Praxe v dětském domově

Od: Datum: 02.11.16 08:20 odpovědí: 6 změna: 03.11.16 21:26

Dobré deštivé ráno, chci se zeptat, zda máte někdo nějaké nápady. Mám jít na praxi do dětského domova pro mládež od 13 -20 lety, vůbec nevím jaké aktivity mám pro ně připravit, jak se s nimi sblížit, když určitě budou cokoliv jako puberťáci bojkovat, navíc je vůbec neznám. Jak byste postupovali vy? V lednu zase půjdu do mš k postiženým dětem, ale tam si myslím, že to půjde lépe, zkusím to ,co dělám s dětmi v normální školce. Ale ty pubertaci mi nedávají spát. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.11.16 08:28

Dobrý den, já bych se jich (po seznámení) zeptal, jaké aktivity jsou tam obvyklé, zda jim to vyhovuje a jaké mají návrhy, co by se dalo dělat - když to bude přijatelné a určí si to, tak to bojkotovat nebudou (bude to jejich nápad). Hlavně jim nic nevnucujte. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.11.16 08:57

Nevidím to jako problém, nebojte. Děti jsou většinou poslušné, civilizované a milé, hodně je tam romských dětí. Udělala bych pro ně nějakou soutěž-rap, hiphop, tanec, nebo na způsob Česko má talent. Pokud by se někdo nechtěl zúčastnit, může být v porotě. Kdyby se Vám podařilo sehnat např. nějaké reklamní předměty od nějakého sponzora, jako ceny, bylo by to fajn.

Pro holky může být třeba nějaké líčení? Tam zapadnete a budete překvapená, jak jsou děcka fajn. *palec*

Datum: 02.11.16 16:44

To je hodně podivná praxe! Přece vás škola musela na takovou praxi připravit. Měla byste jít, když víte jak a proč se takhle chovat. ;) Nejdete před děti, které sedí ve třídě a vy stojíte u tabule. Nemusíte se nějak zvlášť připravovat, protože na to by vás měla připravit škola. Vy se máte jí podívat, jak to funguje. Bude stačit, když se o děti budete zajímat. Nejste, v tomto případě, důležitá vy, ale děti. Nic neorganizujte, běžte k dětem s otevřeným rdcem. A koutkem oka sledujte vychovatele, jak se tváří. ;) A pak, ve školce, totéž. Nevěnujte se kolektivu, ale jednotlivcům. Nešetřete pochvalami!

Datum: 03.11.16 10:08

v detskem domove jsou snad do 18 let ne?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.16 21:21

V dětském domově mohou být i do 26, pokud třeba studují VŠ.

Od: damandys
Datum: 03.11.16 21:26

Já jdu zítra na Lysou Horu v Beskydech. Klidně bych vás přibral, je skvělé stoupat k výšinám. Jó, hory jsou krásné...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.