Zpomalovací semafor projetí na oranzovou

Od: Datum: 03.11.16 09:48 odpovědí: 15 změna: 03.11.16 17:33
Ahoj jeli jsme nějaký vesnici přes zpomalovací semafor svítila červená + oranžová a chystala se zelená ale my jsme ho projeli asi má oranžové. Hrozí nějaký postih? (Svítila Teda oranžová a červená)
Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.16 10:12
Přečtěte si zákon a zjistíte, že na červenou se stojí. Na oranžovou se řidič připraví, většinou třeba přestane hladit spolujezdkyni po kolenou, najde řadící páku, zkontroluje, zda někdo zprava či zleva ještě nejede, zařadí rychlost a na zelenou se pohne.
Sem-tam ty, co vystartují na červenoranžovou, postihne pokuta. Stále je to ale lacinější, než když do nich napálí opozdilec, jedoucí zprava na zelenožlutou, systémem To ještě stihnu...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.16 13:09

hejkale,co to u vás máte za semafory? já ve vaší odpovědi napočítal čtyři barvy? zelená,žlutá,oranžová,červená? nezná zákon jen žlutou?:-D

Datum: 03.11.16 13:23

a já jen taktně mlčel, že se jedná o překlep

Datum: 03.11.16 13:28

no jo,takt mi zcela chybí...někde jsem na toto téma četl zajímavou diskuzi,většina lidí vidí oranžovou,do žluté to má na tom semaforu fakt daleko...

Datum: 03.11.16 13:27
Pro pozorného ovczaaka opravuji:
Paragraf 70, odst. 2b) signál se současně svítícím červeným a žlutým světlem "Pozor!" povinnost připravit se k jízdě, ...
Omlouvám se, byl jsem nepozorný.Je dost běžné, že mnozí zaměňují u semaforu žlutou za oranžovou.
Význam má stejný.
Pro barvoslepé uvádím, že řeč je o tom prostředním světle na semaforu.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.11.16 13:33

hlásím,že milancukrar byl také pozorný,přiznal se... k otázce,poblíž mám semafor,který hlídá přechod,takže čidla na obě strany. umírám,když k němu jedu dle předpisu a v protisměru přiletí nějaký rychlík,který mi ho před nosem shodí. v takovém případě to občas také projedu*hi*

Datum: 03.11.16 15:55

to jsem nepochopil.., z každé strany je jedno světlo a každé má svůj semafor.

nebo každý známe svůj semafor jinak

doplněno 03.11.16 16:56:

Jasně že každý píšeme o jiném semaforu, vy u přechodu, já na zpomalení rychlosti, kde není přechod.

Datum: 03.11.16 16:48

právě že ta čidla shazují oba semafory najednou,když padne červená z jedné strany,padne i z druhé...netuším,jak to je zapojené.je fakt,že ten přechod je na blbém místě,v zatáčce,těsně před vchodem do školy...možná proto to tak nastavili...

doplněno 03.11.16 16:59:

no,toto je kombinace,je tam přechod,ale funguje i jako zpomalovací.

Datum: 03.11.16 17:33

No tak v tomto případě tyto semafory v obci Krahlučí takto nefungují! Nejsou na sobě závislé!Každý jde jinak (teda pokud je nesjednotili-v pátek a neděli jsem v pohodě stihnul zelenou a v protisměru nikdo nejel,ale na jaře když jsem tam jel tak já měl červenou a protisměr normálně jezdil !

Datum: 03.11.16 10:12

ahoj,

hrozí asi to co obvykle při jízdě kdekoliv v takové situaci, ale u těchhle zpomalovacích semaforů by případný přestupek musel někdo zdokumentovat (např. kamera) a dokumentací by se musel někdo zabývat a pochybuji, že to někdo na nějaké vesnici dělá. Já tyto semafory často ignoruji (už vidím jak se tu na mě valí zase hromada moralistických keců :-P.) Zatím bez postihu, ale nechci to zakřiknout *smich*.

P.S. na oranžovou se ale stále může projet ne? Je to,dle mého, signál že bude následovat červená a pro rozjetá auta která by již neztihla zastavit, že mohou ještě projet.

doplněno 03.11.16 10:54:

sorry, nevšiml jsem si, že sekvence svícení barev šla opačně - to by jste asi stát měli ;). Ale i tak tipuji, že to bude bez postihu...Můžete dát vědět *smich*.

Datum: 03.11.16 10:19

Datum: 03.11.16 10:47

to nebylo u zpomalovacího semaforu *smich*. Jo tyhle novodobé věcičky mě se...ou. V pomaločké jízdě prostě nevidím žádnou záruku bezpečnosti, ale spíš dlouhé kolony ve kterých právě tečou nervy (a to skoro všem) a to je pak mnohem nebezpečněčnější než o 15km/h rychlejší jízda!

Datum: 03.11.16 11:43

udo, je to Váš názor, ale mýlíte se.

Kolony dělají řidiči, kteří překračuji rychlost a dojedou někoho, kdo dodržuje předpisy.

doplněno 03.11.16 13:25:

udo, ale to již mícháte různé věci, 30km a kamery a semafor, který hlídá, aby se nejdezdilo hodně přes 50km.

Znám jen několik takových semaforů a vím podle navigace, že můžu jet 55 a svítí zelenáá

Datum: 03.11.16 11:55

ano ono to souvisí, dá se třicítka a kamera někam kde vůbec nemusí být (takových míst jsem viděl desítky) , nebo onen zpomalovací semafor funkční např. i v době kdy je nějaké zpomalování naprostý nesmysl (např. v noci moc dětí do školy nechodí že) a dojde k Vámi popisované situaci. V dnešní naprosto katastrofickém provozu - problém.

Od: asd1
Datum: 03.11.16 16:24

Pokud tam je policejní kamera tak sankce hrozí, jinak ne.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.