Proč je kašel vlhký nebo suchý?

Od: Datum: 20.11.16 12:08 odpovědí: 3 změna: 20.11.16 20:54

Já si vždy říkal, že když už je ze suchého kašle kašel vlhký, tak se zánět už léčí a kašel bzry přestane. Jenže někdy se mi stane, že z vlhkého se stane zase suchý kašel. Tak nevím, jak to je...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 20.11.16 12:43
avatar

Suchému kašli se též říká "dráždivý", není přítomen hlen, pouze cosi dráždí ke kašli. V případě vlhkého kašle je součástí i hled, kterého se kašlem zbavujeme. Toto je můj laický názor, snad má někdo podrobnější informace. Na oba druhy kašle dostanete v lékárnách desítky přípravků, taktéž je možno léčit přírodní cestou, bylinky a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 13:08
avatar

Suchém kašli mluvíme tehdy, kdy je sliznice podrážděná a je jedno z jakého důvodu. Může to být zpočátku nemoci, někdo může mít i kašel chronický, popř. i psychického rázu. A sliznici vlastně dráždíme i dráždivým kašlem... M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.16 20:54
avatar

To jsem ráda, že má někdo stejný problém! Mám docela hodně informací ohledně nemocí a léčení, i netradičních, ale taková "hloupost", jako je kašel, mi dává zabrat do dneška . Máte pravdu, kašel by se měl doléčit, ale kašel suchý přejde při správné léčbě do fáze vlhké a když přejde je vyléčeno. Ale když přetrvává, tak se průdušky hlenem zase "vyšťaví", už není hlen a kašel přechází opět do fáze suché, dráždivé... A to je pro mne bod, který taky nezvládám. Když přestanu vlhký léčit - je to špatně a když v léčbě pokračuji, tak taky. To snad může vědět jen lékař, kdy i při kašli přestat léčit včas, jinak fakt nevím. Moje zesnulá kamarádka, lékařka, mi jednou řekla, že mám nedoléčený kašel, tak babo raď!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.