DPP a úřad práce

Od: Datum: 01.11.16 07:04 odpovědí: 2 změna: 01.11.16 10:59
Dobrý, celý měsíc jsem se dřel za pár šušňů a dnes mám dostat peníze. Jenže já dostal od ÚP papír kde bylo pro zaměstnavatele na vyplnění kolik mi dal, jeho Ič, kolik jsem měl hodin atd. Nevíte kolik mám času abych tento papír zanesl na pracák? Dostal jsem 2 kopie takže počítám že jeden pro pracak a druhý asi pro mě.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.16 07:57
avatar

Máte na to celý měsíc, na druhou stranu, proč to odkládat, klidně to tam hodťe hned, jakmile Vám to zaměstnavatel potvrdí (mzdovky to většinou dělají do cca 10. dne v měsíci, musí mít nejdřív zpracované výplaty, i když ano, mně to občas vyplnily hned - málo hodin). Lze to i naskenovat a poslat mailem, ale mně vždycky přišel osobní kontakt lepší, u nás dělají fajn ženské. Dvě kopie jste dostal proto, že je budete nosit každý měsíc, tak na ten další měsíc, jinak zaměstnavatel vyplní jednu a pokud chcete doklad pro sebe (pro přehled), tak si ji okopírujte nebo naskenujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 10:59
avatar

Nekolidujícím zaměstnáním je zaměstnání, jež uchazečům o zaměstnání nebrání v plnění jejich povinností (nesmí se kvůli němu např. omlouvat ze schůzek se zprostředkovatelkou na ÚP, nesmí kvůli němu odmítnout zprostředkované zaměstnání ani kvůli němu nesplnit povinnosti spojené s doporučenkou, ...). Nekolidují zaměstnání nesmí bránit ani v aktivním hledání nového zaměstnání.

Vykonává-li uchazeč nekolidující zaměstnání, musí úřadu práce každý měsíc doložit potvrzení zaměstnavatele o dosaženém příjmu. Pokud příjem překročí polovinu minimální mzdy, vyřadí ÚP uchazeče z evidence zpětně od začátku měsíce, za který byl příjem vyšší. [Znovu zaregistrovat se lze hned další den.]

Za ten měsíc je nutné se přihlásit u zdravotní pojišťovny jako OBZP a doplatit dlužné zdravotní pojištění (letos 1.337 Kč, od ledna 2017 to bude 1.485 Kč měsíčně (13,5 % z 11.000 Kč).

Změny je nutné úřadům i zdravotní pojišťovně oznamovat a dokládat do 8 kalendářních dnů. Odkládání oznámení ÚP i zdravotní pojišťovně, může vést k sankčnímu vyřazení z evidence sankčně (to by znamenalo možnost další registrace až po šesti měsících, po tu dobu byste si musel sám hradit zdravotní pojištění).

Navíc by Vám za každý den prodlení s platbou zdravotního pojištění narůstalo penále → pojistné za předchozí měsíc je splatné 8. kalendářní den následujícího měsíce (např. pojistné za září bylo splatné 8. října).

___

Doporučuji seznámit se s právy a povinnostmi uchazečů o zaměstnání a důkladně pročíst "Základní poučení uchazečů", jež jste obdržel při registraci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.