SIPO a jak se zbavit poštovného

Od: Datum: 19.11.16 19:20 odpovědí: 27 změna: 30.11.16 06:56

Dobrý večer, četla jsem tu pár diskuzí o SIPO, ale stejně tomu nerozumím. Prosím, vysvětlete mi to někdo. Mám SIPO nastavené na platbu hotově, tedy nemohu zrušit doručování sipa do schránky - to jsem se dozvěděla na poště, když jsem ho chtěla posílat jen do emailu a neplatit poštovné. Řekli, že si mám v bance zařídit jinou variantu než hotově a pak to bude možné. Nechápu jak si to mám zařídit - v internetovém bankovnictví nebo dojít do banky nebo úplně nějak jinak. Nezeptala jsem se na poště, protože už tak na mě koukali jak na nesvéprávnou. SIPO platím tak, že ho najdu ve schránce a zaplatím ho internetovým bankovnictvím převodem z účtu. Tuto metodu chci zachovat, jen nechci do schránky, ale do emailu. Děkuji za radu a trpělivost:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.16 19:25

zde to máte vysvětlené https://www.ceskaposta.cz/slu…bni-a-financni-sluzby-cr/sipo

sjednáte si zasílání emailem a zrušíte zasílání písemného SIPA

nastavte si placení z účtu - dojděte si na pobočku banky s číslem SIPA

nám to chodí do emailu

Ohodnoceno: 0x

Od: stir
Datum: 19.11.16 20:37

v bankovnictvi si jednoduse povolite sipo a ono se bude strhavat samo. Na poste si potom nechate zasilat sipo elektronicky a domluvite aby si strhavali sami.. Uplne nejjednodusi reseni je sipo zrusit a veskere platby provadet trvalym prikazem nebo inkasem z uctu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.11.16 21:54

Já to mám úplně jinak,nějaké zajímavé*nevi* Dokud jsem platil sipo přes IB,měl jsem na lístku SIPa,které mi chodilo do schránky položku za odeslání -napřed 5,potom 10 nakonec 13 Kč. Jakmile jsem -od 9/2016 začal platit SIPO na poště,položka za zaslání 13 Kč zmizela.Poplatek při platbě na poště je 20 Kč,v IB jsem platil 5 Kč,takže teď vlastně platím o 2 Kč víc.A lístek mi chodí do schránky.Tak nevím.

Od: sipo
Datum: 20.11.16 05:35

Já mám zřízené SIPO už pře 30 roků (mám dojem, že dřív se to jmenovalo nějak jinak, ale potom to přejmenovali). Ze začátku jse platil jen 2,- Kč u KB, potom KB zdražila poplatky za transakce, tak jsem přešel k jiné bance a neplatil nic (za placení SIPA stále nic neplatím).

Lístek od SIPA byl nejdříve zdarma, potom si za něj začali brát poplatky (jak píšete už je to 13,- Kč). Na poště jsem si vyzvedl formulář, který jsem hned vyplnil a vrátil jim jej zpět a od dalšího měsíce jsem přestal dostávat do schránky papírové lístky. Na e-mail mi přijde z pošty v příloze naskenovaný lístek ve formátu PDF a ten si můžu buď uložit do nějaké složky nebo vytisknout - tento e-mail je zdarma, takže z lístku zmizela i položka 13,- Kč za odeslání.

Takže teď za SIPO neplatím nic - ani bance, ani poště. MÁM TO ZADARMO!

Od: lego®
Datum: 20.11.16 10:23

Furt je to SIPO
Drive Sdruzene inkaso plateb obyvatelstva, nyni Soustredene inkaso plateb obyvatelstva.
Ani jsem ten novej nazev neznal:-/

Datum: 20.11.16 07:17

Zadejte bance trvalý příkaz k placení SIPO. Nebudete muset na to každý měsíc myslet. Požádejte na poště o tiskopis a na něm papírový lístek zrušte. Cesta nejmenšího odporu. ;)

Datum: 20.11.16 11:02

Na SIPO trvalý příkaz dát nejde!

SIPO se v bance povoluje jako inkaso.

Datum: 20.11.16 14:23

Sipo inkasem z uctu si udela sam v bankovnictvi, nenusi nikam chodit. Jen je treba nahlasit na poste cislo uctu, aby vedeli, odkud maji sosat.

Od: emve
Datum: 20.11.16 21:59

Dobrý večer. Děkuji za váš zájem a jestli dovolíte, zopakuji řešení mého dotazu. Jak jsem psala, chci zrušit lístek SIPO do schránky a chci ho dostávat do emailu. Následně chci SIPO uhradit z účtu prostřednictvím internetového bankovnictví jednorázovým příkazem (trvalý příkaz je blbost, protože pokaždé má SIPO jiný VS). Po špatných zkušenostech inkaso z účtu nepovolím nikomu. Takže dojdu nebo zavolám na pobočku své banky, aby mi na lístku SIPO zrušili platbu "HOTOVĚ" na bezhotovostně a pak dojdu na poštu a požádám o zrušení doručování do schránky a zasílání do mejlu. Souhlasíte? Mně totiž stále nejde do hlavy, proč tu změnu z hotově na bezhotovostně musí udělat moje banka a ne pošta. Pěkný večer

Datum: 21.11.16 06:44

Tak jak si to představujete ta asi nepůjde. SIPO z vašeho účtu v bance inkasuje pošta a proto musí být inkaso povolené a povolit to musíte v bance ne na poště (jde to i přes internet).

Povolené inkaso v bance jse chránit tak, že si dáte limit = maximální částku, kterou nelze překročit. Například platíte SIPO maximálně 800.- Kč - když si dáte limit 1000,- Kč a pošta by požádala o 1001,- Kč, tak banka platbu neprovede.

Datum: 21.11.16 07:01

Já se s vámi nechci přít, ale částky v SIPO se nijak zvlášť neliší. A stejně je musíte nejprve zaplatit a až pak reklamovat u toho, kdo vystavil částku, která se vám nelíbí. *nevi*Já mám různé, ale nepříliš různé částky u UPC, podle použití pevné linky. Případně si plynárny nebo elektrárny upraví částku. Ale to nestojí za zamyšlení, protože to upraví podle toho, jestli hodně vracejí nebo hodně doplácím. Nejdůležitější je však to, že musíte zaplatit a až pak můžete reklamovat. Jinak to nejde.

Datum: 21.11.16 09:18

Vaši odpověď sice nechápu, protože se nikdo neptal na reklamaci plateb.

Ale platby se mohou výrazně lišit. Já například pře SIPO platím 1x ročně předplatné časopisů, tak některý měsíc vyskočí částka o 700,- Kč.

Datum: 21.11.16 07:30

Já si myslím že tazatelce jde o jedinou a hlavní věc.A to o poplatek tedy o vyhnutí se poplatku za JPU (Jednorázový příkaz k uhradě).Prostě nechce se jí platit 10kč každý měsíc.(ta částka je automaticky na lístku SIPO) za transakci.

Bohužel se mylně domnívá že ta částka 10kč je za doručení inkasního lístku do schránky.A myslí si že když inkaso dostane emailem 10kč platit nebude.Tak to není.Bude platit i po doručení mailem protože těch 10kč není za doručení do schránky ale za transakci pošty.

Od poplatku za transakci je osvobozen pouze inkasní převod kdy si častku banka sama ! strhává a to tazatelka nechce.Za platbu přes internetové bankovnictví kdy tazatelka sama ! částku každý měsíc provádí v internet bankingu bude prostě 10kč platit dále bez ohledu zda lístek dostane mailem nebo do schránky.

Vše je popsané srozumitelně i na zadní straně SIPO lístku

Platba na přepážce hotově polatek (nevím kolik ale je to nejvíce)

Platba přes intern.bankovnictví JPU poplatek 10kc

Platba "Inkaso" zdarma bez polatku

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.16 09:07

Záleží na bance - některé to mají zdarma. Já nechci dělat některým bankám reklamu, tak neuvádím u které banky jsem, ale neplatím nic. A je dost divné, že by na inkasním lístku byl uváděný poplatek, který se platí za transakci bance (pokud to není zdarma, jako mám já) - to by si potom strhávala poplatek pošta i banka, protože poplatky bance jsou na bankovním výpisu a ne na inkasním lístku.

Zasílání inkasního lístku e-mailem je zdarma. Na lístku vhozeném do schránky je 13,- Kč za "Zaslání platebního dokladu", na lístku zaslaném e-mailem tato položka již není.

Datum: 21.11.16 09:09

Jano, děkuji Vám. Vy jste porozuměla mně a já porozuměla Vám. Tímto jste utnula zbytečnou diskuzi "mimo mísu"... ale to nic proti radilům.

Datum: 21.11.16 11:32

to nic proti radilum...ovsem kteri se ti snazili pomoct. Kdybys napsala hned, ze nechces platit inkasem, nebyly by odpovedi mimo "misu". Ale i tak se da podekovat...

Datum: 21.11.16 13:31

Přesně tak, na špatnou otázku je špatná odpověď. A jako poděkování a uznání napíše, že jí radí "mimo mísu". Když chce radit "do mísy", tak ať ji správně nastaví a nedává ji někam bokem, aby se druzí strefovali.

Naštěstí se jedna strefila a ta byla pochválená,

Datum: 21.11.16 13:48

mne trvalo deset sekund najit jak to je

https://www.ceskaposta.cz/slu…bni-a-financni-sluzby-cr/sipo

a nahore jsem psal, ze muze sipo zrusit a zadat si trvale prikazy ke kazde platbe zvlast. Nejenze k tomu nepotrebuje prostrednika ČP ale muze platby kdykoliv menit nebo zakazat. Ja jsem sipo zrusil pote, co jsem zmenil dodavatele plynu. Ten puvodni dodavatel zapomnel zrusit svou platbu na mem sipu, takze jsem musel platit dal a na poste jsem to nemohl zakazat. Na mem sipu jsem nemohl delat zadne upravy...smesné!

Datum: 21.11.16 20:18

Ale v mém prvotním dotazu je to popsané jasně. Druhý dotaz jsem vznesla jen proto, že se tu vyvinula diskuze o ničem. Přečtěte si prosím pozorně můj první dotaz. Samozřejmě si vážím rad radilů a očekávala jsem jasné a přesné odpovědi. Aspoň já bych na dotazy tak reagovala - pokud vím odpovím, pokud nevím neodpovím.

Datum: 21.11.16 20:41

pod pojmem prevodem z uctu se da predstavit jednorazovy prikaz, trvaly prikaz ale i svoleni k inkasu.Posledni dva jsou nejpohodlnejsi, človel se nemusi o nic starat, na nic myslet, funguje to automaticky, ovsem pokud jsou na uctu penize.

Datum: 21.11.16 20:49

Tak na tohle opravdu nemám slov ani sil...nepotřebovala jsem poradit s technikou placení. Prosím, čtěte pozorněji dotazy tázajících. Navíc toto není diskuze, tady se očekává fundovaná rada.

Datum: 21.11.16 12:06

Dobrý den, nechce se mi číst různé pseudorady a jen popíši, jak jsem postupovala já, když jsem nechtěla, aby mi chodil lístek z inkasem do schránky. Na poště jsem vyplnila papír a teď mi chodí inkaso jen na net. Takže vše je zaplaceno, když budu chtít, tak si to vytisknu a nic mě to nestojí. Jen dodám - prvotní je zajít na poštu a domluvit se s nimi. Některé rady a nejen v tomto dotazu jsou často jen prázdné mlácení slámy, protože někdo si myslí, že poradí, i když o věci nemá ani tušení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.16 20:30

Pošta byl můj prvotní krok, ale protože mám na SIPU v kolonce způsob platby (na lístku sipa je to v první řadě, hned za znakem České pošty) "HOTOVOST", tak to údajně není možné posílat do emailu. Řekli, že si musím změnit způsob platby u své banky na "BEZHOTOVOSTNÍ" a pak půjde změnit doručování do schránky za emailové doručování. Mně šlo o to, jak to prakticky udělat s tou bankou. Samozřejmě jsem si myslela, že se vyhnu poplatku poštovného, ale to už je vedlejší produkt, to nebylo podstatné. Jinak děkuji, že jste se mě zastala, protože když se tu někdo ozve na špatnou odpověď rádců, je oheň na střeše.

Datum: 21.11.16 21:43

Tato otázka mě trápila před třemi roky,když jsem musel platit každý měsíc bance za sipo,poplatek,také mě vrtalo v hlavě to,proč mám platit měsíčně,když to jde také jednou za rok.Tento nápad jsem okamžitě začal realizovat a to tak,že jsem napsal ČESKÉ TELEVIZY a ROZHLASU email o tom že chci SIPO u ních zrušit a platit jejích poplatky přímo ze svého bankovního ůčtu na základě mého trvalého příkazu z ročním předstihem,tedy vždy na 1rok dopředu,což se tak istalo.Televize i rozhlas mě přidělila bankovní ůčet a variabilní symbol,který jsem zdělil své bance a situace byla vyřešena.V tomto připadě jsem se o sipo na poště starat nemusel.Stejně tak dopadla měsíční platba i u jiných společností u kterých mám své služby,které využívám,ale už za ně neplatím měsíčně a tím pádem ani žádné SIPO nemám,díky bohu.

Datum: 21.11.16 22:09

Jinak Vy sama SIPO zrušit nemůžete,to zruší za vás jen ta společnost které platíte nějaké služby.To znamená,že se musíte domluvit napřed se společnostmi na tom jak chcete platit za jejích služby a potom jednat z vaší bankou na tom,jak chcete platit,zda měsíčně,půlročně,nebo ročně a také na tom,aby vám posílala na váš email výpisy o všech těchto transakcích.které provede na základě vašeho trvaleho příkazu,který jím musíte dát.

Od: navstevnick
Datum: 29.11.16 19:09

V České republice má každá země jedno velvyslanectví. Pouze peklo má dvě: České dráhy a Českou poštu...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.11.16 06:56

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.