Student denního studia a evidence na ÚP

Od: Datum: 31.10.16 19:28 odpovědí: 12 změna: 01.11.16 20:25

Zdravím, může se student denního studia zaevidovat na úřadu práce? Myslím tím, že si podá Žádost o zprostředkování zaměstnání. Student má v úmyslu v brzké době po zaevidování podat Žádost o podporu v nezaměstnanosti, pro kterou splňuje podmínky. Studentovi je mnohem méně než 26 let, takže za něho hradí zdravotní pojištění stát.

Předem díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 19:48
avatar

Jako student denního studia nemůže být zaregistrován jako uchazeč o zaměstnání.


doplněno 31.10.16 20:11:

No pokud v uplynulých dvou letech vykonával zaměstnání v délce 12 měsíců tak ano. Ale nepředpokládám že to tam u něj je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: shaman
Datum: 31.10.16 20:00

http://www.jdipracovat.cz/nov…-nezamestnanosti-pro-studenty - od roku 2012. Bavím se o opakujících studentech VŠ, tedy studenti si nechávají uznávat vykonané zkoušky a ty nevykonané dodělávají ve zkouškovém.

Od: shaman
Datum: 31.10.16 20:28

pro podporu se počítají i dohody - tedy dpč či dpp, kde bylo odvedeno sociální a zdravotní pojištění

Od: kusk
Datum: 31.10.16 19:52

viz první odpověď - nemůžete být vecidenci ÚP. Jejda, kdyby to šlo, tak všichni studenti pobírají podporu a mají ji jako bezva kapesné na flámování.*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.10.16 21:35
avatar

Žádost o podporu v nezaměstnanosti se podává spolu se žádostí o zprostředkování zaměstnání.

Otázkou je, proč se chce student denního studia registrovat na ÚP. Registrace má smysl pouze pro uchazeče o zaměstnání → tzn. pro ty, kdo mohou třeba hned druhý den nastoupit do zprostředkovaného zaměstnání.

Splní-li student podmínky pro přiznání podpory v nezaměstnanosti, bude na ni mít nárok. Při registraci musí úřadu práce oznámit, že studuje v denním studiu. Studium si bude muset zorganizovat tak, aby mu nebránilo v plnění povinností uchazečů o zaměstnání → docházet na schůzky na ÚP, aktivně si hledat zaměstnání, .... nastoupit do zprostředkovaného zaměstnání (to lze odmítnout pouze z vážných důvodů – viz zákon o zaměstnanosti).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: shaman
Datum: 31.10.16 23:29

Pokud vím, tak v praxi to je tak, že po dobu pobírání podpory - 5 měsíců, se žádné schůzky na ÚP nekonají a také mu ÚP nedává doporučenky.

Datum: 01.11.16 02:55
avatar

Tak to už máte špatné informace (kdo Vám je poskytnul?). Podpora v nezaměstnanosti není určena studentům, nýbrž uchazečům o zaměstnání.

Každý uchazeč o zaměstnání je povinen plnit své povinnosti, mezi něž patří dostavovat se ke schůzkám na ÚP a sám si aktivně hledat zaměstnání.

A pozor: Žádný uchazeč o zaměstnání nesmí bez vážného důvodu odmítnout nastoupit do zprostředkovaného zaměstnání. [Viz poučení uchazečů, z něhož jste sem dal screenshot a zákon o zaměstnanosti.]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.10.16 21:55
avatar

Vy máte naprosto popletené představy a informace. Student denního studia nemůže jít do evidence ÚP, to by Vás vůbec nevzali do evidence. Jste řádný student a stát za Vás hradí zdr. poj. a pokud na ÚP zatajíte, že jste student den. studia a bude za Vás hrazeno další zdr. poj. státem, tak Zdr. poj. o té situaci bude okamžitě ÚP informovat. Budete vyřazen s trestem a všechnu vyplacenou podporu v nezaměstnanosti (pokud k tomu vůbec dojde) budete muset vracet + penále. Pokud jste studentem dálkového studia, stejně musíte plnit sounáležitosti s ÚP, chodit na sjednané schůzky a přijmout doporučenky a v případě vhodného zaměstnání do něj nastoupit. Další dálkové studium záleží na domluvě Vaši se zaměstnavatelem, může studium tolerovat a případně Vás uvolnit, nebo také ne, ale není to důvod k odmítnutí vhodného zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 23:18
avatar

Tvůj kamarád má odpracovanou nějakou dobu v uplynulých dvou letech?

Pokud ANO, může se registrovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání s tím, že mu nikdo zazaručí dokončení studia.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: shaman
Datum: 31.10.16 23:24

Ano, ve 14 ze 17 měsíců mu bylo odváděno soc. a zdrav. z výdělku

Od: pt®
Datum: 01.11.16 20:25
avatar

Co tím chce autor říci?...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.