Zaplacení daně z koupě nemovitosti

Od: Datum: 24.11.16 18:54 odpovědí: 6 změna: 26.11.16 10:43

Dobrý den,

koupil jsem nemovitost - garáž.

Nyní čekám než uběhne doba 20dní a bude se moci přepsat nnemovitost na katastru na mě.

Poté bych chtěl zaplatit daň já jako kupující z nemovitosti.

Chtěl bych se zeptat co budu potřebovat?

Mám kupní smlouvu a posudek o hodnotě nemovitosti ze září 2016.

Poradí mi někdo kde mám s tím zajít a co budu konkrétně potřebovat?

Děkuji pěkně,

hezký den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kusk
Datum: 24.11.16 19:47

Potřebovat budete výpis z katastru, kupní smlouvu a posudek (když jej vlastníte). Vše vyřídíte na Finančním úřadě.

doplněno 24.11.16 22:00:

O výpis z katastru si musíte za poplatek zažádat a předložit originál. Kupní smlouvu a posudek neřešte, předložte co máte. Každý pracovník FÚ má na tohle jiný názor.

Ohodnoceno: 2x

Od: ladlanek
Datum: 24.11.16 20:43

Děkuji, chtěl bych se ještě zeptat, stačí kopie posudku? Jaká je prosím jeho platnost ať to neprošvihnu?

Děkuji mockrát.

Datum: 24.11.16 20:46

To nevím, jestli stačí kopie. Když tak, oni si ho okopírují. Na zaplacení daně jsou tři měsíce od nákupu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.16 10:43

Děkuji a ten výpis si nemohu vytisknout sám z internetu na katastru? Případně mi nepříjde poštou po připsání nemovitosti?

Děkuji

Od: mate59
Datum: 24.11.16 21:10

Já jsem dával na FU posudek originál,oni si ho nechali, ale bylo to na firmu.Daň se platí do 3 měsícu od data vložení na katastr,4% z vyšší ceny,jestli se liší kupní od odhadní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.11.16 21:40

Výpis z katastru mi sami pošlou nebo musím si pro něj zajít a nechat udělat za poplatek na katastru?

Posudek může být jak maximálně starý?

Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.