Musí doktorka uvést vždy všechny informace?

Od: Datum: 02.11.16 15:45 odpovědí: 3 změna: 03.11.16 13:54

Chtěl jsem se zeptat, když třeba člověk by chtěl jet za prací do ciziny nebo nastoupit do jiné práce nebo z jiných důvodů - váže obvodní doktorku nějaký zákon, že musí uvést všechny zásadní informace o mém zdravotním stavu nebo se dá s ní nějak domluvit?


doplněno 03.11.16 13:54:

V Česku to chápu, že doktorka se jistí. Ale např. kvůli vízu do cizí země, kde mě ještě musí zkontrolovat přímo určený doktor v Praze, tak to by přece nemusela vše uvést. Jde jen o získání víza, takže nic neriskuje, nejde o pracovní povolení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.16 15:49

Už ve Vašem zájmu by mělo být ,aby doktorka vše o Vašem zdravotním stavu sdělila ...

Nevím,zda je na to nějaký zákon.Ale pochybuji, že by něco na Vaši žádost zatajovala.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 02.11.16 17:13
Ano, zákon na to je.
Ono je i v lékařově zájmu nic nezatajovat. Až vás totiž sešrotuje mašina, protože neslyšíte, vozit se budou i po něm/ní, pokud o tom věděl/a a zatajil/a to. Pravděpodobně vám při vstupu do zaměstnání budou provádět vstupní prohlídku, tedy přinesete výpis, kde budou uvedeny všechny důležité skutečnosti, ten výpis se samozřejmě zakládá.
Stejně tak vám hrozí dvě věci. Buď nevznikne nárok na odškodné při úrazu nebo budou vymáhat celou škodu v případě nějakého problému vzniklého v souvislosti s vaší činností, pokud byste zatajil/neoznámil změnu zdravotního stavu, například pobírání léků snižujících pozornost.
Takže raději opatrně.
doplněno 02.11.16 18:21: Ono se možná zdá, že vaše zdravotní problémy máte pod kontrolou. Ale myslím, že stát se může cokoliv.
Znám jednoho, který pustil mašinu a ta druhému chytla ruku a pohmoždila mu ji. Nešťastná náhoda, naštěstí jen nějaké šití bez následků.
A teď si představte, že tam ty trvalé následky jsou. A co kdyby se zjistilo, že jeden nebo druhý má nějaké potíže, kvůli kterým třeba nesmí dělat noční. Kdyby tohle zaměstnanec věděl, buď on nebo lékař,a zatajil, co myslíte, kdo by měl odpovědnost za úraz, případnou odstávku provozu, odškodnění a všechno okolo?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 02.11.16 21:42
Omyl při vložení.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.