Jedna zornička větší než druhá

Od: Datum: 16.11.16 18:44 odpovědí: 9 změna: 19.11.16 22:54
Mám jednu zorničku (černá část uprostřed duhovky) větší než druhou. Bude to dělat neplechu na vstupní zdravotní prohlídce na pozici strojvedoucí? Mám ji za pár dní.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.16 18:50

Může to být příznak nějakých poškození mozku, takže bych to nepodceňoval.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.11.16 19:13

Já bych asi moc neřešila nějakou vstupní prohlídku, ale svůj zdravotní stav. Není normální asymetrie zornic. Asi bych šla ihned na oční a podle vyšetření se zařídila. M.

doplněno 16.11.16 19:56:

Ra- zornice vždy reagují synchronizovaně. Vyzkoušejte. Po úrazu je tento úkaz ukazatelem krvácení do mozku, pokud se objeví jen tak a bez příznaků, může se jednat o neurologický problém a pokud je to dáno jako genetický (kosmetický)"defekt", pak to nijak nevadí, ale to by snad tazatel uvedl...

Datum: 16.11.16 19:17

A to máte trvale, nebo se problém vyskytl až teď? Pokud se zvětšení objevilo teď, měl byste hned navštívit lékaře, u vstupní prohlídky by to asi byl problém.

doplněno 16.11.16 19:50:

Skočte si zítra k obvodní, ať se na to koukne? Ta zornička není asi úplně "parketa" oční, pokud se to obvodní nebude pozdávat, pošle Vás asi spíš na neurologii. Ale to už vařím z vody.

Od: iczlinskyexpres
Datum: 16.11.16 19:39
Dneska jsem si toho všiml. Rozdíl je nepatrný ale jde to zblízka poznat.
Datum: 16.11.16 19:45

A není to asymetrickým osvětlením u zrcadla?

Datum: 16.11.16 19:18

Doufám, že bude.

Datum: 16.11.16 20:11

Jedině vy víte zda vidíte nebo ne, ¨dcera má zorničky umístěné do boku, nemá je v prostředku a na nic to vliv nemá. Jako dítě jí stále honili, že švidrá až jeden odborník konečně řekl, že je to kosmetickáu vada. Prostě to zkuste.

Datum: 16.11.16 22:05

Moje přítelkyně má taky každou zorničku jinak velkou, má to sice asi vrozené (stejně jako její dcera), ale upozornil jsem jí na to až já, v jejích 45 letech. Do té doby si toho nevšimla. Navíc má duhovky dvoubarevné. Žádné problémy jí to nedělá, jen když byla jednou na pohotovosti se zubama, musela přesvědčovat doktora, že nebere drogy :-D.

Datum: 19.11.16 22:54

Různobarevné duhovky (heterochromie) je obvykle příznakem mozaicismu, tj. případ, kdy jedna část těla je tvořena buňkami jiného genetického složení než druhá. Buď vznikne splynutím dvou embryí v časném stádiu vývoje (chiméra), nebo chybou při dělení chromozomů. Různá genetiká výbava levého a pravého oka může způsobovat i různo velikost zornic, či dokonce různou velikost očních bulv.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.