Nákup na AliExpress a clo, musím platit?

Od: Datum: 14.11.16 00:25 odpovědí: 3 změna: 14.11.16 01:27
Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit ohledně nakupu na AliExpress, objednala jsem 4 satky v hodnotě 30 USD, ozvali se mi z celního úřadu, že na balíku není cena, tak chtějí doklady o koupi aby mi mohli vynerit clo, což by bylo 400 až 500 Kč, slyšela jsem, že to jde nějak udělat, abych nemusela clo platit, prý uvést že to byl dárek, jen nevím přesně jak budu dokazovat, že pan v Číně je můj kamarád.. Děkuji moc za všechny rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.16 00:35

Dobrý den, podle aktuálních informací by vám označení GIFT už nejspíš u celníků moc nepomohlo. Každopádně když doložíte, že jste za zboží platila 30USD, měla byste doplatit pouze DPH. Více info zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.16 00:38

Je li to z obchodu, společnosti nebo firmy, tak nemá smysl zkoušet celníky obejít, protože by vás to mohlo vyjít mnohem dráže, jelikož je cena 30$ (daní se od 22€ výše z prostoru mimo EU) tak z toho neplatíte clo, ale dph což bude 6$, vezměte si že oni denně proclí tisíce položek, a musí řešit desítky a stovky proclení a zdanění, nemá moc tudíž smysl se pokoušet celníky obejít, protože všechny finty znají. Pokud vám to ovšem opravdu poslala fyzická osoba, a je i v dodáku a na balíčku, potom v případě že se domluvíte s prodávajícím se můžete pokusit to uhrát na dárek (důkaz by měla stačit korespondence mezi vámi, a oni si to už u něj ověří), ale rozhodně nedoporučuji. Nejednoduší je přijít na celní úřad (Poštu) s veškerou korespondencí a výpisem z účtu že to opravdu stálo těch 30$, zaplatit dph (nenechat to na poště, ta si účtuje daší 3€ za administrativu) a budete mít klid, pro příště si pamatujte limit 22€, a také že duležité je co se nachází na balíčku a dodáku (kdo vám to poslal), a nezapomínejte, že každý balík i dopis z prostoru mimo EU prochází skenerem, tudíž nemá smysl si pořídit z číny telefon sice za polovinu ceny co tady, a napsat na balík "radio" price "3€" , protože oni to opravdu detailně kontrolují a vidí do balíčku, a mohou ho i rozbalit a fyzicky zkontrolovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aliexpress
Datum: 14.11.16 01:27

Nevím co to je ta satka, ale objednat 4 kusy je blbost. Objednám dvakrát dva kusy a byl by klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.