Vystavené dílo na internetu

Od: Datum: 14.11.16 14:47 odpovědí: 3 změna: 14.11.16 18:00

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - před lety jsem zpracovala takovou malou prezentaci pro potřeby školení určitého okruhu lidí. Tuto jsem pak vyvěsila na volně dostupný web (např. školy), časem jsem si to rozmyslela a prezentaci z tohoto webu stáhla. Jenže ona visí na nějaké stránce Slideshare. Nějaký člověk ji stáhl a zde vystavil. Je tam uvedeno mé jméno, alnechci, aby tam prostě visela - je neaktuální, neúplná, chybí tam např. citace atp. prostě bych ji chtěla dát pryč. Myslíte, že mám na stažení právo nebo tím, že visela původně na veřejném webu se stala vlastně majetkem kohokoli?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.16 14:58

Vaše práce je stále Vaším dílem, nestala se dílem nikoho jiného.

Můžete web informovat, že práce byla vložena bez Vašeho souhlasu a/nebo vědomí a vyzvat jej k odstranění. Počítejte ale s tím, že pokud si někdo Vaši práci dříve odněkud stáhnul, může ji kdykoliv "vyvěsit" kdekoliv (včetně Slideshare).

doplněno 14.11.16 15:57:

Není zač.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.11.16 15:26

Moc děkuji

Od: jarina
Datum: 14.11.16 18:00

to je něco jako položit na chodník letáky s tvou prezentací a pak (až je rozfoukal vítr a lidé odnesli)si to rozmyslet a chtí je zpátky. Napadá mě jediné místo - stěžovat si na lampárnu.

Byla prezentace digitálně podepsána? Ani to ale nestačí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.