Platnost složenky

Od: Datum: 04.12.16 22:30 odpovědí: 5 změna: 05.12.16 09:58

Přeji dobrý den, poradí někdo, jakou platnost má na vyzvednutí složenka na peníze? V době, kdy ji mám obdržet, nebudu v místě bydliště,tudíž se obávám, aby nedošlo k vrácení peněz odesílateli. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.16 22:33
Slozenka na peníze mi přišla asi před pěti lety a pokud si dobře pamatuju,tak měsíc
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 22:41

Můžete se na poště dohodnout o případném přeposlání na jinou poštu ,kde se budete zdržovat.

zde se píše ...

Poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku lze vyzvednout jen ve lhůtě, která byla adresátovi oznámena. Tuto lhůtu lze na písemnou nebo ústní žádost adresáta prodloužit, s výjimkou poukázaných peněžních částek, až na jeden měsíc, nebrání-li tomu smlouva sjednaná s odesílatelem (odesílatel může při podání zásilky požádat o prodloužení nebo zkrácení úložní doby zásilky). Žádost lze uplatnit jednorázově u konkrétní, již uložené zásilky, nebo dlouhodobě pro všechny poštovní zásilky, které budou adresátovi docházet.

Jestliže si adresát nemůže vyzvednout poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku na poště uvedené ve výzvě, může písemně nebo ústně ukládací poštu požádat, aby mu poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku připravila k vyzvednutí na jiné poště. Žádost může být uplatněna i trvale, pro všechny poštovní zásilky a poukázané peněžní částky, které budou docházet na jeho poštovní adresu, a to písemně na kterékoliv poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 05:04
avatar

Když složenku otočíte, na rubové straně je vytištěné datum, do kterého termínu si lze peníze vyzvednout. Bývá to dost dlouhá doba, myslím, asi 3 týdny. Za tu dobu se jistě vrátíte a peníze snadno vyzvednete. *placni* Jaga.

Složenky nedostáváme, ale v říjnu nám přišel přeplatek za plyn a tam to složenkami řeší. Proto si pamatuji, že tam ten termín vyzvednutí vzadu byl. Poté by se peníze vrátily k odesílateli.


doplněno 05.12.16 09:55:

No, jo, Hahanaj, zase jsme nepřemýšlela. Mám zas dneska den, večer budou chodit čerti a tak se bojím, já jsem totiž dědu dost zlobila.

A podle toho vypadá i ta má odpověď - vcelku na nic. *hi* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 06:51

Babuško jenže ona nebude doma , když ji složenka přijde ...tak si to nejspíš na té druhé straně nepřečte *smich*;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 09:58
avatar

Chodí mi složenka každý měsíc a vždy platí měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.