Zamilovala jsem se do kamarádky

Od: Datum: 26.11.16 23:46 odpovědí: 6 změna: 24.02.17 06:49

Ahoj, stala se mi taková věc... Mám kamarádku, dalo by se říct, že je asi moje nejlepší. No a před nějakou dobou jsem se do ní zamilovala. Fakt jsem to neplánovala, ehm.
Problém je, že kamarádka...Vždycky měla problém vyjadřovat emoce, všeobecně, nikdy moc nedávala najevo co si doopravdy myslí, co cítí, když jsem jí dávala najevo nějakou náklonnost já, většinou to jen tak přešla, nijak nereagovala.
Mám jí to říct, co k ní cítím? Nemyslím si, že by to opětovala (v orientaci není problém), ale u ní to člověk prostě nepozná. Nechci přijít o to, co spolu sdílíme, kdyby to bylo jen z mé strany, nechci ztratit to přátelství, hrozně si jí cením a moc mi v životě pomáhá. Potíž je v tom, že si nejsem jistá, jestli to dokážu dál tajit a skrývat.
Dost v tom zkrátka plavu. Nemáte někdo zkušenost s podobnou situací? Nebo jak takovou věc podat, aby vyzněla co nejméně nepříjemně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 23:54

Pokud víte, že to nebude opětovat, pak nevidím důvod jí to říkat. Přímé oznámení, že se vám líbí jako žena, opravdu nemusí unést a i kdyby to zvládla, tak to těžko bude přínosem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 26.11.16 23:56

Neříkej. Pokud to nemá jako Ty, tak ji to zaskočí a může se Ti začít vyhýbat. Nebude si s tím vědět rady a Vaše kamarádství může skončit.. Pokud je na tom stejně, časem se to vyvrbí. Na to nejsou slova, to se dá vyčíst z jednání. Buď dál kamarádkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.16 23:57
avatar

- proč byste jí to měla říkat, když není na ženský?! - řekla bych, že ona o takovou náklonnost z Vaší strany stát nebude, ale třeba se mýlím... stejně bych jí to raději neříkala .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.16 00:29
avatar

Tak se spolu dívejte na nějaký lesbický filmík, třeba. Pak hoďte řeč, a vy jako můžete různě manévrovat. Kdyby jí to náhodou začlo docházet a vyjádřila odpor, tak se to hned dá všechno obrátit v legraci, že jako jasně, a pustit nějaký jiný film, třeba nějaký o soudruhu Hitlerovi, a udělat si grog *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cici®
Datum: 24.02.17 01:23

Koukám, že nikdo ještě zkušenosti nenapsal. Můžu Ti popsat, jak to vidí taková zamilovaná kamarádka, která má problém s vyjadřováním emocí (tedy já). Ale nejdřív pár typů, orientace se v pubertě vyvíjí, takže pokud Ti ještě není alespoň tak osmnáct, na tvém místě bych se z toho zkusila dostat. Nálepky "lezba" se těžko zbavuje, takže pokud nejsi připravena s tím žít...

Dále je důležité co o kamarádce víš, měla nějaké vztahy, mluvíte spolu o klucích? Pozor, jestli jo, stejně to nemusí nic znamenat.

A teď už k tomu, jak to cítím já: S problémy s emocemi se často pojí nízké sebevědomí, pro mě je těžké pochopit, co by na mě ona mohla vidět. Náznaky úplně nefungují, pravděpodobně si jich nevšimnu, a kdyby přeci rozumově si zdůvodním, že se vlastně o náznak nejedná. Ale můžeš zkusit sledovat, jak se při takovích náznacích tváří. Pokud o Tobě nepřemýšlí tímto způsobem, pravděpodobně nebude reagovat nijak, protože ji ani nenapadne o tom v téhle souvislosti přemýšlet, pokud ale trochu zrospačití, asi o tom už sama přemýšlela a pak by to bylo nadějné. Chce to ale dobré pozorovací schopnosti a není to zcela průkazné.

Nebudu to já, kdo udělá první krok, a že to vyplyne, tomu moc nevěrím, vždyť i pro Tebe je to těžké a nejsi to Ty kdo nezvládá emoce ;). Možná by stálo za pokus navrhnout nějakou šílenost na utužení přátelství (napřiklad nácvik líbání) pokud máš dostatečnou drzost a nejlépe pod vlivem alkoholu.

Ale ten nápad s filmem nebyl špatný, možná z ní skusit nenápadně vytáhnout názor na sexuální menšiny, podle toho se možná svěřit, že i Ty něco cítíš k ženám a pak teprve podle jejích reakcí přiznat barvu...

Ale pokud jak říkáš, neprojevuje emoce, nejspíš Ti nezbívá, než tohle oddřít z větší části sama.

Neber to co tu píšu jako rady, spíš jako názor a pohled člověka, který si prochází podobným stavem a nemá žádné zkušenosti s úspěšným řešením.

Přeji hodně štěstí. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.17 06:49
avatar

Pokud je kamarádka na ženy, mohla byste to zkusit. Ale zase je třeba uvážit, zda ta kamarádka nemá nějaký vztah s jinou ženou. Bořit jí ho by od Vás nebylo slušné, i kdybyste ji chtěla sebevíc.

Jestliže na ženy není, mlčte jako dub. Aby se nikdy nic nedozvěděla. Mohlo by ji to přivést do velkých rozpaků a mohlo by to poznamenat i vaše další přátelství. Chovejte se k ní dál jako ke kamarádce, v nejbližší době se moc často nenavštěvujte, abyste měla čas a možnost se "odmilovat". Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.