Jak tohle resit?

Od: Datum: 24.11.16 06:42 odpovědí: 17 změna: 25.11.16 11:05

Pred 10 lety po smrti mamky muj otec prepsal dvougeneracni dum na me pul a na bratra take pul domu.Otec je vecne bremeno,bydli v pulce domu kde bydli svobodny bratr.Bratr na baraku odmita cokoliv delat.Ted se delala revize kominu a kotle od odmita polovinu zaplatit,ze pry si je neobjednal.Dohoda s nim neni mozna,otec se jakehokoliv komentare zdrzuje,pripada me,ze se sveho syna boji,protoze ten ho posle do prd...

V dome platime poplatky podle poctu osob,to bracha zatim plati,slozenky chodi na tatovo jmeno.Bojim se co bude,az tata nebude a slozenky se budou muset prepsat na jednoho z nas,bracha rovnou rekl,ze na jeho jmeno ty slozenky nebudou.Jeste v dobe kdy zila mama,byl s brachou problem prispivat na chod domacnosti,poplatky za uzivani domu neplatil zadne,takze otec platil za meho brachu i jeho dil.

Elektomer i vodomer je v celem dome jeden spolecny,je tam i spolecny bojler.Nevim jestli by to slo predelat,aby mel kazdy svuj,ale problem jsou i finance,ja na predelani finance nemam,pracuji jako prodavacka takze penize mam tak akorat.Zajimalo by me jak to resi lide,kdyz jeden s majitelu nic neplati o nic se nestara,uz premyslim o budoucnosti kdy mozna bratr nebude platit nic


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.16 07:27
avatar

Tohle je neúplná informace. Bratr odmítá na domě cokoliv dělat - proč? Protože se stará o otce, který s ním bydlí v "jeho" půlce domu a bude v tom ještě ledasco zakukleno. Není náhodou jeho "půlka" domu nezařízené podkroví, zatímco vy užíváte vybavenou a větší část?


doplněno 24.11.16 08:33:

Jedině bratrovi nabídnout pořádný balík peněz, aby se mohl odstěhovat a bydlet jinde. Pod "melouna" to určitě nepůjde. Ale vy by jste svého bratra nejraději zařízla a zahrabala, že ano? No sáhněte si do svědomí ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 07:55

Ne neni to tak jak pisete.Jeste kdyz zila mama,muj bratr mel svuj pokoj v horni polovine domu 3+1,rodice se spolu porad jen hadali,takze kvuli baraku se nerozvedli a otec se odstehoval do patra vys a zaridil si tam zbyvajici mistnosti.Horni patro je hezci,ma balkon.Kdyz mama umrela nekolik let ta polovina po ni byla prazdna,kdyz doslo k prevodu domu,bracha trval na tom,ze horni polovinu chtel on,pry je hezci a neni tak zanedbana jako po mame.Po letech jsem se prestehovala ja s pritelem,zvelebili jsme si dolni patro.Mistnosti dlole i nahore jsou rozmerove stejne.

Bratr v baraku nechce nic delat,protoze je linej,cely dny vysedava nez u pocitace

Datum: 24.11.16 08:08

V byte po mame mam svuj nabytek,ten mamky se vyhodil,neco je ve sklepe.Bracha se o tatu nestara,tata je sobestacnej sam si vari,nakupuje,dela na zahrade.S tatou se ani nebavi,bratr je celkove podivin.Nekomunikuje s lidma zna jen pocitac a chodi do prace

Datum: 24.11.16 07:30
avatar

Podobný případ jsme měli v ulici. Tři vnuci, dva bráchové a jejich bratranec, zdědili po své babičce dost velký vícebytový dům. Bráchové byli schopní a ochotní spolupracovat, bratranec nikdy nehnul prstem. Pije, dělá dluhy a svůj podíl jim neprodá a neprodá, protože jím ručí. No prostě paráda. Vy jste na tom ještě dobře.

Váš dům by určitě šlo rekonstruovat. Topení, elektriku a vodu lze rozdělit. Ale počítejte s tím, že rozpočet se bude počítat na statisíce a s rekonstrukcí musíte souhlasit oba.

Si myslím že vám nezbývá, než podíl svého bratra vykoupit, což ve vašem případě asi nepůjde nebo mu ho prodat. A to asi taky nepůjde.

Pak snad zbývá jedině tvrdší forma nátlaku, váš byt někomu pronajmout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 07:58

To jsem take premyslela,ze svou pulku pronajmu a za pronajem pujdu bydlet nekam do bytu.Tak se chci zeptat,musi s pronajmem souhlasit bratr?

Od: karel5
Datum: 24.11.16 08:13

Ano, bratrův souhlas je k uzavření nájmu-pronájmu nezbytný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 08:32
avatar

Úvahy, že vezmete do svého bytu nájemníka a sami půjdete do nájmu, považuji za nerozumné. Nájemník vám bude platit pět tisíc, vy budete někomu platit pět tisíc. Částky střílím od boku, možná byste šli bydlet někam do suterénu a rozdíl ve výši obou nájmů by mohl být zajímavý, ale pořád budete majitelkou části nemovitosti a mít mnoho povinností.

Odchodem do nájmu jen na chvíli utečete od starostí, ale ty vás za čas rozhodně doženou.

Řešení vašeho problému vidím v zásadním kroku. Zajistit, aby měla nemovitost jednoho majitele. Jestli to budete vy, bratr nebo cizí kupec, už musíte doma rozhodnout společně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.11.16 09:14
avatar

S ohledem na otce je řešení prodat, nebo pronajmout dost tvrdé. Rodiče dům zřejmě postavili. Jistě by ho to velmi trápilo, nehledě k tomu, že si nyní otec plně uvědomuje, že se syn nechová správně.

Opravdu nejlepší řešení je rozdělit všechny přívody do baráčku. Obnáší to ale i dvě čísla popisná. Dva vodoměry /např./ do jednoho čísla v 99,9% nepovolí. A když uděláte podružný, tak se budete stejně muset rovnat mezi sebou, protože z hlavního vodoměru přijde jedna faktura a pokud to nezaplatíte, jste bez vody. Leda pokud je studna napojit bratra na studnu.

Dokud děda žije, zřejmě Vám nějakou zlatku přidá, aby se nemusel dívat, jak syn ,,zlobí,, a z Vás tyje. Za kominíka nebo revizi kotle nejsou tak velké peníze, ale pokud by se musela udělat střecha, tak to už bude problém.

Nechte dědu dožít v klidu, všechny sváry na stará kolena mu neudělají dobře. Později domek třeba prodáte, i když tratíte, a odstěhujete se pouze do svého.

Pokud to zvládnete, zkuste vždy na bratrovi požadovat zaplacení, bez křiku a vyhrůžek, třeba se jednou chytí. To, že tam nic neudělá, tak to prostě nechte. Rozdělte si zahradu, svoji si obhospodařujte a na něm nechte, jak si se svojí půlkou hospodaří. Možná, že děda na zahradě tráví svůj čas, tak opět toto rozdělit, až už tu nebude.

Jedná se o tom, že vše potom graduje, bratr i vy budete přitvrzovat, a on protože nemá rodinu, tak mu to bude jedno, začne naschvály zvyšovat, spirála se roztočí. Možná, že ho něco žere, něco Vám závidí, do duše mu nevidíte, nebo je vlastně nešťastný, chtěl by to změnit, ale neumí to.

Jak píše ,,bimbam,, podnájmem neutečete před problémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.11.16 10:56

Takze me nezbyva nic jineho nez financovat a delat vse za bratra,kdyz bez jeho souhlasu nemohu pronajmout svou pulku domu

Od: kusk
Datum: 24.11.16 14:37

pohanka - Obnáší to ale i dvě čísla popisná. To co doporučujete, neexistuje. Na jeden dům nedostanete dvě popisná čísla i když si uděláte své přípojky. Dům by musel být takto zkolaudován , paní prodavačka by musela vyhrát, z platu nezvládne přestěvět dům.


doplněno 24.11.16 19:54:

Nic o tom nevíte a pořád budete tvrdit vaši pravdu. Byla jste někdy na obci žádat popisné číslo? Alespoň si tam zavolejte a zjistíte, že píšete nesmysly.Číslo popisné se vydává pouze po předložení kolaudace. . U převodu chat s číslem evidenčním na číslo popisné je jiný postup, ale to se netýká dotazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 18:21
avatar

Právě že naopak. Nejdříve se musí na obci pod pohrůžkou bratrovražedného boje zažádat o dvě čísla a teprve potom nechat udělat dva vodoměry a elektroměry. U některých vodáren to jde zřejmě lehce, ale u jiných se brání.

Nechat z 1 domu udělat dvě zcela jednotlivé nemovitosti pod čísly jsem kdysi slyšela, kdy neshody majitelů vedly až k soudním tahanicím. Byl asi spíše vyjímečný, exemplární případ.

Takové tahanice nikdy nepřinesou ani jedné straně nic pozitivního.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 20:46
avatar

Kusk: Stavebně oddělit ty dvě bytové jednotky, to já chápu. Každá musí mít vlastní vchod, i tu teplou vodu. Pro mě to je jasné, že každá domácnost, byť v jednom baráku musí být zcela samostaně vedená a oddělená.

My jsme zase potřebovali mít dva domky pod jedním číslem. Předpokládám, že si každý dojde na místně stavební úřad zeptat se pracovníků co a jak.

Ale to pro tento případ není řešení, s bratrem se nedá domluvit a ani na velkou přestavbu nemá paní peníze. Když se nedokáže a nechce bratr domluvit i na obyčejné práci okolo domu, tak je vše pasé. Nějaké stavební úpravy nepřipadají v úvahu. Nevím, proč zabíhat do detailů.

Stejně píšu, že dokud žije děda, tak ať ho nechají v klidu dožít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.16 16:44

Pohanko - píšu z vlastní zkušenosti, zajistit do RD oficiálně 2 vodoměry a elektroměry do jednoho čísla popisného není žádný problém. Větší problémy mohou nastat s úpravou rozvodů v domě, záleží jak to tam mají vedeno.

Jako já si třeba nedovedu představit mít na 2 bytové jednotky 1 bojler na teplou vodu. Jak to je s WC zadavatelka nepíše. Každopádně ve stavu jak zadavatelka popisuje je prodej cizímu člověku dost nereálný, takže jedině nabídnout k prodeji bratrovi, či po smrti otce prodat celý dům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.11.16 17:51

wc ma kazda bytova jednotka sve,jak jsem psala obe bytove jednotky jsou uplne stejne.Bojler mame my dole.Je fakt,ze s teplou vodou je vecny problem

Datum: 24.11.16 12:30

Dobrý den, nechtělo se mi číst všechny odpovědi, ale dnes už je možnost odprodat svoji část domu realitce a další spoluvlastníci do toho nemají co kecat. O domluvě s nepochopitelnými lidmi něco vím, do budoucna by to snad bylo nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 01:53

Měli jsme spolumajitele domu. Jejich jediná činnost bylo dělání problémů. Protože jsme už s nimi nemohli vydržet, našli jsme si právníka ten nám doporučil žalobu. Spolumajitelé, manželova sestra a její manžel nepřispívali na opravy, neudržovali dům, když jsme chtěli boiler, tak nedali souhlas a sami topili elektřinou na náš úkor. Soud jejich spoluvlastnický podíl zrušil. Sice nám dávali jako nájemné směšnou částku a prudili dál, ale pak se odstěhovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 11:05

Soudce by vyslechl i druhou stranu. Byl jsem účastník případu, dcera, syn, otec zemřel, matka ještě dříve, který škudlil na všem, dlouhá léta nezanechal závěť, dvě vkladní knížky celkem na 600 tisíc dceruška šikovně knížky odklonila a v dědictví nepřiznala. Syn věděl o úsporách a tudíž odmítl 5 let přispívat na údržbu, vodné, el., poplatky a.p. Hádanice, několik let, poté dcerka sourozence vyplatila 1 melounem, sourozenec se odstěhoval koupil byt našel povětrnou ženku a během krátké doby zemřel před tím napsal závěť a převedl byt, vybavení, část pole, les na poletuchu. Dceruška klofla pijana z první ligy, její život se stal peklem a skončila v ubytovně, není známo kdo je majitelem vilky, ale hospodaří tam pijan a jeho příbuzenská početná družina..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.