Táta mi furt nadává

Od: Datum: 01.11.16 18:20 odpovědí: 18 změna: 06.11.16 20:39
Zdravím vás. Máma s námi nebydlí. Bydlíme tedy já, sourozenci a táta. Táta na mě neustále nadává. Už to vůbec nezvládám. Furt mi nadává, že ze mě nic nebude, že nepomáhám aj. Jenže chodím do druháku na automechanika a domu jezdím docela dlouho. Dneska jsem přijel. Šel jsem roznést letáky, které mám jako brigádu. Za hodinu jsem byl doma a dostal jsem cajmrsk. Hulákal na mě, že jsem se na něj vykašlali, že jsem sobeček a že mi to vše končí. Ale ja dělám vše proto, aby bylo vše dobrý. Jenže co udělám, je podle něj špatně. Snad mě pochválil jen jedinkrát co si pamatuji. Pokaždý jsem ten špatný. Už mě to fakt nebaví, nemůžu nic říct, jinak vybouchne a dostanu pár facek. Tenhle život mě nebaví, kolikrát si říkám, že bych radši umřel. Nejsem ten typ, co si neustále stěžuje, nejsem rozmazlený fakan. Žijeme skromně, nemám žádný iPhony jako dnešní děti. Nějaká rada jak to změnit? Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kulecnik
Datum: 01.11.16 18:30

Dětem na učňáku, končí dětství brzo...17, 18 let a rovnou do práce, vlastní byt... Není to sranda..co chceš slyšet? To, že je táta rapl nesouvisí s nějakou sebevraždou. Tvůj život začíná, tátův "končí":D...Tak si ho važ a krásných let, které máš před sebou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.11.16 19:53
Díky za odpověď.
Datum: 01.11.16 19:27
avatar

Táta to nezvládá, nevíme, proč mamka s vámi nebydlí, ale pokud otec zůstal sám, na děti, domácnost, chodí do práce, tak nemusí být spokojený se současným stavem života. Nemá otec nějaké dluhy?

Není to jednoduché, možná, že je nešťastný a vybíjí si svoji frustraci na tobě.

Možná otec prostě neví, neumí, není schopen řešit nastalou životní situaci.

Ve Vaší rodině by měl být řád. Každý by měl mít nějaké úkoly, povinnosti. Jinak ve všední, pracovní, školní den, jinak o víkendu.

Pokud roznášíš letáky a přivyděláváš si, nemůže od tebe čekat, že budeš vařit a starat se o domácnost. To můžeš až druhý den, ale zároveň nesmí jít stranou příprava do školy.

Ve svém věku budeš zřejmě muset řešit úkoly, na které bys měl dost času. Vyspět a stát se dříve dospělým. Otec tě ale tak nevidí. Ale měl by, protože pokud jsou sourozenci malí, tak ty ho budeš muset mnohdy zastoupit. Měl by s tebou jednat jako s dospělým a oba společně se radit co a jak, jak vše zvládnout.

Život je o trpělivosti. Opakující se drobné povinnosti. Záleží, jak si vše nastavíte, zjednoduššíte, zrychlíte.

A důležité věci neopominete.

Nejsou babičky, tety, které by poradily, pomohly?

Jedno řešení je, odstěhovat se na internát. Otázka je, jestli to u školy vůbec funguje, kdo by zaplatil náklady, a jestli by to nebyl takový útěk od povinností.

Pokud nelze s otcem mluvit, aby neměl vztek, co napsat dopis, že bys rád s ním vedl domácnost a pomohl mu vychovat děti /sourozence/, ale je potřeba nastolit nějaký řád, kdo jaké povinnosti, v klidu se o všem poradit a naplánovat.

Naplánujte si jídelníček na celý týden, někdo se den předem postará, aby byly suroviny, druhý třeba uvaří.

Jeden se může starat o prádlo, druhý o úklid. Přidělit malé pracovní povinnosti i sourozencům.

Je dobré si i vše psát na nějakou tabuli, do sešitu, aby se vědělo, že se člověk jen tak nefláká.

To, že otec vypěnil, když jsi přišel z letáků /také to není lehká práce/ je vidět, že nemá přehled, co vlastně děláš. Otázka je, co děláš s vydělanými penězi. Asi jako kapesné? To se dá celkem chápat, že potřebuješ nějaké peníze na svoje nutné vydání.

Asi přišel domů a všechno na něj padlo.

Je to špatné, není na škole nějaká psychoporadna? Dojdi tam, svěř se, kvalifikovaná síla by měla umět poradit, nasměrovat co a jak s tím. Když ne hned, tak třeba se zamyslí a zajistí pomoc později. Nemáte nárok na nějaké sociální dávky, o kterých třeba ani nevíte? A přitom by Vám pomohly.

Nemáš to jednoduché a ani nebudeš mít.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.11.16 20:01
Mamka s námi nebydlí, protože si s tátou moc nerozumí, tak bydlí jinde. Jezdíme za ní o víkendech každých 14 dní. Ano, dluhy má. Splácí dům a půjčky na autobusy, co kdysi měl. Pomáhá nám částečně babička, ale už je stará a taky toho už nemůže moc dělat. Internát je v naší škole, ale vyjde to dráž, než dojíždění a pochybuji, že by mi to táta zaplatil. Navíc on by to tak bral, jak píšete vy. Peníze z brigády používám na všechno možné. Teď jsem si koupil dioptrické brýle a sadu činek. V té době, co jsem přišel z brigády, vozil na zahradě kameny, tak byl naštvaný, že jsem mu nepomohl, ale neřekl mi co bude dělat, tak jsem šel s letáky. Ty sociální dávky vůbec nevím, nechá se to někde zjistit? Jinak moc děkuji za odpověď, jsem rád, že mi někdo pomohl.
Datum: 06.11.16 20:27
avatar

Vím, že ty letáky mají určitý datum doručení. Proto je potřeba s otcem komunikovat. Celý život je potřeba komunikovat, jak v práci, tak v rodině.

Prostě přijít za otcem, co budeme dělat, co bude potřeba, jak to máme naplánované, já potřebuji třeba ve středu doručit letáky, ale v úterý mám volno atd.

Sociální dávky - je potřeba spolupráce otce.

Je potřeba znát celkový příjem rodiny, jestli jsou rodiče rozvedeni, trvale přihlášené osoby, v jak velké obci bydlíte, náklady na bydlení /topení, elektřina, odpady, vodné, stočné apod./ Na internetu jsou i kalkulačky, které vypočítají, na co máte nárok.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.16 20:39
Díky moc, určitě se na to podívám

 

Od: balzerka
Datum: 01.11.16 21:35

Je toho na tátu hodně. A na Tebe taky. Máte nějak se sourozenci rozdělené úkoly? Nenajde se chvíle, kdy bys mu řekl, jak se cítíš? Né ho kritizovat, obviňovat, vyčítat mu. Ale jen své pocity. Jako, že chápeš, že to pro něj není sranda takovej život, ale jak je tobě, jak ty se cítíš. Tak nějak, jako jsi to napsal tady. A tak se i dohodnout se sourozenci na rozdělení domácích prací. A třeba vymyslet nějakou akci, výlet s otcem a tam v pohodě Vaší situaci probrat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.16 20:15
Ne, rozdělené práce nemáme. Můžu to zkusit. Díky.
Od: nikc®
Datum: 01.11.16 21:44

Nemáš to jednoduchý. S mámou jsi aspoň v kontaktu? Proč s vámi není? Třeba by ti poradila, jak na něj. Zkus s tátou o tom promluvit. Jde to? Nebo mluví s tebou stylem, že má pravdu jen on a ostatní okolo jsou blbí? Pokud je to tak, tak to budeš muset s ním nějak vydržet a v 18 vypadnout. S takovu povahou nic nehne. K mámě by to nešlo?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.16 20:19
Ano, jezdíme k mámě na víkend každých 14 dní, když do toho něco nevleze. Není s náma, jelikož si s tátou po 17 letech nerozumí, ječí na sebe aj. Moc mi neporadí, jelikož na něj nadává. Máma bydlí 8km od nás, takže je to kousek. K mámě by mě bydlet nepustil. Ano, musí mít vždy pravdu. Cokoliv špatně řeknu nebo udělám tak je zle. Díky moc.
Datum: 01.11.16 22:08
avatar

Také zdravím. V první řadě musím napsat – klobouk dolů před Vaším tátou, který se stará sám o děti. Chápu Vaši nespokojenost i touhu po tom, být pochválený když se snažíte a něco se Vám povede. Tátu asi také nechválí nikdo za to, že sám vychovává děti a stará se o ně. Musí vás uživit, postarat se o domácnost atd...Co kdybyste zkusil tátovi navrhnout občas třeba to, aby si udělal volný den, odpočinul si, relaxoval atd..že se postaráte o vše místo něho..? Třeba by to ocenil víc než to, že máte brigádu a přivyděláváte si...Nemáte to jednoduché ani jeden, tím spíše byste měl jeden druhého podporovat a brát na sebe vzájemně ohledy. Ale snažte se na to dívat i z pohledu svého táty - ne každý rodič je schopen postarat se a vychovat sám své děti. Takových jsou pak plné Dětské domovy. A i když je táta občas vzteklý věřím, že mu na Vvás záleží a má své děti rád. Oceníte to možná až v pozdějším věku, až sám budete mít rodinu, ale snažte se neztěžovat sobě ani jemu tuto situaci. Držím vám všem palce!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.11.16 20:25
Děkuji moc za odpověď. Táta má spíše své pracovní problémy, s tím mu asi moc nepomůžu. Musí splácet takže si nemůže moc dovolit chybět v práci. Díky.
Datum: 02.11.16 09:13
avatar

Pokud snad maminka nezemřela, ale jen vypadla do víru života a nejméně 3 děti nechala tátovi na krku, klobouk dolů. Proč tři? Píšeš, že Ty a sourozenci. Tak počítám 1 + 2.

Taťka je taky pěkný exot. Učíš se, chodíš pak roznášet letáky, aby sis přivydělal. nevím tedy, proč se čertí. Snad bys měl ležet na kanapi a poslouchat muziku? Mohl by být rád, že si snažíš přivydělat. Jestli se mu to nelíbí, ať s těmi letáky po sídlišti běhá on. Nebo ať si vezme druhé zaměstnání, aby vás lépe uživil.

Co matka? Pokud žije, přispívá na potřeby svých dětí?

Nejlepší by bylo doučit se, najít si práci s ubytováním a prostě se od rodiny odpojit. Stejně Tě tam čekají jen nadávky a přitom si myslím, že se snažíš /ty letáky/. Pokud nekecáš.

Táta pak bude mít na starosti o dítě méně, Ty si budeš také vydělávat jen pro sebe. Nejdi si dobrou práci, o šikovné automechaniky je pořád zájem. Nebude Ti nikdo nadávat, budeš se starat jen sám o sebe. Myslím, že to zvládneš.

Tak hodně štěstí. Myslím, že i Tví sourozenci se budou chtít co nejdřív od hádavého otce osamostatnit.

Jen mi tam pořád nehraje ta matka. Já bych se o své děti bila jako lev, nenechala je hysterickému otci. Tedy, pokud bych byla naživu. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 20:34
Mamka si po 17 letech s tátou nerozumí. Odstěhovala se 8km od nás, takže to není daleko. Ano, jsme 3. On by byl radši, kdybych mu pomáhal pořád. Chápu to, ale když mě spéruje, že se ulejvám a zašívám, ikdyž to není pravda, jsem naštvaný. Cokoliv udělám tak je to špatně a je nespokojený. Mamka platí nějaké peníze tátovi, ale už jsem slyšel kvůli tomu nějaké problémy, že teď platí míň, ale já se s nima o tom nebavím. Odpravdu letáky roznáším, mám kaufland a měsíčně mám cca 500,-Kč. Díky moc za podporu, ikdyž ona máma je to samí co táta. Když ještě bydlela s náma, házela nádobím při vzteku na zem, ječela, dělala zkrátka ve vsi ostudu. Každý si nás s tím spojuje. Moc děkuji za odpověď.
Datum: 06.11.16 20:21

Ach jo *zed* Táta neví kudy kam, navalilo se toho na něj víc, než je schopný unést a bohužel to odnášejí ti, co má sice nejradši, ale jsou po ruce.

Chlapče, radu nemám, snad jen abys to vše vydržel, věř, že časem bude líp. Držím palce *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 20:36
Děkuji moc. Hold se musím snažit. Díky za odpověď.
Od: radim43
Datum: 06.11.16 20:21

Vydrz chlape,je to tezke,ale neni to tak naporad.Casem se to zmeni uvidis,vem si to,ze jsou nekteri,kteri to maji v zivote jeste horsi a jsou to treba holky.Proste tahle doba,kterou ted prozivas skonci a bude lepe.Makej na sobe,poradne jez,cvic s cinkama,zesilis a budes se lepe citit.Pozdeji si najdes kocku a vse bude jine.Drzim Ti palce chlape.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 20:38
Díky moc za podporu. Posilovat budu určitě. :) To ano, jsou i lidé, kteří jsou na tom daleko hůř. Díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.