18 let a už nemám vlasy - Co dělat?

Od: Datum: 20.11.16 21:26 odpovědí: 7 změna: 21.11.16 10:35

Zdravím, mám 18 let a mám strašně prořídlé vlasy, takže jsem se většinu času holil úplně dohola, jelikož jsem si říkal, raději mít holou hlavu úplně, než pár chloupků na hlavě. Nevím, proč mám vlasy prořídlé, dědičné bych to mít neměl, oba dědové, otec a všichni z rodiny (bratranci, sourozenci atd.) mají vlasů na rozdávání. Celkem mě to trápí, že již v 18ti letech nemám vlasy. Zkoušel jsem snad všechno. Různé šampóny (alpecin atd), nějaké tablety z Dr. Maxu s vitamíny pro vlasy, ale změny jsem nezpozoroval. Trápí mě to celkem dost, jelikož krásy jsem zrovna od přírody nepobral a bez vlasů to je příšerné, když mám holou hlavu. Mám strašně velké čelo a hustější obočí, navíc mám problém u holek, jelikož si jen málokterá všimne nějakého plešatého kluka už v 18ti.

Zde posílám foto, jak to mám prořídlé: http://jpeg.cz/obrazek/ggYP http://www.jpeg.cz/obrazek/ggWd

Nevím, jestli to mám zase oholit úplně do hola nebo to zkusit nechat narůst, ikdyž mi všichni říkají, že to nemá smysl, že to už lepší nebude, ale už vážně nevím, co s tím dělat..

Nevíte, co by mi mohlo podpořit růst vlasů a jejich zahuštění? Nebo to nemá smysl a oholit to do hola rovnou?

Moc děkuji za jakékoli rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.16 21:49

Nemyslím si, že s tím máte šanci něco udělat. Spíš je důležité to přijmout a neřešit a nemít z toho žádný zbytečný komplex. Dnes to u mladých kluků není až tak neobvyklé. Neřešte to a ostatní to taky nebudou řešit. Lidé vás vnímají víc podle toho, jak sám vnímáte sebe a jak se chováte, než jak vypadáte. A pokud se najde nějaký trouba, co by to řešil, tak problém je v jeho hlavě, ne na té vaší. No a holky prostě musíte zaujmout něčím jiným, než bujnou kšticí, to je asi jasné. Ale zas tak těžké to není, když jsou dnes schopni osmnáctilété holky zaujmout čtyřicátníci i padesátníci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.11.16 21:51

Popravdě, pokud vám zanikne vlasový váček, nový vlas už nevyroste. Takže zahuštění je jen zbožné přání. Pokud byl nějaký problém, je lepší hned zpočátku navštívit lékaře. Kožního. A doufat, že nebude mít příliš laxní přístup. Ono ztrácení vlasů může mít spoustu příčin a právě lékař by měl začít zjišťovat, která z nich je ta, která trápí vás. Nejdřív vás může jen "oťukávat" kortikoidy, ale lepší by byl rozbor krve. To, co je na hlavě není zas až tak důležité, důležitější je to, co máte v ní. ;) M.

doplněno 21.11.16 09:19:

Stres - ovlivňuje prokrvení pokožky hlavy a tím vlasy připraví o potřebné živiny

Nedostatek vitamínů - B, C, E

Nedostatek minerálů - železo, zinek, měď

Diety - nedostatek potřebných živin, vitamínů a minerálů

Špatný krevní oběh - nedostatečné prokrvení pokožky na hlavně

Operační zákrok

Znečištěné ovzduší

Roční období - nejvíce padají vlasy na jaře a na podzim

Časté nošení čepic, klobouků a jiných pokrývek hlavy

Nedostatečná péče o vlasy a pokožku hlavy - vysušená pokožka hlavy, lupy

Nadměrné pocení - zvýšená produkce potních žláz

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.11.16 22:06

Vykašli se na to, prostě to sundej úplně a smiř se stím, že v tomhle budeš jiný než bys do teď chtěl. Postupem času zjistíš, že vlastně takový ty máš být, že ti to pasuje a že vlasy bys už asi nechtěl. Udělej z tvého nedostatku přednost. Spousta ženských na takové lidi ulétávájí. A hlavně čoveče, ušetříš za holiče ;)

Ber to, že je to tvá přednost.

A mimochodem, značí to o velké míře mužského hormonu, tak buď sakra chlap.*palec*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.11.16 22:10

od osmnácti mám stejný účes jako můj avatar,proto ho mám...můj názor - neřešte,oholte dohola...když mi to odrůstá,přítelkyně brblá a honí mne s holícím strojkem...lepší holá lebka než různé přehazovačky,transplantace a podobně. a má zkušenost,ženám to nevadí,svým způsobem to je atraktivní. neřešte vlasy,ale vystupování,chování k ženám,to zabírá.

doplněno 20.11.16 22:11:

majsterjoe,za sto bodů!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.11.16 22:58

S plešatěním se nic dělat nedá, je to nezvratný proces.

Různé zaručeně funkční mastičky, šampony apod. jsou jen snaha vytáhnout z lidí, kteří se prostě rádi chytnou každého stébla jen další peníze. Můžete zkusit navštivit lékeře, proces plešatění jde mírně zpomalit - ovšem přiliš ne - ale zabránit mu nelze.

Je možná transplantace "nastřelení" vlasů, je to poměrně nákladná záležitost, v některých případech pomůže, v některých ne.

Problém plešatění je to, že vám vypadně celý vlas včetně toho základu, z čeho vlas roste. Můžete si to představit tak, že tam je nějaká kulička, z které nekonečně rostou vlasy - no tak bohužel ta vám vypadne. Z toho důvodu už tam ten vlas nenaroste - takže nějaké šampony apod - jsou jen vyhozené peníze. Proces transplantace vlasů spočívá právě v tom, že se zasadí do kůže tato lůžka nová a znich potom rostou vlasy.

Upřímně, znám spoustu plešatých lidí, nepřipadají mi nijak méněcenní .. berte to pozitivně, ušetříte za kadeřníka, nebudete se muset česat ...

Ohodnoceno: 1x

Od: ewtwet
Datum: 20.11.16 23:16

Spoustě chlapů ustupují vlasy už před 20. Není to nic, nad čím by se někdo pozastavil. Něco jako celulitida u nás ženskejch. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.16 10:35

,,Nevím jak kdo,,ale já to beru jako normální jev.A neumím si představit kdo nemá vlasy -tak z vlasama.Netruchlete ,,určitě se najde holka,která má názor stejný jako já..Já přímo nesnáším,kluky jak mají ty lebky vyholené a nahoře čupřinu je to děs.A všelijak vymletou hlavu. Nejste sám !Hlavu nahoru a kašlete na to!

pokud vás to strašně mrzí--existují vlasové integrace. koknete se na to ...Nosí to také dost mužů

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.