Exekuce?

Od: Datum: 17.11.16 11:07 odpovědí: 12 změna: 18.11.16 14:05

Dobrý den,

přátelé, chtěl bych tímto požádat zkušenější nebo lépe vzdělané osoby v tomto tématu o radu. Nyní jsem zjistil, že přítelkyně neuhradila dluh dle vydaného platebního rozkazu, dnes je to nějakých 20 dní od převzetí el. pl. rozkazu. Jelikož je dnes svátek, nikam se nedovolám z minulosti vím, že neuhrazený pl.rozkaz je vymáhán exekučně. Můj dotaz zní, bude jí ještě někdo kontaktovat, nebo rovnou přijde exekutor? Jedná se o částku cca 20tis je nějaká šance, ikdyž tomu moc nevěřím se s exekutorem na úhradě dohodnout? Je pevně dáno, zda se bude jednat o exekuci na plat, či majetek? Děkuji za rady.

*bzum*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.16 11:25
avatar

Nepíšete v jaké finanční kondici jste. Máte majetek nebo nemáte? Jestli jste v dobré kondici, tak jděte a dluh zaplaťte. Budete v lepší situaci a možná vám to opoždění projde bez vážnějších následků. Úvěr u banky je přece jen lacinější, než exekuce.

Ve chvíli kdy dluh vaší přítelkyně dostanou do ruky exekutoři nebo vymahači, už nenaděláte nic. S exekutorem se nedohodnete a s vymahačem už vůbec. Vaše přítelkyně bude platit a platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 11:43

Figurek, nezlob se na mě, ale píšeš naprosté nesmysly. Vymahač není v žádném případě exekutor. Jeho pravomoci jsou naprosto stejné, jako jakéhokoliv souseda v ulici. Tedy žádné ! Možná píšeš o cizojazyčně mluvících vymahačích. Ti tady "pracovali" tak před dvaceti lety. Nyní jejich služby využívají pouze určité, velice omezené, skupiny lidí. A to kvůli částkám o několik nul vyšších, než je 20.000. Těch se normální lidé opravdu bát nemusí. Navíc většinou toto vymáhání sebou nese prvky kriminality již u dlužníka. Tak neděs lidi !

Jinak i s exekutorem se dá domluvit. I mezi nimi jsou velice rozumní lidé.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 17.11.16 12:07
avatar

no jistě. Takže zaprvé. Ve chvíli kdy věc dostane do ruky exekutor, může tazatel očekávat dost velkou přirážku a tu exekutor nikomu neodpustí.

A za druhé. Vymahače v akci jsem viděl před necelým měsícem. Otravují a otravují, dlužníka stíhají třeba i na společenských akcích a dělají mu ostudu.

Tak zmírni rétoriku a zklidni hormon, protože o věci vím více než ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 12:59

Figurku. Rétoriku mírnit nebudu. Jsem ještě velice mírná na to, co tady od Tebe čtu za bludy. Moje hormony jsou naprosto v pořádku, nepotřebuji je zklidnit. Ale děkuji za radu. :) No a jestli o celé problamatice exekucí víš více jak já, tak musíš tak leda pracovat na exekutorské komoře. I když zcela skromně musím přiznat, že UMÍM daleko více, jak někteří zaměstnanci ex komory *frajer*

Velice se pleteš. Když dostane exekutor dluh k vymáhání, tak se celkový dluh zvýší POUZE o odměnu exekutorovi. Takže v tomto případě je to MAXIMÁLNĚ o 7.600,- Kč ;). O ostatních platbách nerozhoduje exekutor, ten pouze vykonává to, co mu uložil soud :-D. Takže chce-li se někdo bránit proti výši dluhu, musí to udělat v okamžiku, kdy obdrží el pl rozkaz či usnesení od soudu. V tu chvíli se totiž rozhoduje o úrocích ve výši 500% ročně, o smluvních pokutách přesahujících několikanásobně jistinu, o odměnách právního zastupování v desetisicích korunách atd.

Vymahači v akci *smich*. No, tam je velice jednoduchá obrana. Povolat povolicii a podat TO. Jestliže ze strany vymahačské firmy dojde k porušení zákona, není nic lehčího. než se bránit. Co je protizákonné : např. vylepování letáčků o tom, že člověk žijící v domě je dlužník, kontaktovat zaměstnavatele a sdělovat mu údaju o dlužníkovi a pochopitelně "dělat ostudu", jak píšeš. Divil by ses, jak velice jednoduše lze "vymahače" usměrnit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.11.16 19:35

Sám mám několik zkušeností s vymahačema, ale zcela určitě vím, že jednoduše usměrnit většinou nejdou. Oni ví, že když jednají protizákoně, tak si musejí dávat pozor. A kriminál je jejich druhý domov.

Takže propíchané gumy, zapálené auto,barák, ublížení na zdraví atd. jsem v okolí zažil několikrát. A policie? Nikdy nic nevyšetřila. Málo důkazů, odloženo.

Poslední případ byl dokonce pro 5tis kč. Bohužel kamarád to "dlužil" rodině, kde byl figuroval člověk, který dělal špinavou práci už pro Františka Mrázka. Raději to zaplatil ihned, protože toho "vymahače" zrovna pustili z vězení, kde seděl pro těžké ublížení na zdraví.

A než by PČR začala něco vyšetřovat, tak by také mohl ležet na ARO.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.16 11:37

Klíííídek. Zítra nebo v pondělí se spojte s věřitelem a domluvte si, jak dluh splatíte. Je-li vydán el pl rozkaz, neznamená to v žádném případě, že na přítelkyni byla uvalena exekuce. El pl rozkaz pouze znamená, že Váš dluh byl předán k "soudu". Jedná se o zkrácené řízení na rozdíl od podání žaloby na úhradu částky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.16 11:56
Když už to pockalo takovou dobu,tak už to počká. Doporučoval bych vyměnit přítelkyní za nějakou svedomitejsi
doplněno 17.11.16 14:33: Sebod: ono je i spoustu zákonných možnosti,jak dlužníkovi zpříjemnit život
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.16 16:06

Děkuji za rozumné odpovědi.

Situace je taková, že o exekuci nevím, zda je, proto zněl můj dotaz, zda se o ní dozvím třeba poštou, nebo zda rovnou dojde k zablokování ban. účtu nebo podobně. Stále doufám, že se s nimi dohodnu, hned zítra je budu kontaktovat a zkusím jim polovinu částky uhradit a budu doufat, že budou přístupní k tomu, dát nám nějaký čas na úhradu zbytku.

Takže jestli mohu znovu, dozvěděl bych se o exekuci z dopisu či nějakým jiným způsobem, nebo již může být nyní exekuce v běhu a já zatím nic netuším. Děkuji

Datum: 17.11.16 16:15

O zahájení exekuce se můžete dozvědět třeba poté, co bude zablokován účet. Každý exekutor má jinou praxi. Některý zašle exekuční příkaz, kde jste vyzván, abyste uhradil dluh. Další kroky podnikne třeba až za rok. Jiný exekutor je daleko rychlejší. Nejdříve koná a až poté zasílá dopis o zahájení exekuce.

Jestli Vám teprve teď přišel plaťák, tak exekuce bezprostředně nehrozí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.16 16:53

Je to necelý týden od doby, co vypršel 15 ti denní limit na uhradu el.pl.rozkazu.

Datum: 18.11.16 10:40
avatar

Proč jste nereagovali na platební rozkaz?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.16 14:05

Jo je dobrá otázka, také nechápu, že mi to neřekla dříve, nevím, bála se. Co víc na to říct. Je to trumbera. Ale spojil jsem se s těmi, kterým dlužíme a celou věc řeším, k exekuci zatím přistoupeno nebylo a doufám, že ani nebude.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.