Režijka ČD

Od: Datum: 09.11.16 18:08 odpovědí: 4 změna: 10.11.16 22:51

Měla by družka nárok na režijku v případě našeho sňatku? Jsem bývalý zaměstnanec ČD,jsem teď 12 let

v důchodu a režijku mám.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iczlinskyexpre
Datum: 09.11.16 19:34
Tak to určitě ne pokud nepracovala u ČD po nejakou dobu.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.11.16 21:05

Ne, neboť...cituji: Pokud zaměstnanec nevyužil možnosti přidělení JV (jízdních výhod) pro rodinné příslušníky v období zaměstnání, po odchodu do důchodu již na jejich přidělení nemá nárok (je na ně pohlíženo jako na nové rodinné příslušníky důchodce). *plac*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.11.16 21:51

Jako manželka zaměstnance ČD by určitě tzv. režijku dostala - dnes je to zaměstnanecká in karta.Jako družka ne. Tato výhoda se vztahuje na zákonitou manželku a nezletilé děti, kteří sdílí společnou domácnost-stejné trvalé bydliště A není to pravda,že by ona musela někdy v ČD pracovat. Nejsem si ale jistá,,jestli tato výhoda pro ni bude platit pokud jste již v důchodu.Mám ale známou, pracuje u ČD, ta to určitě zjistí na Evidenčním centru jízdních výhod a dám vám ještě vědět.

doplněno 09.11.16 21:57:

:-D venkov4ever mě předběhl. Tak už to asi zjišťovat nebudu. Je to jasné!*jasne*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.16 22:51

U vlastních dětí nezáleží kde bydlí. Dostanou jízdní výhody i děti rozvedených rodičů žijící s rodičem nezaměstnancem.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.