Kamarádka - friendzone

Od: Datum: 01.01.17 20:38 odpovědí: 4 změna: 02.01.17 12:44

Zdravím,

v srpnu jsem se poznal s jednou holkou. Strašně jsme si rozuměli, ale vždycky to bylo v kamarádský rovině. Asi v půlce listopadu jsem tu bariéru zkoušel prolomit, ale zůstalo to u toho, že mezi náma není "jiskra" a že budeme kamarádi.

Před 3mi dny jsme spolu šli koukat na film, ke mě domů. Leželi jsme vedle sebe v posteli, pod jednou dekou, na jednom polštáři. A já jsem jí dal pusu. Začali jsme se líbat a bylo z toho nějaké lehčí mazlení.

Druhý den pak psala, že se to už nikdy nesmí opakovat, že chce abychom byli 100%tní přátelé, že neví co to s ní bylo, ale že taková prostě být nechce.

Já s ní nedokážu představit vztah, ale hodně dobré kamarádství (s výhodami) ano.. Jenže ona ne a já se musím přizpůsobit. Podle všeho to vypadá, že bychom mohli být kamarádi i nadále, pořád si máme o čem bavit, není to tak že by to nebylo "jako dřív" (alespoň po chatu) ale já se toho bojím z několika důvodů:

1. Dost mě přitahuje. Když se budeme vídat dál, budu jí mít pořád v hlavě (alespoň do doby kdy nedostanu nějakou jinou)

2. Až si někoho najde, tak mě to totálně sebere. Vím, že na to nemám jediné právo, že si může chodit s kým chce, to samozřejmě. Jen bych na ní (sic neprávem) žárlil a rozhodně vím, že v momentě kdy si někoho najde s ní nebudu moct normálně vycházet.

Ale na druhou stranu, strašně si rozumíme. A já nevím, jak se rozhodnout. Jo, můžeme spolu trávit čas, bude to strašně fajn a tak.. Ale stojí mi to za to, aby až si někoho najde jsem měl problém?

A navíc si myslím, že za nějakej čas (pokud bychom se normálně bavili) bych to na ní mohl zkusit znova.

Mě je 17, jí 16 (s minimálními zkušenostmi z intimního života, podle stylu líbání a tak..)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.17 20:44
avatar

Dobrý den . Nechat všemu volný průběh a respektovat přání dívky. Ona je nezkušená a o víc zatím nestojí. A nežárlit! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 01.01.17 21:46

Ano, mladý muži, myslím že jste to odhadl celkem přesně a to v ad2. :Až si někoho najde, tak mně to totálně sebere. Plně chápu a dovolím si tvrdit že nemusí jít vůbec o žárlivost aby vás to sebralo, i bez ní vám to bude hrozně líto, a to byť je to "jen kamarádka" a i byť spolu nepovedete žádný intimní život , proč? Protože si na ni zkrátka zvyknete a ve chvíli kdy bude někoho mít, si najednou uvědomíte že ji "ztrácíte" a to nejen jako kamarádku ale i jako potencionální partnerku se vším všudy neboť i když si to člověk mnohdy nepřizná někde docela vzadu v koutku duše "podvědomě" ji prostě berete i jako ženu a to tím víc čím je vám sympatičtější a nejde jen o vzhled, jde o její celkové chování jednání vystupování, najednou totiž už pro vás "nebude"...

Mluvím ze zkušenosti, zvyk je železná košile...


doplněno 01.01.17 22:02:

Jak z toho ven?

Jestli se nepletu pak vzhledem k popsané situaci jsou cca tři cesty, buďto přejdete do "normálního partnerského " vztahu muž-žena, ale k tomu jak víte jsou potřeba dva, což bude asi z její strany problém jak vám naznačila, anebo ukončíte i kamarádský vztah (tzn. vídat a zdravit se budete normálně ale nebudete udržovat to "blízké" kamarádství kdy spolu něco podnikáte např. "chodíte plavat" nebo "hrát tenis" či cokoliv jiného) anebo počkáte s tím, že takové to bližší kamarádství společně pěstovaných zájmů zanikne tím že si např. za rok dva najde "vážnou známost". Ať ukončíte blízké kamarádství sám anebo to necháte na ní až "nazraje čas" v každém případě vás to bude mrzet, v tom druhém případě "až nazraje čas" to bude bolet o dost víc, protože si k ní už vypěstujete silnější citové pouto...------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Je tu ještě čtvrtá cesta, kdy spolu můžete v kamarádství normálně pokračovat dál, se všemi zájmy zálibami a koníčky které spolu provozujete dosud a mrzet vás to později nebude (až si najde vážnou známost) ale tato cesta je možná pouze v případě kdy k ní vůbec nic necítíte tzn. nejste do ní jakkoliv citově zaangažován což dle toho co píšete žel není váš případ, neboť tam klíčí z vaší strany něco víc, začínáte ji mít rád a tím víc a víc si zvykáte...a pak se tedy zase vracíme k tomu co jsem psal výše a kruh se uzavírá,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 01.01.17 22:03

Z toho ještě může být láska. Jen se držte zpátky,nevnucujte se. Neuspěchat a být striktně jen kamarád. Určitě se ani slovem nevracejte k tomu líbání. Buďte pozorný, milý a vtipný , ale bezkontaktní *vtip*. Je možné, že se to nakonec časem otočí. Trpělivost a humor. Máte čas, jste mladí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 12
Datum: 02.01.17 12:44

No nějak se mi to nezdá, nevim, že bych se šla s nějakým mým kamarádem šla válet do postele, potkáme se, řeknem ahoj jak se máš, občas pokecáme, postěžujem si a hotovo. Holka tě jen dráždí, zřejmě čeká, že se vyskytne někdo lepší. Být tebou, nechala bych to na úrovni kamarádství to ahoj, jak se máš a hledala bych něco skutečného, holku, která by měla zájem a začal si s tou něco.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.