Doporučenka z pracáku

Od: Datum: 15.11.16 15:40 odpovědí: 11 změna: 15.11.16 23:11

Dobrý den,

při návštěvě pracáku jsem oznámil, že si najdu práci sám, přesto mi vnutili jakousi doporučenku, která se musí do 3 dní vyřídit v dané firmě. Chtějí po mě abych jim ji přinesl vyplněnou od té firmy kam mě poslali, ale osoba, na kterou jsem měl kontakt je zrovna mimo kancelář, takže to nestihnu za tu dobu vyřídit. Navíc jsem domluvený na jiném pohovoru. Myslíte tedy, že se něco stane když té ženské vrátím ten papír nevyplněný za předpokladu, že by mě nepřijali ani v té firmě, kde mám domluvený ten druhý pohovor? Někde jsem slyšel, že mě stejně mohou vyřadit z evidence až kdybych 3x odmítl jejich doporučení. Je to pravda, má s tím někdo zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 15.11.16 15:59
avatar

na pracák nechodíte kvůli uhrazení poplatků - tedy oficiálně... máte tam jít, aby vám našli práci. Dnes je nastaveno, že když nejdete na určená místa pro razítko, že vás tam nechcou, odmítnou platit příspěvek v nezaměstnanosti a dokonce byste měl platit i své socpoj.


doplněno 15.11.16 17:15:

Všichni vás můžou pochválit, že si hledáte práci sám - já jednou taky přišel na pracák s tím, že jdu jen kvůli měsíci. Že nastupuju za měsíc a něco, ale abych nemusel platit státu... To na úřadech nikoho nezajímá - oni mají nařízeno vám nabídnout práci. Oni potřebují doklad, že práci nejste schopen přijmout pro nezájem potencionálního zaměstnavatele. Když nechcete odebírat poštu, poštu jste převzal (dodejka, doporučená pošta,...§§§) - takže o veškerou dosavadní podporu přijdete.

S pozdravem

Jmlc


doplněno 15.11.16 17:23:

Ale přidám ještě dodatek - vy na pracáku nemáte dost času zajít na určité místo, nechat si dát razítko jako 300 lidí před vámi a zase to předat na pracáku? Nebo se tak bojíte, že práci dostanete i tam a budete muset přijmout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jx
Datum: 15.11.16 17:12

To je mi jasné, ale já si práci hledám, né naopak... Jen nebudu dělat to, co nechci, protože jsem roky na podobné pozici nerad dělal. Proto se ptám ještě jednou někoho, kdo zná odpověď. Mohu tuto doporučenku odmítnout aniž by mě vyřadili z evidence?

Od: jx
Datum: 15.11.16 17:25

Dobře, tak se ještě zeptám, tou sankcí se myslí vyřazení z evidence a zaplacení si zdravotního pojištění, nebo mi můžou dát k tomu nějakou pokutu? Tuhle práci prostě musím odmítnout. Mám zájem o tu další, kterou budu tento týden řešit.

Když té babě donesu rovnou smlouvu z té druhé práce místo té prázdné doporučenky, tak by to měla uznat, nebo ne?

Od: jx
Datum: 15.11.16 17:26

Nemohl jsem tam přijet, protože paní byla mimo kancelář, mám tam jet až po uplynutí té třídenní lhůty, ale do toho řeším i tu druhou práci.

Od: jmlc®
Datum: 15.11.16 17:41
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jx
Datum: 15.11.16 18:39

Dobře, zkusím to tak, díky!

Datum: 15.11.16 20:00
avatar

Radši to nezkoušejte! Nebo stojíte o sankční vyřazení na šest měsíců a sám si hradit měsíčně 1.3337 (od ledna více) Kč měsíčně zdravotní pojištění?

Při registraci jste podepsal, že jste byl seznámen se svými právy a povinnostmi, mezi něž patří i projednat místo doporučené ÚP.

Řeknete-li, že chcete jenom razítko, může (a dost často se tak i děje) Vám zaměstnavatel do doporučenky napsat, že jste místo odmítl bez vážného důvodu.

Kde jste slyšel o třech odmítnutích. To je samozřejmě nesmysl. ÚP Vás může vyřadit hned. Radši si zařiďte, aby Vám ta návštěva do tří dnů vyšla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.11.16 20:56
avatar

zkusil jsem se omluvit, ale jednou smazaný komentář už asi nelze doplnit... - takže znovu - omlouvám se za ono nabádání k trestné činnosti - netušil jsem, že když zaměstnavatel nemá čas na nějakého zájemce z úřadu práce kvůli deratizaci v podniku či podnikové dovolené, je to můj problém a já ponesu následky.

"osoba, na kterou jsem měl kontakt je zrovna mimo kancelář, takže to nestihnu za tu dobu vyřídit" - pracovník firmy má své práce dost a kvůli někomu z pracáku si nebude upravovat svůj harmonogram - prostě mi na můj dotaz k termínu řekne, že tento týden to nejde, tak se zastavíte za týden ... na pracák toto oznámíte - co je na tom trestného?

Můžete mne prosím trochu navést, kde jsem nabádal k takové hrůzné činnosti?


doplněno 15.11.16 21:11:

v tom případě ok - i já se omlouvám za svůj způsob řešení dané situace - možná bych s tím dnes neuspěl, poslední měsíce se dějí věci...


doplněno 16.11.16 07:49:

děkuji @ivzez za upřesnění - ano, tak nějak jsem to napsal. Někdy se bohužel nedokážu pořádně vyjádřit. Člověk by neměl být hulvát a říct toto jednou přímou větou. Jde to prostě okecat, tj. když tam přijde a upřímně sdělí, že by rád našel práci a má domluveno něco od 1.12., tak ho sami nevezmou, protože by jistě odešel ve zkušební lhůtě.. tj. jejich zbytečné náklady. Ono to ve finále je vlastně stejné, jen je potřeba přidat trochu té omáčky... ;)

avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 15. 11. 2016 21:05:53
Omlouvám se, klepla jsem na špatné pravidlo. Ale Vaše rada by mohla tazatele poškodit viz. odpověď ivzez.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.16 23:11
avatar

Nepamatuji si to doslovně, ale psal jste v tom smyslu, aby tazatel zaměstnavateli, o kterého nemá zájem, řekl, že si jde jenom pro razítko. To by bylo maření součinnosti s ÚP → uchazeči o zaměstnání mají určité povinnosti a nesmějí bez vážného důvodu odmítnout vhodné zaměstnání. Pokud by Vaši radu použil, porušil by své povinnosti, a následně by pravděpodobně byl vyřazen z evidence.

Obdrží-li uchazeč od ÚP doporučenku, musí do tří pracovních dnů zaměstnání se zaměstnavatelem projednat a potvrzenou doporučenku doručit na ÚP → i kdyby to mělo být jenom se sdělením, že odpovědná osoba bude přítomna až tehdy a tehdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lojzak
Datum: 15.11.16 20:27

Jen uvedu muj příběch s pracákem.

Po několika letech(7) jsem opustil zaměstnání, po přihlášení na uřadu práce jsem okamžitě dostal doporučenku na zaměstnání v personalní agentůře ve škoda auto Na dotaz jestli přímo ŠA nenabírá mi bylo odpovězeno že nabírat budou až zaněkolik měsíců.Zaměstnání jsem odmítnul s odůvodněnim že nehodlám dělat otroka (agentůře).(okamžitej vyhazov stim že se mi snažily vybrat adekvátní zaměstnání.)

I tak jsem zašel přímo do ŠA zeptat se o práci a do čtrnácti dnů jsem byl unich zaměstnanej.

Vypadáto tak že raději člověka hoďej pracovat někam do "personalní agentůry kde lidé ani zdaleka nemaj stejné podmínky" aníž by mu našli adekvátní zaměstnání.

Zbytečný uřad pro toho kdo chce najít dustojné zaměstnání..

Omlouvám se že jsem tazatelovy nejspíš nepomohl ale musel jsem to ventilovat ven..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.16 20:38
avatar

Tak dojel jste do firmy, kterou Vám doporučil ÚP. Na lístku jste měl firmu i jméno té úřednice u které se máte hlásit? Došel jste do vrátnice, nebo kanceláře a paní, kterou jste měl na lístku napsanou, tam nebyla. To znamená, že ji ale musel někdo zastupovat.

Pokud Vás odkázali, že máte přijít po třech dnech, měl jste na výběr. Mohl jste požádat zastupující úřednici, aby Vám napsala na lístek, že schůzka je odložena. Za druhé/ předpokládám, že máte svůj mobilní telefon, zavolat zpět na ÚP svému, nebo jakémukoliv jinému pracovníkovi, co máte dělat. Protože pracovník ÚP si do firmy zavolá a ověří si Vaše oznámení. Byla jsem svědkem, že úředník má valnou většinu telefoních čísel osobních oddělení větších firem na stole a velice dobře se s personalistou zná.

Potom máte omluvenku. Nelze se otočit a přinést prázdný lístek. Vše je potřeba mít ošetřené.

Zadáváte dotaz dnes, můžete zítra dojet do firmy a nechat si napsat odloženo na ten a ten datum, nebo volat přímo na úřad práce. I když byste byl ihned přijat, tak vždy je možnost domluvit pozdější termín nástupu do práce. A pokud by Vám vyšel Váš soukromý tip, tak do 1. zaměstnání prostě zavoláte, že máte lepší pracovní nabídku a vše zrušíte. Nic se nejí tak horké.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.