Registrační pokladny a pronájem

Od: Datum: 21.11.16 21:45 odpovědí: 4 změna: 23.11.16 14:20

Bude nutné mít registrační pokladnu i při pronájmu bytů? A od kdy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.11.16 21:47
avatar

Dobrý den, pokud vím, tak ne. Nájem si nechte posílat na účet a EET Vás nemusí zajímat. Zdravím!


doplněno 21.11.16 21:52:

Sledoval jsem celou tuto "aféru" docela podrobně a o pronájmech tam řeč nebyla. Pouze to postihne krátkodobé pronáimy (hotely, penziony apod.).


doplněno 21.11.16 22:02:

EET by měla zajímat pouze ty, kteří pronajímají jako živnost (na ŽL). Pokud nemáte ŽL na ubytovací služby, tak na běžný a dlouhodobý pronájem bytu se to nevztahuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: repe
Datum: 21.11.16 21:49

A kdyby se nájem vybíral v hotovosti to by mě EET muselo zajímat?

Datum: 22.11.16 07:06
avatar

Pronájem bytů podle § 9 zákona o daních z příjmů má svá specifika, není to běžné podnikání. Na to se EET nevztahuje (zatím :(). Na způsobu platby (hotovost) nezáleží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 23.11.16 14:20

Finanční správa vydala informaci , která by měla pomoci odlišit ubytovací služby od nájmu, aby mohli poplatníci rozlišit, zda spadají pod § 7 a bude se na ně tedy vztahovat EET

http://www.etrzby.cz/assets/c…_nebo_najem_EET_verejnost.pdf

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.