Artroza jak na ní?

Od: Datum: 06.07.16 11:11 odpovědí: 12 změna: 31.10.16 13:31

Dobrý den, přítel má artrozu kyčlí a vše ho děsně bolí, máte někdo zkušenosti co vám pomohlo, bojí se jít na operaci, prý už to nemá cenu, že by si musel nechat vyměnit vše, bolí ho a naříká na páteř, byl na všech vyšetřeních a řekli, že je to od kyčlí. ted se mu přidali i karpály, nevím jak mu pomoci. Děkuji za každou radu. Jana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.16 11:27

Pegy, je v archivu několik rad a diskuzí na to, jak na artrozu kloubů. Vpodstatě jsem se shodli na tom, že jakákoliv pomoc jen oddaluje operaci. Bez operativní náhrady to prostě nejde. Páteř ho bolí proto, že chodí a drží tělo tak, že uhýbá před tou bolestí a vlastně ji špatně zatěžuje. Také svalstvo kolem páteře musí fungovat špatně. Karpály? Chodí s holí nebo s holemi? Karpály jsou z těch holí. Nepomůže, neporadí nikdo nic, co bude účinné. Sama mám po operaci kýčle a mohu jen vřale doporučit.

Do modrého okénka vpravo nahoře napište -bolest kýčle- nebo něco v tom smyslu a tak se dostanete do archivu a tam najdete všecko.

Ohodnoceno: 0x

Od: maky®
Datum: 06.07.16 12:23

Vlastní zkušenost s kyčlí nemám, jenom to, že můj manžel se snaží oddalovat operaci v naději, že lékářská věda se v tomto oboru posune ještě někam dál. No co my víme, příklad-před lety jsem si zničila meniskus a ted už bylo koleno dezolátní-jeden dr.řekl umělý kloub, ale jiný mi sice s kolenem nic nedělal, ale při operaci přeřízli kost pod kolenem a narovnali,vznikl prázdný klín, zajistili hřeby a to prázdé místo dorostlo...ale hlavně kolenu se naprosto ulevilo, už se v něm nic nedře o sebe.

Možná tedy podobnou úžasnou metodu nebo spíš naprosto jinou vynaleznou na kyčle.

Manžel každé ráno pije nalačno želatinu, kterou mu večer rozmíchám s vodou.Večer mu dávám na kyčel nahřátý pohankový polštářek.

Pak jsme ještě použili "Terapii nakloněné postele"...má pomáhat na všechny zdravotní problémy.

Od: balzerka
Datum: 06.07.16 14:06

Především odkyselit organismus.Snížit nadváhu.. To znamená zásadní změnu ve stravování.A je to na dlouhé týdny.Klouby jsou zanášeny kyselinami z přílišné konzumace masa, uzenin,sýrů, vývarů. Kyselost zvyšuje také kafe,cukr, čokoláda,bílé pečivo.. Kloubům prospívá to, co ledvinám: omezení soli, léků, konzervantů. Víc pít- citron.vodu .Pomáhá zelenina a ovoce.. mrkev, petržel,meloun, dýně,salát, okurka, citron, avokádo, ryby, jáhly, pohanka, rybí tuk. Rajčata, špenát a papriky ale omezte. U endoprotézy záleží na kondici člověka a stavu jeho kostní struktury. Když budete operaci donekonečna odkládat, vaše kosti nebudou mít tu kvalitu, budou řidší. Navíc se po objednání se čeká. Ale také musíte být v pořádku po interní stránce, především srdce. Teď byl nov, tak bolesti byly výraznější. Rehabilitační lékař by mohl napsat elektroléčbu, magnety. Ortoped navrhne léky na výživu chrupavky. Ty mají smysl, když máte ještě v kloubu chrupavku. Tam, kde už není, tam se geladrink neuplatní.

doplněno 06.07.16 14:43:

Neuvádíte věk.Ono to opotřebení už může být značné a nevratné.K té endoprotéze: Ony už teď jsou výborné kloubní náhrady, ale Vám ji nemusí dát. Já jsem měla jinou kloubní náhradu kyčle, než ostatní. Byla jsem mladší a aktivně sportovala, což udržuje kvalitní strukturu kosti a dostatečný pohyb zaručuje správné zarostení náhrady. Starší pacienti měli tmelenou TEP. Jinak k tomu jídelníčku. Pijte občas urologické čaje. A pokud mlsat, tak banány, fíky, ořechy, sezamové tyčinky. Jeden cvik mi dělal dobře před operací. Pokud Vám bolest dovolí. V leže na zádech vztyčte bolavou nohu kolmo do stropu, trochu vytočte patu dovnitř a špičkou opisujte kroužky asi 30-40 cm v průměru.Druhou nohu pokrčenou, na chodidle, drží balanc..Vytahujte vztyčenou nohu do stropu, jakoby měla do něj psát ty kroužky.. Oddálí se kloubní štěrbina, zlepší se prokrvení. Bolest jsem zaháněla tlakem palce zboku do kyčel.kloubu a masáží kolem něj.

doplněno 06.07.16 14:45:

A místo chůze raději kolo a plavání. Před i po operaci.

Datum: 31.10.16 13:31

Artróza je "ošoupání" kloubů, respektive úbytek chrupavky mezi třecími plochami kloubu a následné tření kostí přímo o sebe. S tím nemá ono dnes tak módní překyselení organismu nic společného. Pokud už artróza vznikla, pomůže jen operace. Nebo snad myslíte, že chybějící tkáň v kloubu sama doroste, když začnete konzumovat místo řízků pampelišky? Případná dieta (klidně i s masem) samozřejmě není na škodu, snížení váhy odlehčí kloub a ten nebude tolik bolet. To je ale všechno, rozhodně artrózu nevyléčí. Konzumace želatiny má vliv spíš teoretický. Neznám nikoho (včetně mě), komu by to výrazněji pomohlo.

Datum: 06.07.16 14:49

Karpály okamžitě odoperovat, všechny mpokusy jsou zbytečné a co se kyčlí týče, záleží, jak silná artroza je, pokud je 3. či 4.st. neváhat a operovat, bude to horší a horší a co potom. Pokud jde o 1. či 2.st., existují jednorázové kolagenové injekce Monovisc, kys. hyaluronová a j, doplácí se tisíc korun, ale značně to uleví na půl roku.

Datum: 06.07.16 17:30

Ajko, kolik těch injekcí musí být? Jak často? A kolik se platí za jednu? *plac*Nikdo nestárneme do krásy, zdraví, snadnějšího hojení!

doplněno 07.07.16 08:30:

Uško, v čekárnách jsem vyslechla řeči o mnoha injekcích od různých doktorů. Od 1.000 do 2.500 každý měsíc. Zajímavé, že od lidí, kteří bez bolesti a bez francek vůbec nechodí. A já úplně zapomínám, že mám endoprotezu a musím se hlídat, abych si nedala noho přes nohu. Nevím o kýčelním kloubu vůbec. ;)

doplněno 07.07.16 15:55:

Uško, děkuji. *pusa* Jak se ta injekce jmenuje, náhodou nevíte?

Od: uska®
Datum: 06.07.16 18:19

1 x za půl roku si nachystejte 900,- Kč.

doplněno 07.07.16 13:35:

Babčo, toto je novinka, jít na injekci jednou za půl roku za 900,- Kč. Dřív se chodilo 3x po dvou měsících za 300,- Kč. Nějak to sloučili do jedné dávky a vydrží to půl roku.

Od: nadja
Datum: 31.10.16 13:05

To je zajimave, vy pisete 900 za pul roku a me minuly tyden rikal doktor, ze jedna injekce stoji 3000,- kc a pry na 1 rok. Tak tomu tedy nerozumim.

Datum: 07.07.16 15:36

Jedna na půl roku, pojišťovna proplácí dvě ročně na koleno, rameno atd.

Datum: 06.07.16 18:21

Děkuji vám všem za odpovědi, příteli je 67 roků, jenže je hrozný pacient, chtěl by vše hned a nic moc proto udělat. Vzdává život, že už mu nic nepomůže, že se vše hromadí, před 5 lety měl těžkou autonehodu a od té doby to jde s ním se zdravím skopce, měl rakovinu, odbrali mu ledvinu, z toho se trochu dostal, měl rakovinu v paži to mu také odstranili, upadl a přetrhal si v rukou tzv. manžety a tak nezvedne ruce, řekli mu, že to v jeho případě už nemá cenu, proto vše vzdává, má svůj rozum a už čeká až si ho ten nahoře vezme k sobě, jsem z toho zoufalá, ale má prostě svůj rozum a navíc při dnešním zdravotnictví a jejich přístupu?!?! Ale děkuji co jste napsali. Jana

Datum: 06.07.16 19:58

Hlavně příteli vyřiďte, ať se toho nebojí! Naše babička byla na v operování endoprotéz asi v 83 letech, báli jsme se, jak to bude snášet a naprosto v pohodě. Říkala jen, že se to musí vydržet a nikdy si nestěžovala, že by to nějak bolelo. Běhala pak ještě10 let. Byla už přestárlá, tak si bez hole zvykla jen když jí na tom záleželo, jinak jednu používala na oporu, už neměla takovou stabilitu. Mladší člověk to zvládne ještě lépe. A hlavně, zase začala mít radost ze života, došla si bez bolestí, kam potřebovala a znovu chodila nakupovat.

Od: pb®
Datum: 07.07.16 18:18

Tak leda ať si sedne na vozík a počká, než umře. Ale ono to čekání může trvat hodně dlouho. Partner je z dlouhověkého rodu. Jedné babičce v 70ti řekli, že na výměnu kloubu už je moc stará. Byla tady do 91 a nic jí nebylo, kromě tedy té bolavé kyčle a zhoršeného zraku a sluchu. Druhé babičce operovali kyčel, když jí bylo 49! S druhou nohou se ke své smůle už bála jít a operovat se nenechala. Je jí 82. Už dobrých 20let sedí jako neoperabilní pacient kvůli té neoperované kyčli na vozíku. Jinak jí nic závažného není. Jen kyčelní kloub má rozpadlý napadrť a věčným sezením chátrá celé tělo, takže trpí neustálou bolestí.

Ať přítel neblbne a nechá se operovat včas, dokud je ještě relativně mlád a v dobré fyzické kondici a je schopný rehabilitace. Protože kdo rehabilitace schopný není, toho neoperují, nemá to cenu. Cvičení snad už druhý den po operaci je nesmírně důležité. Kdo necvičí, tomu kloub zatuhne a jde a reoperaci. Vývoj v medicíně sice je, ale kdyby zítra přišli na zázračný lék, co artrózu vyléčí, budou trvat klinické testy dalších 10let, než se ĺék dostane k pacientům.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.