Podminky insolvence?

Od: Datum: 05.11.16 00:52 odpovědí: 10 změna: 05.11.16 10:13
avatar

zdravím...vezmu to hodně zkrátka,syn si nadělal nějaké dluhy které teď ale dočasně pro zdravotní nezpůsobilost nemůže platit,plnit v plné výši . rozhodli se se ženou,že zkusí insolvenční řízení či osobní bankrot...

jen chci vědět jak je možné,že ta firma která mu to zařizuje-někde od Karlových Varů chce za to že to podá k vyřízení docela neslušné peníze. Vždyť proto do toho os.bankrotu šel,že teď sotva vydělá na nájem a obživu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.16 03:01
avatar

Proč to dával firmě? Firma samozřejmě chce peníze, které si s Vaším synem sjednala.

Zkuste napsat uživatelce @Sebod (odkaz "Vnitřní pošta" nahoře v liště).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 05.11.16 04:43
avatar

Ano, je to mozne.
Nektere pobocky z http://www.charita.cz/ nebo financni poradny navrh sepisi gratis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 09:33

Lego. VARUJI před podobnými firmami, které tady zmiňuješ. Jejich pomoc je leckdy na úrovni pomoci žáka ze zvláštní školy. Jejich neznalost je přímo katastrorální. Insolvenční zákon je v platnosti již deset let a oni neznají ani základní pojmy jako je darovací smlouva, smlouva o penzi atd. Nevědí, že je možné požádat o nižší splátky, než stanovuje zákon. S různými "poradnami" se hádám snad každý týden. Je to běs.

Zrovna ve čtvrtek mě kontaktovala moje klientka, že má kamarádku a ta už neví kudy kam. Před více jak rokem byla v betplatné poradně, kde jí řekli, že má nízký příjem a tudíž do oddlužení nemůže. Paní neměla v té době žádné exekuce, dluh byl ve výši cca 100.000. Po tom roce už má exekuce a dluh je 320.000 ! Jasně, něco se podaří popřít. ale ne vše. Předpokládám, že bude mít ponížený dluh o takových 140.000. Takže bude platit 180.000. A pointa: do oddlužení mohla jít klidně před tím rokem, má rodiče, kteří jí s darovací smlouvou pomohou. Mohla si ušetřit peníze navíc, a několik návštěv exekutorů, kteří jí vybílili byt.

Takže ano, jsem alergická na jakoukoliv zmínku o bezplatkách.


doplněno 05.11.16 10:33:

Lego. Ano, mizivé procento těch poraden něco umí. Ale opravdu mizivé. Je to smutné právě proto, že se na tyto poradny obracejí lidé, kteří jsou na tom velice špatně (jsou to především maminky-samoživitelky, důchodci -starobní i invalidní). Tito lidé potřebují ve velké míře zvýšenou péči. A té se jím dostává velice málo.

Pochopitelně není zárukou dobré péče o klienta to, že uhradí poplatek ve výši 12000 nebo dokonce 25000. Spíš naopak. Určitě je pro dlužníka velice těžké se zorientovat v tom, komu se svěří do rukou. Ani různé kladné recence nemusí být pravdivé. Často si je píší sami poradci. Já radím lidem, aby se se svým problém obrátili na více poraden či poradců. Nechali si BEZPLATNĚ spočítat splátky, nechali si předložit různé variace řešení jejich problémů. Ptali se, zda mají u firmy zajištěný i následný servis - soud, 5 let oddlužení atd. Až potom teprve se rozhodnout, komu svěřím svůj život v příštích 5ti letech do rukou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lego®
Datum: 05.11.16 10:13
avatar

Asi jak kde, nekde znalosti maji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 07:02
avatar
Jeho smula, ze sel k nake pochybne firme, co po nem chce penize.
Ted je, ale dulezite co vse za ty penize bude mit. Zda jen sepsani insolvence, nebo i pak nasledne zastupovani u soudu.
Ktomu nevime co jsou neslusne penize.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ver®
Datum: 05.11.16 08:37
Žádné zastupování u soudu není v případě insolvence třeba...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 09:16

ver. Máte i nemáte pravdu. U velice jednoduchých případů zastupování u soudu není nutné. V případě, že dlužník bude popírat některé přihlášené pohledávky věřitelů, nebo má zajištěnou nemovitost, je potřeba, aby klient věděl, co vše může a nemůže dělat. Firmy, které pouze sepíší návrh a pak hodí klienta do vody, nejsou seriozní. Sepsání návrhu je jen první krok, nikoliv poslední. A troufám si říci, že ten první krok je daleko lehčí, jak ty následné.

Oběcně, co to popření vlastně je. Dlužník si půjčí 20.000, uhradí 15.000. Má problémy a nemůže dále splácet. A firma mu tam nasází pokuty, úroky, poplatky atd. A do roka je z toho dluh 150.000. Toto má dlužník možnost velice úspěšně popírat. Prostě nesouhlasit s výší navýšení. V uvedeném případě nesouhlasit s částkou cca 120.000. A to je dost vysoká částka.

A vše nekončí přezkumným jednáním (lidově soudem). I během pěti let se ledacos změní. Je potřeba pohlídat výši splátek atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 08:43

Pro firmy zařizující insolvenci je to jejich živobytí.Dva mojí zaměstnanci mají insolvenci. Oba platí měsíčně 1080 Kč insolvenčnímu správci, přičemž jeden dluží statisíce, druhý desetitisíce.Návrh ,sepsání a daní k soudu je stál 12000 Kč. Příčemž ten, co platil dříve exekutorovi měsíčně 900 Kč, ted platí insolvenci 2000 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.16 09:23

Plavest. Insolvenční správce má odměnu danou ze zákona. Je to 900 + DPH za jednotlivce. Bez ohledu na to, kolik má dlužník dluhů.

Za sepsání chtít 12.000 je prasárna. Víc to rozebírat snad nemusím.

Cituji Tě : co platil exekutorovi měsíčně 900 Kč. teď platí insolvenci 2000 " . Ano, to se může klidně stát, že insolvenční splátka je vyšší než exekuční. Ale to je dáno jednak tím, že insolvenční splátka je ve výši PŘEDNOSTNÍ exekuce ( např dluh státu) jednak tím, že dlužník musí uhradit oněch minimálních 30% + odměnu za pět let. Když bude splácet exekuce, bude sice platit POUZE 900 Kč, ale třeba 15 - 20 let. Tohle je opravdu třeba pořádně propočítat a NERVAT do oddlužení každého.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.16 09:46

Všeobecné podmínky insolvence: uhradit minimálně 30% za dobu 5ti let. Zde se dlužník někdy mylně domnívá, že když uhradí 30% třetím rokem, tak může žádat o ukončení oddlužení. Ne není tomu tak. Výše splátky se určuje z přijmu, má-li někdo vysoký příjem, uhradí za 5 let třeba 100%.

Další podmínka - čistý trestní rejstřík. Nevadí zápis třeba za aut nehodu, či znásilnění. Vadí úvěrový podvod. Ale i v takovém případě je možné, že bude oddlužení schváleno.

Nikde se zde nepíše o POVINNOSTI být zaměstnán.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.