Statutární funkce

Od: Datum: 31.10.16 15:52 odpovědí: 2 změna: 31.10.16 20:09

Čtu si o zvolených kandidátech. Co si mám představit, když je např. u jednoho napsáno, že má statutární funkci ve třech společnostech? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.16 19:17
avatar

statutární funkce = souběh funkcí.Tzn. že je ve 3 akciových společnostech členem představenstva, né-li předseda. Představenstvo ve společnosti = statutární orgán. balzerko, selským rozumem, nejspíš bude v jedné z těchto firem(organizaci) i v řádném pracovním poměru ve vyšší nebo vysoké funkci. A stihne všechno, to je borec, co?:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.10.16 20:09

Statutární funkce je v podstatě vedení společnosti, ať už přímo zákonně zodpovědné nebo na takové osoby dohlížející.

Často je to jen zástěrka pro úplatky (místo nelegálního úplatku dostává ten zloděj miliónovou odměnu ("plat") za "práci" ve vedení společnosti). Prakticky se nejvýše zúčastní jednou za čas (měsíc, 3 měsíce, ...) zasedání vedení společnosti.

Oblíbené třeba u městských politiků. Za zasedání v radě města má třeba 10 tisíc měsíčně, ale pak je jmenován jako zástupce města do statutárního orgánu vodárenské společnosti, ve které město nemá už žádné rozhodovací pravomoce, protože ji dávno prodalo a za to bere (a voličům zatajuje) příjem 30, 50 a více tisíc měsíčně za 3hodinou schůzi jednou za měsíc, kde se dohodne zvýšení ceny vody, aby bylo více na odměny pro členy dozorčí rady. Když je v několika takových radách zároveň, tak je ti asi jasné, jak si z "10ti tisícového" platu řadového zástupce mohl za 4 roky koupit 8 miliónovou vilu za hotové.

Podobně je to s poslanci.

Vždycky je malá šance, že je to opravdu člověk, co je v zastoupení poctivých firmiček, ale takoví lidé do politiky nechodí, protože se živí prací a ne kecáním, předstíráním práce a hledáním způsobů, jak si nakrást ještě více.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.