Převedení půjčky na někoho jiného

Od: Datum: 17.11.16 11:33 odpovědí: 20 změna: 19.11.16 23:43

Ahoj, řešíme problém.

Ještě než jsme se potkali s přítelem, už dávno měl na sebe vzatou půjčku rodičů, protože oni už jednu měli a nemohli si půjčit, sestra si chtěla něco koupit..

Tak to vzal na sebe můj přítel.. jenže, platí on a sestra mu dává zpětně peníze. Mě se to ale vůbec nelíbí. Půjčka se ještě bude alespoň necelých 5 let, možná spíš 4 roky, ještě splácet.

Máme spolu plány, bydlet, mít rodinu až dostuduji atd.

Je nějaká možnost, že až sestra přítele bude mít 18 let (v červenci příští rok) a bude sama vydělávat, převést tu půjčku na ní?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.16 11:49

Takové půjčky se nepřevádějí. Sestra si vezme svoji novou půjčku a uhradí dluh, který vázne u přítele. A je to .

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.11.16 15:28
avatar

Dobrý den, Heleno, nejspíš jste to myslela dobře → chtěla jste pomoci příteli, ale "povedlo" se Vám něco úplně jiného. Místo pomoci jste zveřejnila (v internetu není nikdo anonymně), že se Váš přítel dopustil úvěrového podvodu. Nevím, jestli Vám za takovou "pomoc" poděkuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 17.11.16 15:33
co je podstatou toho strasneho uveroveho podvodu?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 16:05

Ivzez, opravdu se mýlíte. Přítel se žádného úvěrového podvodu nedopustil. Toto je docela běžné řešení naprosto v souladu se zákonem. Ten, kdo je pro banku čistý si půjčí a druhý (který má nějaký škraloup) mu to splácí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: helenasmetanova
Datum: 17.11.16 16:42

Ano, v banka ví o všem podstatném a důležitém.

Datum: 17.11.16 16:43
avatar

S tím nesouhlasím.

"Vzít si půjčku za někoho jiného" je podvod. V bance dobře vědí, proč by dotyčné/mu půjčku nedali. To, že "se to běžně dělá", neznamená, že to je v pořádku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: helenasmetanova
Datum: 17.11.16 16:48

aha.. tak co ted, nas nahlasite? :O .. ted se bojim ze jsem neco zvrtala

Datum: 17.11.16 17:02

Nesmysl. Podvod by byl, kdyby třeba vystupoval s jejíma dokladama nebo něco takového. Ale on si vzal půlku na sebe, splácí ji, a pokud ji splácet nebude, banka to bude řešit s ním a s nikým jiným. To že si peníze půjčil pro sestru, není vůbec relevantní (pokud nebyla nějak omezena účelovost té půjčky, což zpravidla nebývá). Samozřejmě pokud sestra přestane splácet, jeho povinnosti splácet to neovlivní.

Jinak samozřejmě převod půjčky na někoho jiného banka zpravidla nepřipouští, jediné řešení je půjčka na vlastní triko a splacení bratrovi.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: helenasmetanova
Datum: 17.11.16 17:05

Chtěla bych tuto diskuzi ukončit prosím

Datum: 19.11.16 23:09

Tak to tady nefunguje. Tady jste na internetové diskusi. Tady se budou diskutéři hádat nejmíň dva měsíce a původní tazatel už nemá nad otázkou žádnou moc. Je to jak sněhová koule, kterou pustítě z kopce a necháte nabalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 17:16

NENÍ to žádný podvod ! Ten, kdo si půjčku v bance vzal, splnil veškeré náležitosti, které po něm banka chtěla. Takže peníze půjčila. To, co s penězi onen dotyčný udělal, je jeho věc. Jestli je propil, prohrál v automatech, nebo dokonce nakoupil drogy za účelem dalšího prodeje. Nic z toho NENÍ úvěrový podvod. Ani to, že je půjčil někomu dalšímu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.16 17:17

Helo, nebojte se, nic jste nepokazila ani nikoho neudala. Setkávám se s něčím podobným pracovně velice často. Je to naprosto v souladu se zákonem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: helenasmetanova
Datum: 17.11.16 17:18

Děkuji :)

On dělá vše jak je dohodnuto, pravidelně splácí, jen jsem se zeptala..

Datum: 17.11.16 18:32
Pokud sestra splácí a maji spolu dobře vztahy,tak proč ne. To co udělá s penězi je čistě jeho věc, o podvod by se jednalo,kdyby uvedl např.nepravdivé údaje o svém příjmů atd. Az bude mít sestra práci,at si vezme vlastni půjčku,kterou vyplatí tu stávající kterou ma vas přítel
doplněno 18.11.16 10:53: Za blbost se platí, takže bych mu maximálně poradil obrátit se na obcansky soud. Pokud nemá žádné potvrzení směnku apod.,tak ma smůlu
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.16 08:56
avatar

"Vzít si půjčku za někoho", kdo na ni z jakéhokoliv důvodu "nedosáhne", podvod je. Ale i kdyby nebyl: Jak takovému člověku poradíte, až mu ten, pro koho si vypůjčil, přestane splácet?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.16 11:58

Ivzez. Vašich rad si vždy velice vážím. V tomto případě se však velice mýlíte. Podvod to není. Jiná věc je, jak si ti dva mezi sebou vyřeší případné nesplácení. Ale to není jádro tohoto dotazu. Tazatelka píše, že dlužník splácí naprosto v pořádku. Takže bych tady problém neviděla.

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 19.11.16 20:59

Ne a ne a ještě jednou ne.

Uvést banku v omyl tak, aby podepsala úvěrovou smlouvu někomu, komu by úvěr za normálních okolností nedala, to by podvod byl.

Ale tady je to zcela v pořádku. Žádné svoje závazky nezatajil, a co s penězma udělá, je čistě jeho věc. Pokud je půjčí někomu jinému, i třeba někomu, kdo by na úvěr normálně nedosáhl, to je jeho věc - on přece není vázán stejnými předpisy jako banka.


doplněno 19.11.16 22:37:

A k té druhé části - pokud ten druhý přestane splácet, nesmí ten první samozřejmě přestat splácet, jinak se mu to sesype, banka po něm skočí. První musí už při vzniku dluhu s druhým sepsat smlouvu nebo si dlužnou částku potvrdit směnkou, případně pojistit zástavou nějakého předmětu nebo třeba podílu v nemovitosti, pokud by šlo o velkou částku. Pokud nemá nic, musí se prostě spolehnout na čest toho druhého a zajistit se pouze "přátelstvím" - nesplacení povede k rozpadu vztahu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ria®
Datum: 19.11.16 22:52
avatar

Vy budete pěkné nadělení do rodiny. Co Vám je do jejich finančních záležitostí? Akorát uděláte v rodině dusno, všechny rozhádáte, nechte to jen na partnerovi a jeho rodině ať si to vyřeší sami a své "Mě se to ale vůbec nelíbí" si nechte pro sebe, nemáte do toho co strkat nos.


doplněno 19.11.16 23:19:

pletiplot - holt máme každý jiný životní priority. Představte si, že Vám Vaše dítě přivede partnera/partnerku, který se začne rejpat ve vašich záležitostech.. Žůžo.. :D budete celý nadšený.


doplněno 19.11.16 23:57:

Já jen říkám, ať to nechá na partnerovi, šla do vztahu, kde už půjčka byla. Vůbec se mi nelíbí, že se cizí člověk montuje do záležitostí někoho jiného. Ale to nechám na posouzení každého. Mě by se to tedy rozhodně nelíbilo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.16 23:04

NEsouhlasím s Vámi. Ta osoba si toho přítele jednou možná vezme a bude za jeho dluhy ručit. Do manželství je naprostu nutné vědět, jaké má budoucí manžel/manželka jednak ekonomické poměry jako takové, ale ještě mnohem důležitější je, jakou má finanční gramotnost a finanční "povahu". Už například to, že je ochotný se zadlužit pro nezletilou sestru kvůli nákupu něčeho, co dotyčná sestra nejspíš ani nepotřebuje (pochopil bych ještě třeba školné nebo nějakou podobnou investici do budoucnosti), svědčí o tom, že má sice silný cit pro rodinu, ale jeho ochota k dluhům a jeho finanční gramotnost by zasloužila důkladné prozkoumání a možná i revizi a změnu, v krajním případě rozchod z důvodu finanční nezodpovědnosti.


doplněno 29.11.16 18:14:

Podíávejte se na to obráceně: Vaše dítě si přivede partnera, který bude mít na sobě 10 exekucí, ale vy si nedovolíte se vůbec na jeho finanční situaci zeptat, takže o tom ani nebudete vědět. A najednou budete mít nábytek olepený žlutýma cedulkama "exekučně zabaveno". Ano, bude to sice neoprávněná exekuce, ale vybojovat si majetek zpět vylučovací žalobou budete muset sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.11.16 23:43

ria. Já bych se tazatelky také zastala. Budou si chtít s přítelem pořídit třeba svoje bydlení, budou potřebovat úvěr a jen kvůli tomu, že přítel již úvěr má (ten pro sestru), tak nebude bonitní pro banku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.