Podaněná výplata - co s tím?

Od: Datum: 14.11.16 10:00 odpovědí: 3 změna: 14.11.16 19:02

Zdravím, bral jsem v pátek výplatu ze svého nového zaměstnání. Za těch pár dní nebyla moc slavná a nepřesahovala ani 2000,-Kč. Přesto mi odečetli peníze na daních. Pracuji na DPP, byl jsem student a jiné příjmy nemám. Pokud se nemýlím tak do 10 000Kč se daně nestrhávají. Existuje nějaký formulář na to? A je možnost že mi to vrátí? Jde mi o to, že z toho mála co mi poslali mi ještě odečetli peníze na kterých tam pracuji 3 hodiny.

Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.16 11:18
avatar

Pokud jste u zaměstnavatele nepodepsal prohlášení k dani z příjmu, nemohl Vám zaměstnavatel daňovou slevu uplatnit. Podepište prohlášení nyní, za listopad už by ji zaměstnavatel měl uplatnit. Pokud ne, srovná se to v rámci ročního zúčtování daně z příjmu nebo daňového přiznání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.16 18:33
avatar

Mýlíte se, daně se strhávají vždy, když nemáte podpesané daňové prohlášení (a tedy uplatněnou slevu na dani do výše 2.070 Kč měsíčně). Podáte-li si do konce března příštího roku na FÚ daňové přiznání,daň Vám bude vrácena až do výše 24.840 Kč Vámi zaplacené daně za rok 2016.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.11.16 19:02

To Vás váš zaměstnavatel neupozornil na možnost podepsat růžové prohlášení, takže Vás vlastně ošidil. Samozřejmě to můžete chtít zpět, ale zase hrozné papírování. Účetní se sice smějí (protože jsou haldami papírů zaházeni od rána do večera), ale proboha to nechtějte po normálních lidech. A ještě rozlišujte DPP (dohoda o provedení práce - max 300 hodin za rok a max výdělek 10000 kč měsíčně, aby se nemuselo platit zdravotní a sociální pojištění). A DPČ (dohoda o pracovní činnosti, tam se platí od 2500 kč a limit hodin není omezen). Stejně je to všechno hrozný raso. Ale zase nezaměstnanost je u nás nejnižší v historii (což potvrzuji, protože najít pracovníka je nadlidský výkon), tak to asi funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.