EET a drobný přivýdělek

Od: Datum: 05.02.17 22:26 odpovědí: 5 změna: 06.02.17 09:00

Dobrý den.

Jak to vlastně bude s EET u takových obchodníčků ( např. ženy na MD. studenti a pod.) , kteří v nějakém MLM prodají třeba jednu voňavku, nebo přípravek na hubnutí apod.měsíčně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 06.02.17 01:16

EET se týká všech, kteří přijímají peníze v hotovosti nebo platební kartou (bitcoiny jsou zatím v řešení, ale k tomu nemůžu nic řící, protože nevím, co to je). Samozřejmě veškerá evidence se zatím odvíjí od toho, jestli si tím daný člověk vydělává, nebo má jen nahodilé příjmy. Myslím, že nejzajímavější predikt je na Aukru. Tam si finanční správa vyžádala od nich data, a kdo systematicky prodával (tudíž asi vydělával) musí danit, kdo jen tak něco prodal (třeba po babičce), není to předmětem daně. To dává logiku. Ale v principu musíte každý výdělek přiznat. Když to přesáhne 15 tis za rok, jste povinni podat daňové přiznání. Zase nepřející si obyčejně myslí (a má radost), že ten dotyčný z toho bude muset platit jako mourovatý. To taky není pravda. Je spousty odečitatelných položek, které Vám umožní nic neplatit. Náš daňový systém je nepřehledný. Kdo to zvládá, nemusí nic platit. Bohužel jsou to obyčejně ti nejbohatší, kteří si mohou dovolit ty nejlepší daňové poradce. Sám mám docela slušnou daňovou poradkyni, a ušetřila mě už dost peněz. Ty nejbohatší neplatí nic, a ještě to mají pokryté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 06.02.17 08:12

Proč tak složitě? prostě těch, kteří mají příjmy v §7, a mají příjmy v hotovosti, se EET týká ( postupně, v různých etapách )

Dokud budete v daních hledat ,aby to "dávalo logiku", tak se nedočkáte

S těmi 15 tis za rok taky opatrně. Pokud jste např. zaměstnanec s vedlejšími příjmy, že

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 08:28
avatar

Fyzické osoby, které budou mít daň stanovenu paušální částkou a zároveň výše jejich tržeb bude menší než 250 tis. Kč ročně, budou z evidence tržeb vyňaty.

http://www.etrzby.cz/cs/novinky_783

Tohle byl záměr ke konci roku, ale myslím, že to neprošlo nebo ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 06.02.17 08:46

Neprošlo. Paušální daň využívá do 50 lidí v republice. I když teď se její podmínky "uvolnily " a může o ni požádat i FO , která má zaměstnance, což dosud možné nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.02.17 09:00

Nesmíte taky všechny odpovědi hledat na internetových stránkách. Tam se toho nakecá... Třeba s tou paušální daní. Dovedete si představit někoho, kdo má tržby 250000 kč za rok (to jest asi 20000 tis měsíčně) a platil by z toho daň. Když si to spočítáte, tak nemusí platit na dani z příjmu nic. Je to jen velké divadlo pro neznalé, aby měli dobrý pocit, jako, že na někoho došlo. Samozřejmě, že ne. Jen to všechno přinese jen velké zmatky. Jen to bohužel oddělí ty, kteří třeba provozují nějaký provoz, jen proto, že je to baví a ty, kteří jsou obklopeni autobusem daňových poradců. O to ale asi jde, jako vždy. Uklidnit laickou veřejnost, a jet dál ve starých kolejích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.