Daně občanu

Od: Datum: 04.11.16 15:06 odpovědí: 8 změna: 04.11.16 20:05

Dobrý den,

Dlouho mě trápi jedná otázka.

Proč musíme platit dně za nabytí nemovitosti , nemovitost ,kterou koupíme za vlastní peníze musíme ještě platit navíc státu cybí mi v tom smysl , když si koupím barák starší tak či tak musím platit.

V tomhle státě se snad snaží oškubat do poslední koruny aby měly na platy poslancum ,kteří ve vládě stejně nic nedělají

Samy vidíte kolik berou a kolik berou obyčejní lidé (nezávidím )

Měly by zvyšit platy záhranným složkam a ne sobě

Postráda to logiku stejně za ty daně co se vybírají staví se tu samé nesmysly místo aby postavily něco k užitku nebo aby se splatily státní dluhy

Zajímá mě váš názor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.16 15:11
avatar

Proč? Protože tyto daně se vyberou velmi lehce a stát (jeho představitelé) si mohou zase nějakou korunu přidat. K užitku toho oni pro sebe dělají maximum, čekám, že zdaní i důchody.

Hlasování v anketě jsem nepochopila.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.16 16:25
avatar

Všímáte si daně, která je u vysoké ceny. Všimla jste si účtenky z jakéhokoliv obchodu? Všude jsou daně. Za každý rohlík, za každou kapku vody.*sok* Kdysi jsem tady dávala otázku, jestli někdo dokáže sečíst, kolik z platu jde na daně. Na ty, které nám účtárna stáhne při výplatě + daně při koupí každičkého zboží + daně za energie + daně u každičké služby + daně z úroků z peněz uložených v bankách + domovní daň + z auta + . . . . . A nad tím vším visí ještě DPH *plac*Kolik vlastně daní zaplatím za rok? Dovede to vůbec někdo spočítat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 19:35
avatar

Nevím, jestli spočítám vše. kdysi jsem to dostal mailem. Zaměstnavatel vám zaplatí 100kč. Za to odvede 38kč. Myslím, že je to součet odvodů z mezd, socilního a zdravotního pojištění. Samotná daň je minimálně 15%. Tedy ze stovky 15kč. Vy zaplatíte dalších minimálně 15%. Tak vám zbyde 85kč, Musíte odečíst ještě sociální a zdravotní pojištění, asi 9% ze superhrubé mzdy, tedy asi 11kč. Zbývá 74kč. Ty utratíte v obchodě, a státu jde z této částky dalších 15 nebo 21% DPH. Což je cca 10kč(cca19kč). Takže má dalších 10-19kč. A to nepočítám, že si za svých 74 kč koupíte benzín do auta, nebo jinou komoditu za kterou se platí také spotřební daň.

Určitě to někdo dokáže upřesnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 19:40
avatar

Na to je velice jednoduchá odpověď. Je to pro to, že na vytváření zákonů naší země mají právo se spolupodílet jedinci rozumu mdlého, kterým stačí kobliha v metru nebo Michal David a buřtguláš na volebním mítinku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.16 19:47

Ono to samosebou jde i bez daní. Ale když budete chtít opustit svůj dvoreček a jít po chodníku na náves, budete muset zaplatit za použití chodníku, za použití silnice, za děti ve škole, u lékaře si připlatíte, autobus bude mnohem dražší. Policistovi i soudci budete muset platit, na důchod si našetříte a až úspory dojdou, vyhrabete si na dvorku díru ulehnete a příbuzní Vás snad zahrabou zdarma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 19:49
avatar

Tak si to spočítejte a dojdete možná k poznání, že si tyto služby daněmi hodně moc přeplácíte. Příklad silnice: proč mám tedy platit dálniční poplatky? A zahrabání do díry low cost edition stojí kolik? Dvacet tisíc?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 19:54

To určitě. Na druhé straně se nezdržuji permanentním placením a nemáme 80% nezaměstnanost. Většina zaměstnaných stejně nic nevytváří, ale aspoň se nějak zabaví a nevymýšlí hovadiny. Mimochodem - v tom je problém cikánů. Nadbytek volného času. Já bych jim zavedl, že pokud chtějí dávky, musejí jít na osm hodin denně aspoň stát někde do ohrady. I lopaty na opření bych jim tam dal. Přešly by je roupy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.16 20:05
avatar

A tak já bych si velice rád platil za to, co vím, že použiji. Nakonec by to mohlo být například ošetřeno i nějakým smluvním vztahem mezi mnou a majitelem chodníku a ne, aby mé vydřené peníze šly do eráru nazdařbůh aby z nich byly placeny třeba koblihy, co sežere plebs ráno cestou do fachy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.