Dědění družstevního bytu

Od: Datum: 26.11.16 20:33 odpovědí: 4 změna: 27.11.16 11:29

Kdo bude dědit družstevní byt - koupila jsem si družst , byt a po 8 letech se po druhé vdala , z prvního manželství mám zletilou dceru , z druhého manželství děti nemám . Manžel je bezdětný , ale má sestru . Má moje švagrová nějaký nárok na tento byt , kdyby já ,nebo můj manžel jsme zemřeli? Jak právně ošetřit ,aby tento byt švagrová nedostala , nebo nějaký podíl z tohoto bytu .

Děkuji za odpověď .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 20:36
avatar

Převeďte družstevní podíl už teď a je to.Klidně si do převodu podílu dejte doložku,že byt budete za svého života dále užívat.Určitě to na družstvu nesepisovali poprvé.Pokud jde o rodinného příslušníka,je to bez poplatku(teda aspoň u nás).


doplněno 26.11.16 20:53:

Tak na tohle Vám brzo tady někdo odpoví,nebojte.Tohle netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adrijana
Datum: 26.11.16 20:43

Kdybych byt nepřevedla na dceru , švagrová má tento byt právo?

Datum: 26.11.16 21:18
avatar

Nekoupila jste si družstevní byt, ale družstevní podíl, k němuž se váže právo na uzavření nájemní smlouvy na dobu neurčitou ke konkrétnímu bytu.

Jste nájemcem družstevního bytu, který stále patří bytovému družstvu.

Družstevní byt nelze zdědit, člen družstva – nájemce jej nemůže ani odkázat nebo prodat (nelze odkázat ani prodat, co člověku nepatří).

Nárok na uzavření nájemní smlouvy k tomuto bytu bude mít ten, kdo zdědí Váš družstevní podíl. Jestli jste družstevní podíl koupila před uzavřením manželství, patří pouze Vám a můžete s ním nakládat podle svého uvážení – např. jej převést na svou dceru (nezapomenout ve smlouvě ošetřit bydlení své i manžela).

Švagrová po Vás dědit nemůže, ale mohla by dědit po Vašem manželovi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: adrijana
Datum: 27.11.16 11:29

Děkuji moc za odpověď , družst ,byt můj není ,ale členský podíl , to je mi celkem jasné . Takže po mém manželovi švagrová členský podíl dostane . Budu to určitě řešit na byt. družstvu .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.