Nárok na dovolenou

Od: Datum: 16.11.16 09:46 odpovědí: 2 změna: 16.11.16 16:58

Moje paní pracovala u zaměstnavatele 5 let na dohodu o pracovní činnosti.Od října pracuje na hlavní pracovní poměr.Po jaké době jí vzniká nárok na dovolenou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 16.11.16 10:02

pokud to nezměnily tak po 60 odpracovaných dnech

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 16:58
avatar

Nárok na roční výměru (v tomto případě na poměrnou část roční výměry) dovolené vznikne po odpracování 60 pracovních směn.

Pokud by zaměstnání skončilo ve zkušební době, vznikne nárok jenom na dovolenou za odpracované dny → na jednu dvanáctinu roční výměry za každých odpracovaných 21 dnů.

Odpracuje-li Vaše manželka pro zaměstnavatele celou dobu od 1. října do 31. prosince, vznikne jí po 60 odpracovaných směnách nárok na tři dvanáctiny roční výměry dovolené. Při roční výměře 4 týdny půjde o 5 dnů dovolené, při výměře 5 týdnů by byl nárok na 6,5 dne dovolené.

Zaměstnavatel může dovolenou poskytnout i dříve za předpokladu, že zaměstnanec podmínku pro vznik nároku splní do konce kalendářního roku nebo do konce zaměstnání. Tzn., že by zaměstnavatel mohl (čerpání dovolené určuje on) dovolenou poskytnout např. již kolem Vánoc. [Doba dovolené se z hlediska nároku na dovolenou posuzuje jako odpracovaná.]

_________

Poznámka: Jestli Vaše manželka neměla v písemné DPČ sjednán nárok na dovolenou, nelze tuto dobu z hlediska nároku na dovolenou zahrnout do odpracované doby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.