Fosfátovací linka - vliv na zdraví

Od: Datum: 09.11.16 22:44 odpovědí: 2 změna: 10.11.16 05:10
Dobry den, chtěl jsem se obrátit na vás znalé problematiky a tím je fosfátování. Dělám ve fabrice, kde se zařizuje fosfatovací linka. Vedení mi sdělilo, že zde budu pracovat, manipulovat s výrobky. Chtěl jsem se zeptat, mám se obávat o zdraví?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 09.11.16 23:49

To bych se asi ptala hygienika, napsat maila na blízkou hygienické stanici. Ale nejdřív Vám musí o provozu povědět zaměstnavatel, ať víte, na co se ptát.. K čemu je tohle fosfátování, jak ta linka vypadá, zda je výroba skrytá v kotlech a trubkách, nebo se v tom budete "přehrabovat" .Já jen vím, že jsou běžná fosfátová hnojiva a že se s velkou slávou přestaly fosfáty dávat do prášků na praní.Takové chemické výroby jsou snad dneska přísně pod kontrolou a budou tam nějaké specifické hygienické a bezpečnostní předpisy, ochranné pomůcky ap.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 10.11.16 05:10
avatar

Dobrý den, zřejmě pracujete ve strojírenství. Je to běžná metoda povrchové úpravy kovů a při manipulaci s výrobky Vám žádné riziko nehrozí. Navíc budete proškolen, tak se dozvíte více, protože se zeptáte školitele. Zdravím!

http://www.kapitankalakovna.cz/fosfatovani/ .

http://galvan.cz/fosfatovani/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.