Obejití exekutora, podvod?

Od: Datum: 25.11.16 13:17 odpovědí: 5 změna: 26.11.16 12:55

Ahoj Lidi. v krátkosti můj problém. Švagr má několik exekucí, nevede spořádaný život. Po propuštění z lochu má 5 let podmínku, podniká jako OSVČ, neplatí zdravotní, sociální, alimenty,atd.. Lidi ojebává.

Včera zdědil byt v hodotě 2mil Kč, (už po druhé) - po prvním daru exekuce zabavila, umořil dluhy, udělal znovu a teď získal zase v dědictví. Dostal nařízeno vyplatit manželku z bytu částkou 600Tis Kč do roka a matce 900 Kč do 3 let. Takže do několika týdnů se byt přepíše na něj a může ho prodat. Problém je že víme že ze získaných peněz z bytu manželku určitě nevyplatí. a do roka 600tis Kč nesežene, a následná axekuce nepomůže, nemá ani televizor ve vlastnictví. Je možné aby takto obešel exekutory? tzn, rychle prodá byt po přepisu než se to exekutor dozví že dědil (kupce na byt už má). Je možné aby mu takto všechno prošlo? a když je v podmínce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.16 13:20
avatar

V době exekuce nesmí nakládat se svým majetkem nijak. Jinak se dopustí trestného činu.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 25.11.16 13:51
avatar

Nevěřte, že se to exekutor nedozví (pravděpodobně se o dědictví dozvěděl ještě dříve, než švagr). Je to podvod a případný kupec bytu má smůlu, o byt každopádně přijde. Neoprávněně zaplacené peníze pak může po prodávajícím vymáhat soudní cestou. Vzhledem k předchozím dluhům podvodníka se jich ale asi hned tak nedočká. A Švagr v podmínce nastoupí do výkonu trestu, ke kterému se připočtou další léta za podvod.


doplněno 26.11.16 12:12:

mcfight - podle otázky to vypadá, že žádný další dědic neexistuje (i když to tazatel přímo nepíše), takže když dědictví odmítne, zdědí byt stát. Už vidím, jak se švagr tajně domlouvá se státem, že se o dědictví rozdělí. *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mcfight
Datum: 26.11.16 10:42

Ale no tak řešení se vždycky najde, stačí míti filipa.. Může se dědictví vzdát - "na oko" a domluvit se s dědicem, který je opravněný coby další v pořadí a následně se rozdělit mezi čtyřma očima. Jako důvod může uvést, že si dědictví nezaslouží, protože se k zesnulému choval na sklonku života v rozporu s dobrými mravy.


doplněno 26.11.16 13:09:

On se většinou ňáký ten dědic najde. Stát je až ta poslední možnost..V každém případě nevíme to jistě...lze jenom předpokládat..Většinou neexistuje jenom jeden možný dědic ale pěkně se to řadí, jako kdysi do fronty na banány..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.16 12:16

1. Při exekuci nemůže plně nakládat se svým majetkem. Mezi to patří i odmítnutí dědictví. Toto říká ustálená judikatura.

2. V krajním připadě lze napadnodnout i odmítnutí dědictví 3 roky zpět, pokud tím dědic poškodil věřitele.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mcfight
Datum: 26.11.16 12:55

Pokud to nechce tazatel jen tak odevzdat exekutorovi, musí se jeho úvahy točit podobným směrem, který zde uvádím..To, že na 100% uspěje nikdo nepíše a s největší pravděpodobností by rozhodoval soud.


doplněno 26.11.16 13:06:

Rozhodoval by soud, pokud by se věřitel vůbec o odmítnutém dědictví dozvěděl, což rozhodně není věc samozřejmá, alespoň podle toho, co jsem teď koukl na strejdu gugla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.