Dobrá hra pro děti

Od: Datum: 03.11.16 21:09 odpovědí: 7 změna: 04.11.16 07:18

Dobrý den,

jsem jednou z vedoucích klubu pro děti od 5 do 14 let. Zítra nás čeká další schůzka a mám na starosti si přichystat hru. A protože má fantazie není nevyčerpatelná a nechci hrát klasické hry, co obvykle hráváme, tak se vás chci zeptat, jestli nemáte kreativní, nenáročný nápad pro takovou širokou věkovou škálu dětí. Mělo by to být něco do místnosti, ne příliš náročného na přípravu. Hra může trvat tak 10-15 minut. Prosím, nepište hry jako je vybíjená, vyvolávka nebo "Cukr, káva, limonáda".

Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.16 21:16
avatar

Já bych vzala o jednu méně židlí než je dětí. Jedno dítě, které by nemělo židli, by šlo doprostřed, řeklo o sobě nějakou pravdivou větu a jen co by ji dořeklo, tak by se všichni, o kterých tato věta platí, museli co nejrychleji přesunout na jinou židli. Na koho by židle nezbyla, šel by doprostřed a řekl by o sobě zase nějakou větu on.

Nebo hrát elektřinu, pokud je dětí víc, tak třeba v několika kroužcích a ti, co by vyhráli v jednotlivých kroužcích, by hráli nakonec spolu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: juklijakj1
Datum: 03.11.16 21:20

Ano, tuhle hru také občas hráváme, ale spíš na chatách. Jen se obávám, že nemáme dost židlí...*nevi*

Přesto ale moc děkuji. Nápad je to super :)

Datum: 03.11.16 21:49

A tady v odkazu byste nevybrala? Je tu toho hodně http://www.hranostaj.cz/


doplněno 03.11.16 21:53:

Ještě hra na tlouštíka: děti udělají skupinky, každá skupina vybere jedno dítě a to musí co nejrychleji a co nejvíce obléci. Která skupina má nejvíce oblečení na dítěti, vyhrává

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.16 22:05
avatar

Sochy.

Jedno dítě je socha. Postaví se a vedoucí ji "vysochá" - např. paži nahoru, druhou v bok, jedna noha vpřed, druhá jakoby tancovala, šátek kolem pasu, brýle na hlavu, u mikiny ohrnutý jeden rukáv. Toto dítě takto zůstane celou dobu, nedávat proto takové pozice, které jsou pro dítě těžké udržet - jakmile se pustí/spadne/ohne, tak už originální pozici nemusí získat zpět. Jedno z dětí pak jde za dveře a vedoucí na soše změní jednu věc (např. šátek na krk). Dítě se vrátí a hádá, co bylo změněno. Ostatní jsou při tom docela nečinní, ale mám zkušenost, že se baví tím, jak socháte (využijte zajímavých pohybů a klidně trošku šaškujte) a pak jak dítě hádá. Prvních pár soch si musíte vyzkoušet, abyste věděl, jak moc do detailů můžete dítě sochat a jak moc (ne)nápadný detail pak změníte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.16 22:55
avatar

Prober se stránkami www.hranostaj.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.16 23:11

My jsme hrávali hru: Vzalo se třeba 10 předmětů: klíč, sirky, hrneček, kalkulačka, prostě, co se zrovna najde. Předměty se daly na stůl, přikryly něčím, třeba utěrkou, šátkem, na 10 vteřin nebo déle(když jsou menší děti) se šátek dal pryč, opět se přikryje a děti napíšou jaké předměty tam byly. Potrápí mozkovnu a zjistí jak jsou na tom s pamětí.


doplněno 03.11.16 23:19:

Dětská oblíbená hra je také městečko Palermo. Ale za sebe musím říci, že ač se nepovažuji za úplného blba, tak jsem to nikdy nepochopila :), ale dítka ano.


doplněno 03.11.16 23:41:

Nevím zda tohle by děti zajímalo, ale rozhodně je to přínosné do života. Naučit se zapamatovat si čísla podle nějakého příběhu. Znáte pamětovou techniku na pamatování čísel? Když se to dobře podá, je to poučné i zábavné. A děti se naučí třeba jak si do budoucna zapamatovat PIN ke kartě. Je třeba si vytvořit ke každé kombinaci čísel příběh. Např.: velká čínská zeď měří 8851 kilometrů. Je třeba být součástí toho příběhu a pak se čísla dobře pamatují. Čím větší blbina, tím si to zapamatují lépe. Např.: Stojím na Velké čínské zdi a mám v ruce dalekohled (osmička), chci se podívat do dálky, ale zjištuji, že mám na něm klapky, tak je vezmu a odklopím (další osmička), koukám do dálky a vidím tam draka, který má pět hlav (pětka) a točí se na jedné noze (jednička). Takže velká čínská zed ma 8851 km. A tak si děti můžou vymýšlet příběhy na zapamatování třeba čtyř čísel a pak můžou říkat co vymysleli.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krtek*
Datum: 04.11.16 07:18

Macháček, čing-čong, automat...

velmi kvalitní..pro každou věkovou kategorii..i starý pardály*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.