11.16 17:39
avatar

Rv, děkuji. To je pro mne hodně užitečná rada. Už jsem jim napsala, že otevřu spor, protože paypal nemám a nechci. Já věřím že to poslali, ale prostě mi to nedošlo. Jeden nabízel že to pošle znova, ale chtěl, abych to znova zaplatila. Což jsem samozřejmě odmítla. Přece nejsem blázen, abych objednávala u obchodníka, který nemá zřejmě dobře zajištěnou přepravu to samé zboží ještě jednou, když ho můžu koupit u jiného. Napsal mi, že už z toho má obrovský bolehlav :-D a že mi teda vrátí peníze přes paypal. Ten druhý také nabídl, že to pošle znova, ale nepsal, že bych to měla opět platit. Tam si myslím, že jenom manipuluje s časem a doufá, že mi ten původní balíček přijde. Ale u něho jsem si nechala potvrdit prodloužení ochranné lhůty. Ještě počkám do konce tohoto týdne a otevřu spor. Tak ještě jednou děkuji za dobrou radu.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.