Je nejzdravější sladit melasou?

Od: Datum: 21.11.16 00:19 odpovědí: 14 změna: 21.11.16 21:49
Prý obsahuje neskutečné množství minerálů a vitamínů. Díky. S.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.11.16 08:33
http://www.najimseazhubnu.cz/…-cukry-jsou-pro-nas-nejlepsi/
---
Není dobrá chuťově.A má málo fruktózy i glukozy.Na minerály bohatá je.
Ovšem já mám z celé té škály nejraději pravý a nefalšovaný med !
Po staletí to nejzdravější sladidlo.
doplněno 21.11.16 15:08: Ještě posílám odkaz na můj milovaný medík.Ten by měli konzumovat pravidelně všichni !
http://www.zbynekmlcoch.cz/in…dravi-organismus-slozeni-medu
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.16 09:16

Wamp. Vidíš to. A mně právě melasa strašně moc chutná ;)

Od: wamp®
Datum: 21.11.16 09:40
Sebodko,mně ne.Zkrátka a dobře,každý máme jiné chutě

Od: mot
Datum: 21.11.16 09:51
spise po staleti nejlevnejsi sladidlo

Datum: 21.11.16 09:32

Nevím, jestli je nějaký žebříček nejzdravějších sladidel, ale celkem dobrý je i agávový sirup. M.

Od: stir
Datum: 21.11.16 12:43

jakykoliv koncentrovany cukr je bily jed, bez ohledu na barvu. A jist ho jen proto, ze ma mineraly? Na jedne strane se travit abych do sebe dostal to dobre, neni zrovna vhodne reseni. Naavic pri zpracovani melasy vysokou teplotou ty mineraly zmeni svou formu z organicke na anorganickou, tudiz jsou pro telo tezce vstrebatelne. Nejzdravejsi v tomto pripade je med, protoze mineraly z neho jsou v biologicke podobe, navic obsahuje vice fruktozy, ktera nereaguje na inzulin. Ale ani s medem se nic nema prehanet. Jinak zdravotni ucinky medu si najdete sam, je toho plny internet.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.16 12:51

Jo jo, časy se mění. Když jsem se naposledy potkal s melasou, tak se přidávala do krmení kravám. A najednou je to zdravá a drahá výživa.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.16 19:46

Někdy dejte ty své věčné žv.sty přečíst nějakému chemikovi ...

Datum: 21.11.16 13:19

Víte, co je nejzdravější? Všeho s mírou... tedy kombinace všech možných přirozených sladidel (nikoliv umělých sacharinů, aspartamů apod.) v optimální míře. Nepřeslazovat. I cukr je však pro tělo potřebný, například pro správnou funkci mozku.

Datum: 21.11.16 13:52

Co melasa obsahuje?V každém případě je to odpadní látka při výrobě sacharozy.Krystalový cukr je nejčistší sacharoza.Technické postupy z ní po extrakci cukrové řepy odstranily vše škodlivé.A to je soustředěno v melase.Ta obsahuje zbytky bílkovin,solí a bakterií,které cukr znehodnocují.Pro dobytek to bývala pochoutka přidávala se do jadrného krmiva,

To, že se dnes považuje za zdravou pochutinu ,je nesmysl.Dokonce jsem přesvědčen,že by se tam po reélné analyze našly i patogeny,lidskému zdraví škodlivé.Konzumaci melasy i t.zv. hnědého cukru prosazují "smejdi",kteří z toho dělají kšeft za každou cenu.Koupí levně,prodají draho.Prostě židovina.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.11.16 14:24

Nejzdravější by mělo být nesladit ničím a jíst častěji ovoce.

Od: vernon
Datum: 21.11.16 15:24
Některým lidem nezbyde za chvíli nic jiného, než se chodit místo oběda napást. To budou zdraví! ;)

Datum: 21.11.16 20:10

Před 89 se melasa dávala prasatům v JZD, rovněž syrovátka. Škoda, že mi někdo tehdy neřekl jak je to zdravé a jak to bude drahé, udělala bych si zásoby.*vtip*.

Od: balzerka
Datum: 21.11.16 21:49

Melasa je sice sladká, ale není to sladidlo, vzhledem ke své lehce dehtové pachuti. Je to však bohatý zdroj minerálů. Takže užívat denně lžíci jedině prospěje, ale sladit s ní kafe, kakao nebo čaj , asi není dobrý nápad. I když se najdou lidi, co si dávaj melasu do mléka a chutná jim to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.