Dětská sexualita

Od: Datum: 26.11.16 14:55 odpovědí: 5 změna: 26.11.16 16:58
Zítra mě čeká těžký pohovor. Musím citlivě vysvětlit synovi (11) že vyměňovat si nahá fota s kamarádkou není ještě v jeho věku slušné a přípustné. Poradíte jak to udělat? Vztah máme dobrý a fungující. Že se jedná o kamarádku jsem si už dřív ověřil, když si psali a volali na Skype. Toto mi ale uteklo.
avatar
strejc uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.16 15:13
 

Teď se možná budete usmívat, ale mně se v podobné situaci osvědčilo jako argument uvést, co by na to syn říkal, kdybychom si nahé fotografie vyměňovali my s rodiči kamarádky. Ta představa pro něj byla naprosto nepřijatelná a troufám si tvrdit, že pochopil.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 26.11.16 15:23
 

A pokud si nedá říct, vyfotil bych a krátce mu ukázal na displeji mobilu svoji vlastní výbavičku a zeptal se ho, jestli to mám opravdu poslat maince té holčičky. Taková výchova šokem.

Horší by bylo, jestli už je otrlý a řekne "Super! Ano tati pošli to a pošli to taky třídní učitelce." *smich*

 
Datum: 26.11.16 15:15
 
avatar

Děti dnes vyspívají dříve. Pro nás byly tyto věci většinou tabu a ani jsme neměli kde čerpat.

Upozornit děti, že nic se v éteru /PC/ neztratí a v dospělosti na to mohou doplatit.

Virtuální komunikace tomu nahrává, též informace od kamarádů, nezůstávat za nimi pozadu, zvědavost, nebýt brán jako dítě, určitě syna seznámit s trestní odpovědností. Od kdy, co se může, nemůže a tak. Nám to trvalo od patnácti, mnohé děti jsou dnes zvědavější a mají příležitost. Nedají se až tak uhlídat. Vštěpovat zodpovědnost sám za sebe, za svoje chování i v tomto věku, bohužel.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ria®
Datum: 26.11.16 16:58
 
avatar

:) vůbec si nemyslím, že jsou děti zvědavější, my jsme se podobně chovali už ve školce, ty ukážeš, já ukážu.. Zvědavost je ohromná a čím víc se z toho bude dělat humbuk, tím víc to děcka bude zajímat.. Nejhorší část na tom je ten počítač sdílení přes internet, to bych asi do určitého věku úplně zakázala, odříznout počítač od internetu. K čemu to takto malé děti potřebují?

 
Od: vernon
Datum: 26.11.16 16:58
 
V jeho věku je to normální a naprosto neškodné. Horší, pokud by si vyměňoval fota s TVOJÍ kamarádkou. Nebo kamarádem...
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.