Dávky do životního minima

Od: Datum: 24.11.16 20:22 odpovědí: 3 změna: 25.11.16 06:47

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat zda někdo nevíte dokdy musí být vyplacena dávka do životnho minima. Jde oto že mi paní na sociálním uřadě posíla dávku až na následujci měsíc i přesto že dávka ma být vyplacena za danej měsíc. Nikde nemužu najit jestli mám narok se nějak proti tomuhle bránit.Děkují


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 23:30
Ano bránit se můžete, třeba tím,ze si najdete práci atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alena*
Datum: 25.11.16 06:41

Aha tak to vám děkují já jsem sotva 4měsíce na ÚP mám 3 děti a přítel pracuje jedenact let.Bydlíme na dědině a dojížděni do prace mam 40km autobusem doma mam děti školou povinne a vy mi napíšete že si mám najít praci? Si snad myslíte že jsem nějaka neschopna? chtěla jsem jen radu ale todle ja se na up nehrnula .

Datum: 25.11.16 06:47
avatar

K Vaší otázce. Dle správního žádu, kterým se vyplácení dávek HN řídí je k vyřízení žádosti lhůta 30 dní, v odůvodněných případech 60 dní.

Pokud máte dávku běžící musí být vyplacena do posledního dne, pokud splníte všechny náležitosti.

Pokud něco dokládáte a nastihnete to do konce měsíce, pracovnice to zpracuje do nejbližšího následujícího výplatního termínu.

V dávkách HN nemáte žádné nároky. Tyto dávky jsou nenárokové. Nárok máte na dávky Státní sociální podpory, tedy Rodičovský příspěvek, Přídavky na dítě, Porodné, ale také za předpokladu, že se vejdete do daných "limitů". Tedy koeficientů pro výpočet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.