Vbočený palec - operace

Od: Datum: 27.11.16 20:50 odpovědí: 3 změna: 28.11.16 09:07

Zdravím, mám dotaz ohledně operace vbočeného palce. Na noze na palci (nahoře) mám větší výstupek, který mě omezuje v obuvi - prozatím nebolí. Ale v rád chodím po horách a v pohorkách už to tlačí, i když jsem si dal pryč vložku, která se do bot vkládá. Zjišťoval jsem nějaké informace na internetu a je mi jasné, že přesný postup léčby stanoví lékař. Můj dotaz - lze operaci (vyjmutí vystouplé kůstky) dělat i bez celkové narkózy, pouze s lokálním znecitlivěním? Nechtěl bych se nechávat uspávat, pokud to není velká operace. Pohled na samotný úkon není pro mě problém, díval jsem se i na net. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 06:41

To budete muset konzultovat s nemocnicí, kde Vám budou výkon provádět. Osobní zkušenost nemám, ale podle tohoto odkazu http://www.ortopedie-vejrosta…cz/popisy-operaci/hallux.html to možné je,ale... cituji:

Samotná operace se provádí buďto v celkové anestezii nebo lokální anestezii s tzv. analgosedací. Dle konkrétního nálezu, věku pacienta a stupně rozvoje artrozy volíme typ operačního zákroku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.16 08:32

Moje maminka s takovou kůstkou, zvětšeným kloubem palce, byla na operaci. Narostl ji znovu. ;) Tuto otázku jsem i já položila fyzioterapeutce na ortopedii. Slíbila, že se zeptá primářky. Pak vyprávěla: Položila jsem otázku a paní primářka vyjela z pracovních, ale luxusních, dřeváků, povytáhla nohavice a řekla: Myslíte si, že kdyby to mělo řešení, že by moje nohy vypadaly takhle? Řekněte mamince, ať nosí pohodlné boty. Ta kůstka roste po chvílích. Ne stále. A taky je bolestivá jen někdy, po chvílích. Musí si však hlídat plochou nohu. Ta to zhoršuje. Mamka může zajít k ortopedovi. Je to smutné, ale je to tak. ;) Tak chodím i po domě v ortopedických pantoflích. Až když neběhám, přezuju se a obuji si kožešinové papučky.

Datum: 28.11.16 09:07

Já na operaci byla v roce 2001. Nemohla jsem v té době vydržet delší dobu v plných botech. Nechala jsem si udělat obě nohy najednou. Bylo to pak docela nepohodlné, ale dalo se to vydržet. Před operací mi dali vybrat, jestli chci lokální nebo narkozu. Nechala jsem se píchnout do páteře, kdy mi znecitlivěla celá dolní polovina. Bylo to nepříjemné, ale za půl dne to odeznělo a při samotné operaci to bylo naprosto v pohodě. Operace trvala cca 2 hodiny. Od té doby jsem naprosto spokojená a jen jsem litovala, že jsem si to nenechala udělat dříve. Nožky mám pořád stejné, nic mi nedorostlo. Možná jsem se jim mimořádně povedla, protože, co jsem slyšela, nechali si lidi udělat jednu nohu a na druhou už nešli. Z toho jsem měla obavy, tak jsem dr. ukecala, ať udělá obě současně, že to vydržím.

To jsou moje zkušenosti, chápu, že je to náročné a nemusí to být vždy tak pohodové, ale já jsem moc spokojená :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.