Jak se zbavit strachu ze vztahu?

Od: Datum: 29.10.16 15:03 odpovědí: 8 změna: 29.10.16 21:32

Ahoj. Nevíte někdo, jak se zbavit strachu z případného vztahu? Nevím, čím to je, nejspíše nízkým sebevědomím, nedostatku zkušeností s více vztahy a můj bývalý přítel mě podvedl, což se na mě taky docela podepsalo.. Momentálně se mi líbí jeden muž, celkem často mi píše jako první, hezky se na mě dívá, ale já nějak nemám odvahu prolomit ty ledy a zkusit něco víc, abych věděla, jestli by mi to mohlo vyjít, protože se bojím, že by to opravdu vyjít mohlo. Bojím se, že bych ve vztahu byla špatná, přitom ale, když nemám v hlavě nějakého chlapa, tak si vztah velmi přeji. Nevíte někdo, co s tím? Jak si zpátky vrátit sebevědomí a důvěru ke vztahům? Moc děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.10.16 15:31
avatar

Dobrý den, myslím si, že když člověk uvažuje o vztahu, tak by ho měl chtít. Měl by být připraven na změnu svého života a "skok ze samoty do páru", což život udělá často více komplikovaným (ovšem, většinou hezčím). Řekl bych, že nemáte ani tak strach ze vztahu, ale z jeho možného ukončení, které Vás vždy "zdrbne". Ono je logické, že když něco začíná, tak to i jednou skončí. Zkuste to brát třeba takto logicky, ale nestresujte se tím - život to tak přináší a nejste v tom sama. A je škoda nic nezačínat jenom ze strachu z konce. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annabel
Datum: 29.10.16 16:07

Jednoduse, skocte do vody a plavte, zkratka zkousejte a nabyvejte zkusenosti, mozna budete mit stesti a najdete brzo toho praveho :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 29.10.16 16:09
Až poznáte tu pravou láska, tak se nikoho na nic ptát nebude, protože všechno půjde samo a vy budete přesně vědět, co a jak dělat.
A s každým jednejte tak, jak si přejete aby ostatno jednali s Vámi.
Prostě dělejte všechno jako doteď a toho Vašeho muže někam nenápadně vytáhněte a užijte si s ním parádní odpoledne a neptejte se kam si s ním máte vyjít a co při tom říkat, protože pokud to všechno půjde samo, tak je to oukej. Hlavně buďte přirozená a svá.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 29.10.16 19:13

Snad jste se předchozím krachem vztahu poučila. Určitě jste si uvědomila, že jste něco třeba dělala špatně. Hoďte se do parády, věnujte se víc sobě. Kupte si něco pěkného na sebe. Třeba změňte účes, začněte chodit třeba cvičit, plavat nebo na nějaké kurzy. Vás svazuje ten strach, až to z Vás vyzařuje. Připusťte si, že tenhle vztah nemusí taky vyjít, vždyť se neznáte. Jděte nejdřív do přátelství. Hned se strachovat o něco, co ještě není jasné, je hloupost. Seberte odvahu, jako když se lidi sejdou na inzerát. Prostě počítat, že to vyjít nemusí a třeba to tak bude dobře. Z Vás musí vyzařovat pohoda, a né úzkost. Zařaďte úsměv, humor a nemluvte s ním o minulém vztahu, jak jste byla podvedena. Nestěžujte si, jako ublížená! Stavět se do role chudinky by Vám ublížilo. Prostě, když se k sobě lidi nehodí, tak to nevyjde. Život jde dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 19:43

Pokud o Vás má mladík zájem a líbí se Vám, tak proč to nezkusit? V životě to přece tak chodí, že není každý vztah růžový, mladí se seznamují, rozcházejí, někdy to prostě nevyjde, tak to je.

A jestli vztah nevydrží? Však svět se nezboří, bude zas jiný...;)

Moc o tom přemýšlíte a zbytečně se podcěňujete a opravdu není proč, vždyť nejde o život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 20:56

Jasně, vůbec se toho nebojte. Jak se říká - nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Klidně tomu vztahu vyjděte vstříc. Co víte, třeba to bude zrovna ten pravý, na kterého se budete moct spolehnout, ale třeba to budete vy, komu vztah nebude vyhovovat, a stáhnete se zpátky. Proč byste měla být špatná, budete přesně taková, jaká chcete být, a on má taky na výběr. Nejdříve se přece budete oťukávat a nikde není psáno, že musíte hned do vážného vztahu. Jeví zájem, jeví, tak se ničeho nebojte, buďte svá a uvidíte, že to půjde samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 21:27
avatar

Zdravím. Váš bývalý přítel Vás zklamal a Vy se bojíte nového vztahu, že by mohl vyjít? Bojíte se poznání, že by někdo mohl být lepší než ten předešlý? Zkuste udělat tlustou čáru za minulostí a hlavně nesrovnávat. Vztah bude takový jaký si ho uděláte. Buďte klidná, nikdo není dokonalý a kvůli jedné špatné zkušenosti se přece nebudete zříkat dalšího vztahu který by mohl klapat. Věřte si a věřte i tomu, že všichni muži nejsou stejní. Berte to tak, že i špatná zkušenost Váš život obohatila. Teď alespoň víte co od muže chcete a co ne. Ještě si ujasněte, zda jste na nový vztah opravdu připravená a zda o něj skutečně stojíte. A podle toho se zařiďte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 21:32
avatar

Vy uvažujete o vztahu bez zamilování a bez lásky?

Pokud byste byla zamilovaná, neřešila byste "obavy ze vztahu" v internetu...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.