Stanovit v DDP časové rozmezí?

Od: Datum: 22.11.16 09:44 odpovědí: 3 změna: 22.11.16 20:08

Dobrý den,

ohledně brigády doplňování zboží v marketu jsem zjistil že mají pracovní dobu do 10 večer a jsou zvěsti i o noční inventuře, tak se chci zeptat jestli je právně v pořádku / jestli lze v dohodě o provedení práce stanovit časové rozmezí v kterém má zaměstnavatel právo po mě požadovat práci. Například 8:00 - 16:30.

Jak by taková věta měla vypadat, je vůbec možné to nějak dokázat, obhájit.

Počítám, že by tam mělo být co nejpřesněji definována pracovní činnost, za druhé počet hodin denně a za třetí počet hodin v týdnu..

například:
"Pracovní doba zaměstnance se stanoví na 4 dny v týdnu, dle potřeby zaměstnavatele, přičemž každý tento den se pracovní doba stanoví na 8 hodin, tedy 32 hodin týdně."

ale nevím právě jak s tím časovým rozmezím od kolika do kolika hodin

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.16 10:12
avatar

no, pokusit se můžete o cokoliv... jen vážně pochybuji o to, že společnost, která má nastavená vlastní pravidla doplňování zboží tato pravidla změní kvůli "brigádníkovi".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.11.16 10:23
avatar

Určitě to zkuste. Smlouva je dohoda dvou stran, máte plné právo se k ní vyjadřovat a navrhovat změny. Jestli opravdu nemůžete pracovat např. v noci (píšete o inventurách...), tak to má zaměstnavatel právo vědět a Vy zase máte právo mít to ve smlouvě, jinak by se dohoda o prac. době asi těžko dokazovala. Otázka je, jestli na to přistoupí; to netuším.

Já měla v zaslané DPP (k podpisu) frázi, že odučím přidělené kurzy a vydupala jsem si větu, že odučím kurzy přidělené na základě dohody se zaměstnavatelem. Prostě aby mi nemohli kurz nařídit - mám smlouvy s celkem 5 jazykovkami a kdyby mi každá nařizovala, kdy mám učit (nebo dokonce suplovat), tak nebudu schopná plnit své závazky u dalších. Nutno říct, že jsem jim to takto vysvětlila, tudíž pro to byl vážný důvod, a že jsem byla připravená smlouvu odmítnout, pokud by zamítli můj návrh (a oni mě hoooodně potřebovali ).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.11.16 20:08
avatar

V DPP stačí podobně jako v pracovní smlouvě sjednat druh práce, místo výkonu práce a den nástupu do práce. Sjednat si můžete i cokoliv dalšího (můžete se pokusit se zaměstnavatelem domluvit).

Ale nedomnívám se, že by Vám zaměstnavatel v tomto vyšel vstříc. Podle zákoníku práce určuje začátek i konec pracovní doby i rozvrh pracovních směn on.

Pokud by s Vámi požadované sjednal, "svazoval by si ruce", nemohl by po Vás vyžadovat práci v době, kdy by ji potřeboval. Ale zkuste to, třeba se nějak dohodnete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.