Daňové přiznání a příspěvek na bydlení

Od: Datum: 18.11.16 22:29 odpovědí: 2 změna: 19.11.16 14:35

Dobrý den, když uvedu do daňového přiznání příjem z pronájmu, například 20 000., jak se tento příjem počítá do případného příspěvku na bydlení? Počítá se to do jednoho čtvrtletí nebo se příjem rozpočítává do všech 12ti měsíců...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 19.11.16 06:02
avatar

Dobrý den, v daňovém přiznání pro daň z příjmu F.O. se uvádí příjem z pronájmu jako částka za celý rok (zdaňovací období), ale počet měsíců a ve kterém přesně příjem byl (či nebyl) to neprokazuje, resp. není to tam uvedeno. Navíc, jde o příjem roku minulého a pro příspěvek na bydlení se (tuším) prokazuje příjem současný (za období, na které má být příspěvek pčiznán). Řekl bych, že to musíte prokázat úřadu jiným způsobem a za aktuální (letošní) čtvrtletí (možná si vedete evidenci příjmu z pronájmu nebo to máte na výpise z bank. účtu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prispevek
Datum: 19.11.16 14:35

Spojujete dvě nespojitelné věci. Daňové přiznání a příspěvek na bydlení. Na příspěvek uvádíte všechen vᚠpříjem za čtvrtletí a v tom má být i příjem z pronájmu. Součet Kč za včechna čtvrtletí bude dělat částku k zdanění v daňovém přiznání.

Zpětně do minulého roku se čátka k zdanění nebude rozpočítávat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.