Nákup z USA-ImportCharges a GlobalShipping

Od: Datum: 23.11.16 21:13 odpovědí: 6 změna: 09.01.17 14:27

Mám dotaz na nákup z eBay jde o laptop. Bylo tam napsáno Shipping : International Priority Shipping to Czech Republic via the Global Shipping Program . Item location : Michigina (v USA), U otazníčku u dopravy bylo info "This amount includes seller specified US shipping charges as well as applicable international shipping, handling, and other fees. This amount is subject to change until you make payment. For additional information, see the Global Shipping Program terms and conditions "

Pro lepší přehlednost jsem otázky očísloval.

Jeden se týká přímo dopravy:

1. Normálně se u většiny aukcí (při prohlížení listingu), které jsou také z USA, uvedeno : Import Charges: okolo 250$ (cena byla okolo 1200$). Zde to nebylo. Z jakého důvodu to u této aukce nebylo předem?

2. Po nákupu se mi u checkout připočetlo těch 250$. Bylo to zvláštní, šlo zaplatit celou transakci najednou, ačkoliv později jsem zjistil, že původních 1200$ odešlo prodejci a těch 250$ Na nějaké Pitney Bowes, uvedené v detailech (v my ebay - order details) jako Import Charges. Myslím, že prodejce vůbec o tomhle neví. (Teoreticky by bývalo možné poslat peníze na jeho paypal rovnou individuálně, tím bych ale přišel o money guarentee). Je nějaká možnost, jak toto zjistit předem? Je to důvod nezaplacení (s odovoláním se na tímto)? To by se ale pravděpodobně nelíbilo prodejci ani ebay, jenže jde o požadování peněz navíc, co se nide nebojevilo předem (ano, vím, shipping-otazníček, may change, jenže tam nic není o konrétní částce.)

3. Jen pro pořádek: u order details je něco jako: Subtotal 1150$, Shipping 50 (což se dále dělí na International leg 50, domestic 0), Import charges $250 (viz výše)

4. Jak se poté domůžu penězi z té části Import v případě, že budu požadovat peníze zpět (přijde něco jiného). Jde o odlišný paypal účet (avšak spolu se odesílali v jednom checkout nedílně)

5a: Pro informaci: v popisu aukce bylo shipping via USPS, skutečně v order details, že položka je v USPS v Michigan, pak v USPS v Cincinati (možná zdvojiné souhlásky)

5.Zahrnují ty import charges další případné poplatky za doručení (clo, DPH, možné i poplatek za poštovní přepravu typu cenný balík, balík do ruky od čp).? Co když je po mě někdo bude chtít?

6. Také v podmínkách global shipping jsem narazil na toto, co to říká o poplatchích v 5?
[

Buyer charges

In the listing, the buyer sees:
Estimated shipping charges
Estimated import charges.
During checkout, the buyer sees the final charges, including:
The item price
The shipping charges
The import charges
The shipping charges include any US shipping charges that you specify, as well as applicable international shipping, handling, and other fees.

The import charges include applicable customs duties, taxes, brokerage, and other fees.

]

7.Zde jsou další podmínky:

Import charges

Import charges for items purchased through the Global Shipping Program include certain fees charged by the global shipping provider.

Import charges include:
Sales, goods and services
Value added taxes
Duties
Tariffs
Excise taxes
Other amounts assessed or levied by any government authority in connection with the importation of goods into the applicable country of importation
Third party brokerage fees (including advancement and disbursement charges and customs brokers handling and filing fees
Penalties
Classification charges associated with the assignment of a Harmonized System ("HS") classification code
Charges for export compliance screening and verification and the assignment of an Export Control Classification Number (ECCN)
Charges relating to the management of variances between the quoted import charges and actual costs.
Import charges dont include:
Income taxes
Commodity taxes
Any customs duties, taxes, surcharges, fines, penalties, or other charges which may be imposed on you by customs or tax officials after an item purchased through the Global Shipping Program has successfully cleared customs and been delivere

Co tedy opět z toho je pravda? Je tam vyjmenováno Include a dont include, jaký to má tedy vliv na 5?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ebay
Datum: 24.11.16 08:26

Poradíte? čas se mi krátí.

Od: ebay
Datum: 28.11.16 01:04

halo,mate někdo radu?

Od: ebay
Datum: 28.11.16 09:39

Máte někdo zkušenost s platbou s placením a doručením z USA z ebay?

Datum: 28.11.16 12:48
avatar

Kontaktoval jste prodejce, co vám na to napsal? Já to pochopil tak, že částka na dopravu šla přímo firmě USPS. Ta pokud doručí balík (klidně cihlu) dostane zaplaceno, jak na ni chcete uplatnit money back? Tohle je obecně problém z USA, drahá doprava. Já to řešil 2x ale pokaždé přes známého, který mi zboží převzal a přeposlal do ČR. Určitě doporučuji napsat prodejci, případně do 45 dnů otevřít resolution center na ebay.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ebay
Datum: 28.11.16 13:13

Nekontaktoval. Podle toho co jsem četl na webu w diskusích, tak o tom, ani prodejci obvykle vůbec netuší, že při dopravě přes Global Shipping program se částka zvýší o těch asi 30% (nebo 250$). U Checkout v paypal se je to celé 1 transakce, ale na 2 účty (jeden prodejci, kde je kromě ceny zboží z mého příhozu nebo ceny kup te´d připočtena doprava konkrétně 40$) + ta platba na pitney bowes. Mě zajímá , jak je to s tím doručením a clem, jelikož v tom textu nevím, co platí, když defacto se tam píše jedno a podruhé opak

Datum: 09.01.17 14:27
avatar

Předpokládám, že již máte vše vyřešeno,ale třeba odpověď pomůže někomu jinému:

Využitím Global Shipping programu, si kupující "předplatí" celní poplatky a náklady na proclení. Zboží dorazí z USA do Evropy (nevím přesně kam, často Něměcko) - tam se proclí - použijí se peníze, které již kupující zaplatil a dále putují k nám do ČR a přes hranice zboží přejde už v rámci EU a tedy na našich hranicích už se znovu neclí!

Prodejci zejména z USA tento program využívají proto, že měli problémy s reklamacemi od kupujících, kteří z nějakého důvodu po zaslání zboží od prodejce, nechtěli ve své zemi zaplatit celní poplatky.

Tady je vše popsáno: http://www.jaknakupovatna.cz/…ebay/global-shipping-program/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.