Porušení autorských práv

Od: Datum: 09.11.16 11:32 odpovědí: 4 změna: 09.11.16 11:46

Dorý den,

Chci se zeptat je porušení autorských práv když na Youtube.com nahraju video které je chráněno autorským právem ale ne celé tj. ne 43 min. ale jen 38?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.16 11:41
avatar

Ano, porušíte, protože se to týká i částí děl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 11:43
avatar
Ano. Myslis si snad, ze napr. umazes titulky nebo u pisnicky vypustis jednu sloku a autorska prava prejdou na tebe?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 11:43
avatar

Autorský zákon, § 31 Citace
(1) Do práva autorského nezasahuje ten, kdo
a) užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle

Jestli je těch 38 minut ze 43 "v odúvodněné míře", to už si budeš muset obhájit sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 11:46

Když řeknete A, je dobré říct i B. § 31 dále uvádí, že:

Vždy je však nutno uvést, je-li to možné, jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.