Zboží z USA - clo, DPH

Od: Datum: 17.11.16 22:51 odpovědí: 4 změna: 18.11.16 07:25

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Celkem často nakupuji na internetu, ale jen u nás v ČR. Co se týče zahraničí, tak zatím jen v Německu, takže vůbec nemám zkušenosti, jak to chodí, když si objednáte např. z USA. Chtěla bych právě nyní něco z USA (San Diego) objednat pro někoho k Vánocům. Myslím si, že by mu ta věc určitě udělala velkou radost, a že ta věc není u nás k sehnání. Už jsem se chystala dodělat objednávku, kdy jsem se zarazila nad tím, jak je to s tím clem a připočtením DPH, protože na obchodu je napsáno, že se tím nezabývají. Začala jsem něco hledat na netu, ale moc z toho moudrá nejsem. Našla jsem něco, že snad, když je to do 20 EUR, tak se clo nemusí platit, ale jinak jo a je to dost drahé a složité. Mně ta věc by sice stála cca 18 EUR, ale s dopravou to je už cca 28 EUR, takže by se to pak s tím vším dost prodražilo. :( Nevíte, prosím, jak to je s tím clem a DPH? Kolik to asi tak stojí např. z toho USA a jak to polopaticky probíhá? A jaké případně máte zkušenosti, jestli dorazilo zboží v pořádku a čím Vám to dopravili v ČR?

Moc děkuji za Vaši pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.16 23:21

bezpečí záleží na tom jak je důvěryhodný prodejce, poštovné často znamená že se nákup nevyplatí a je lepší koupit v česku, také existují služby levného přeposlání jako https://cz.shipito.com/cs/

Tady info k DPH a CLU: https://www.celnisprava.cz/cz…cuments/schema_osvobozeni.pdf

Ohodnoceno: 2x

Od: fjcf
Datum: 18.11.16 00:03
DPH 21%, clo podle druhu zboží + několik stovek zaplatíte přepravci za to, že vám to na celnici vyřídí.
Můžete mít štěstí a vaši zásilku "přehlednou" a projde bez celniho řízení.

Od: karelhavlicek
Datum: 18.11.16 00:20

Osobní zkušenost: z USA naprosto bez problémů i velké balíky, z Číny obtěžuje celní správa s doložením dokumentace a ikdyž se vejdete do limitu /20 dolarů/ stejně zaplatíte poště 190,-, u TNT to bylo skoro pětikilo. U dražších věcí nikdy clo nepřesáhlo poplatek, co si účtuje pošta.

Pokud ale u nás dárek, který potěší, koupit nejde, tak neváhejte - těch pár korun navíc za radost a originalitu stojí vždycky.

Z USA i Německa mi balíky chodí rychleji něž z Prahy.

Karel, Brno

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.