Lze změnit pracovnici OSPODu?

Od: Datum: 10.11.16 07:24 odpovědí: 10 změna: 11.11.16 17:46

Pěkné ráno, lze na vlastní žádost změnit pracovnici ospodu? S přítelem jsme včera navštívili tento úřad kvůli úpravě styku s dítětem, matka brání příteli ve styku s dcerou. Úřednice byla už od pozdravu nezvykle arogantní, dávala dost najevo, kdo je šéf, přítele se neustále na něco ptala, ale zárověň ho přerušovala, nenechala ho pořádně ani domluvit a udělala si vlastní závěry. Dialog naštvaného učitele s malým dítětem. Přítel se mu musel hodně držet, aby ji neposlal někam, a se schůzkou vůbec není spokojený. O chování pracovnice k mé (velice arogantní "a vy jste kdo?") osobě raději nemluvím. Lze zažádat o jinou pracovnici, když dítě momentálním bydlištěm spadá právě pod tuto? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.16 10:18

martino, jako pracovnice magistrátu, je řádně poučena jak se má chovat vůči lidem, s kterými dennodenně přichází do styku.Neměla by se nechat unášet emocemi a hlavně nesmí se chovat arogantrně. Já bych si na tuto pracovnici v prvé řadě stěžovala u příslušného vedoucího pracovníka tohoto oddělení.Takový člověk nemá zde co dělat. Na web stránkách OSPOD najdete kontakt,kde můžete stížnost podat písemně e-mailem a zároveň se zeptat,,jestli pro stejný okruh pracuje ještě jiná pracovnice

doplněno 10.11.16 10:54:

Vaše obavy naprosto chápu.Mám příbuznou na magistrátu zaměstanou a ta mi jednou říkala,že jsou u nich namátkově prováděny kontroly, jak se k lidem chovají a to takovým způsobem, že někdo "nasazený" se v telefonu chová nepříjemně až arogantně a pokud by ona oplácela stejnou mincí, má z toho postih.Dokonce "nasazené" lidi se můžou objevit i při osobním jednání.Nikdo neví, jestli to je jen účelová provokace.V každém případě se nesmí nechat vyprovokovat, musí za každé situace své emoce držet na uzdě.Chci tím jenom říct,že dokud si na tyto lidi,kteří neumějí jednat, nikdo stěžovat nebude, tak se jejich chování nezmění.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.11.16 10:23

Děkuji za radu, máme bohužel obavu, že žádost nadřízený zamítne a pak bude komunikace s dotyčnou ještě horší. Moje máma je taky úřednice, ale takhle by se k lidem chovala tak jednou...pak by letěla. Matka dítěte byla na ospodu zřejmě ještě před naší návštěvou a ačkoli je blokace kontaktu a naschvály z její strany, na úřednici zřejmě zahrála dobré divadlo. Jask kdyby ani nevnímala, co jí přítel říká, jela si to svoje jak zaseklý gramofon.

doplněno 11.11.16 07:07:

Po poradě s kamarádem právníkem se opravdu mohlo jednat o snahu provokovat, jak se přítel zachová. Už dříve na něj manželka volala policii, že se ho bojí... policie přijela a dali si s přítelem kafe, protože byl naprosto v pořádku. Podotýkám, že to bylo těsně poté, co našel manželku v posteli se známým. Uvidíme, jak se bude pracovnice chovat v pondělí, až u ní budou oba dva. Pokud bude mít kamarád čas, půjde s přítelem, je šance, že se bude chovat normálně jak pracovnice, tak budoucí exmanželka...

Datum: 10.11.16 11:59

Pracovnici změnit lze, ovšem ne na základě žádosti. Museli byste jít cestou stížností, pokud by nadřízení zmíněnou pracovnici "kryli", museli byste si stěžovat postupně výš a výš.

Zkuste si napřed vyžádat přítomnost nadřízeného a trvejte na podrobném a přesném zápisu celé schůzky. Ale obrňte se trpělivostí, bude to "běh na dlouhou trať".

Doporučuji seznámit se s kodexem úředníků a zaměstnanců veřejné správy (PDF, 205 kB), případně poukazovat na jeho porušování. Podle mých zkušeností se jím řídí zdaleka ne všichni úředníci.

Dále může prospět písemná komunikace (do zápisu se ne vždy dostane všechno, některé úřednice OSPOD si "dělají, co chtějí", na požadavky klientů neberou ohled. V jednání pracovnic OSPODu se mi bohužel někdy vytrácí zájem a práva dítěte (dětí).

Ohodnoceno: 5x

Datum: 11.11.16 07:10

Děkuji, když mele o právech a přitom přítel skoro dceru nevidí kvůli naschválům matky, je to opravdu trapné. I úředník by měl být především člověk a přistupovat nestranně, ne na základě toho, co mu kdo navykládá. Dnes by měla z její strany proběhnout kontrola u matky dítěte plus s ní prý bude mluvit o tom, proč dceru příteli nechce dávat atd. No, to jsme tedy zvědaví.

doplněno 11.11.16 15:18:

Aktuální info. Pracovnice za matkou vůbec nebyla, pouze jí zavolala, že se má v pondělí dostavit na sepsání dohody o styku s dítětem...

Datum: 10.11.16 11:10

Marti, řešil bych to hned při tom jednání, ne později. Vyžádal bych si přítomnost nadřízené a podle jejího přístupu bych jednal dál v její přítomnosti nebo pokračoval v jednání pouze s nadřízenou. Ta určitě nebude mít zájem, aby se nespokojenost klienta řešila ještě někde jinde.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 11.11.16 07:11

Díky, Ladine.. vidíš, to nás vůbec nenapadlo. V pondělí na společné schůzce je teoretická možnost, že s přítelem půjde můj kamarád, jeho právní zástupce ve věci rozvodu. Bylo by to daleko lepší, jednak by příteli někdo "kryl záda", protože manželka lže, jako když tiskne, jak jsme si ověřili, a jednak by ty dvě husy možná byly víc v klidu.

doplněno 11.11.16 08:47: Axus- lehko soudit, kdyz jste u toho nebyl. My ano. Proto by pritel rad pri dalsi schuzce pritomnost pravnika, aby se jednani urednice neopakovalo.
A co se matky ditete tyce...pritele podvadela s vice pany, coz vyleza na povrch az nyni, malou taha po barech, kde v deset vecer nasava. Na to jsou i kamerove zaznamy. Myslim, ze husa je jeste pekne pojmenovani.
Od: axus®
Datum: 11.11.16 08:01

...a jednak by ty dvě husy možná byly víc v klidu...
To je tezky, ze jo? Kdyz uz dopredu vite, ze jsou to husy, tak cokoliv reknou, budete brat jako aroganci a utok. Stejne tak to mohlo byt, ze ste zkratka nebyli spokojeni s vysledkem schuzky a na kom jinem hledat chybu, nez na protistrane jednani? Prece ne u sebe, to da rozum. - Nahle je z toho tedy urednice tou zaujatou a arogantni - husou.

Nerikam, ze to tak je, ale ze to tak muze byt.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.11.16 17:46

Kolik máte zkušeností s pracovnicemi OSPODu? Já má zkušenosti s OSPODy z několika úřadů a s jednáním, které popisuje Martina jsem se setkala víckrát. Úřednice ne vždy dodržují zásadu nestrannosti, nebo se ohlížejí v první řadě na dítě (děti)...

Ohodnoceno: 0x

Od: jarina
Datum: 11.11.16 08:07

Nějak se mi nezdají ty rodinná pouta. čí matka? něčí sestra nebo babička je taky?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.16 09:10
Asi jsem natvrdla, ale otazku nechapu. Stezejne se bavime o matce - pani, se kterou ma pritel malou dceru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.